Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz as_Rock #934 üzenetére

    Elképzelhető, hogy nekilát valóban 1:1-ben, vagyis szektoronként pontosan lemásolni a partíciót. Ghost-nál is kétféle üzemmód van, amint már emítettem: szektorszintű klónozás vagy fájlszintű másolás. Hogy mikor melyik, az dokumentálva van, illetve részben befolyásolható is.

    Ha létrehoznál inkább egy új üres partíciót (ami elvileg lehet formázatlan vagy formázott is, mérete pedig annyi legyen, hogy az adatok elférjenek, vagyis nem lényeges a pontos méret), majd utána klónozni (klónozni, mivel én magyar emberként nem ismerek olyan szót, hogy clónozás, sőt ezekre különösen allergiás vagyok, egyszerűen nem is létezik ilyen szó: vagy magyarul írunk valamit, vagy angolul, a kettő keveréke nincs), talán belekezd egy fájlszintű másolási folyamatba, ami hátha gyorsabb. Azért fogalmazok ilyen bizonytalanul, mert én a Ghost-ot ismerem jobban, az így szokott viselkedni.

    További kérdés persze, hogy milyen meghajtósebességet érzékel, miért annyit, milyen eszközdrivert használ? SATA eszköz lehet PCI kártyán, ami SCSI eszköznek számít (látszik), ha pedig alaplapi cucc, akkkor BIOS-ban kompatibilis beállítással elérhető, hogy látszólag IDE eszközként legyen jelen, úgyhogy talán ez a része sem mindegy.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák