Új hozzászólás Aktív témák

  • sipi700

    tag

    válasz archie17 #52521 üzenetére

    Nálam ilyen tempó okozta gyötrelmek nincsenek, meg elég jó már a tempóm 1-es pulzuszónában. A lábaim "elfáradnak", mint aki nincs hozzászokva ilyen távokhoz. Sógornőm gyerekeit 400 m-re is autóval viszik, 1 km gyaloglás után is elfáradnak, mert nincsenek hozzászokva. Most én is valami hasonlót érzek 6-7 km futás után :D
    Ha légzésed figyeled az sok mindent elárul, ha tényleg azt érzed, hogy sűrűbben veszel levegőt, akkor még nem ott van az állóképességed, mint előtte. Még nekem sem teljesen, de 6:05 körüli tempón kezdtem és 2 futásonként növeltem a tempót, mostmár óra nézegetése nélkül is adja magát az egyre gyorsabb tempó. Csak arra figyelek, hogy kényelmes legyen és a légzésem rendben legyen. Jönnek szépen a 150 körüli pulzusok (nálam az a laza tempó) és 4:44 volt eddig a leggyorsabb futásom. Betegség előtt 4:30 körül, szóval alakul szépen. Résztáv még nem igazán volt, próbáltam, de valamire való alapsebesség nélkül nem volt túl élvezetes. Ha szigorúan pulzust néztem volna, szerintem még 5:45-ben totyognék, óvatos edzésről edzésre gyorsulással egész szépen alkalmazkodott a pulzus is. De ezek egyéni dolgok. Most nem is dolgozok edzővel, ezt most nekem kell érezni. Talán 1 hónapon belül lehet érdemi munkát kezdeni.

Új hozzászólás Aktív témák