Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slashing

    senior tag

    válasz Ed Parker #16946 üzenetére

    hát vissza nem olvasom még1x, így is nehéz volt kibogozni a szálakat lehet végül nem arra mentem amire akartam, de a lényegen nem változtat :D Lehet eltérés egy bizonyos pontig a kábeleken aztán azután már csak a sznobizmus marad és ez a néhány ezres kábelnél véget is ér, még talán a 10 ezres kábelt lehet magyarázni ilyen olyan indokokkal hogy ha nem is lesz szebb a képe de minőségibb lesz, tartósabb, jobban válogatott anyagokból készült de max ennyi...

  • sb

    veterán

    válasz Ed Parker #16946 üzenetére

    Nekem se kell magyarázni.
    Úgy látom itt nagyrészt mindenki félrebeszél és nem tudja kihámozni a lényeget az egész sztoriból meg összehasonlításból.
    Segítek:

    1. Vannak egyszerű eszközök vagy egyszerű eszközöknek még egyszerűbb paraméterei. Pl. a mérete az ominózus villáskulcsnak. Ez az amit NEM KELL TESZTELNI. Az anyagminőséget ott is biztosítják, stb, de a méret meg vagy jó vagy nem. És általában jó, aki kulcsot vesz lehet, hogy megnézi a minőségét, de hogy a 10-es 10-es méret-e azt SENKI nem ellenőrzi mert felesleges. Lehet, hogy 0.01-el pontosabb egyik másik, de akkor is "működni" fog, elforgatja az anyát. Pont úgy mint egy másik.

    2. És - elérkeztünk a konkrét témánkhoz - ilyen a HDMI kábel is. Azon paraméterének szempontjából, hogy átmegy-e rajta a jel, vagy a Csipkerózsikát játszod le a playeren és a TV-n az Alien 4 jelenik-e meg.
    Na EZEN SZEMPONTBÓL nem kell megvizsgálni a HDMI kábelt sem, mert ha működik akkor az jelenik meg rajta amit beletolsz a másik végén. Nem más, nem fakóbban, nem kisebb kontraszttal. Pont.
    Ez jön ki "szakmailag" is és most itt volt egy valós, pontos teszt is, ami ezt mutatta. Pont.
    Aztán ezt a kábelt is lehet más szempontok alapján vizsgálni: mennyi hajlítást bír ki a sarokban, hányszor bukhat fel benne Pistike vagy hányszor haraphat ár a kutya...

    De ez mind más szempont.
    Remélem a lényeg átment. A kábelről és egy egyszerű paraméteréről volt szó. Meg a villáskulcsnál ugyanez.
    Az LCD TV-nek a "képe", mint paraméter az már egy másik sztori, azt ember legyen a talpán aki megmondja milyen a fizikai, egyszerűen mérhető paraméterek alapján.

    Részemről lezárva. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák