Új hozzászólás Aktív témák

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz dabadab #7464 üzenetére

    Mármint 48/16 lpcm?
    Ezt már megtettem. De szerintem te arra gondolsz, hogy a veszteségeshez (AC3/DTS) képest van-e különbség. Szerintem óriási van. Ezekből a formátumokból a DTS96/24 a legjobb.

    Veszteségmentesben, tehát LPCM/DTS-HD/DDTrueHD, ritkaság az olyan lemez, ami a [48kHz/16bit 5.1/7.1csatorna]-nál jobb minőségben van hanganyag.
    Az biztos, hogy ezek nem mozifilmek.

    De van pár ilyen lemezem tőlük, komolyzenei felvételek.
    Ezek: The Nordic Sound, GRIEG Piano Concerto, DIVERTIMENTI
    Amúgy innen szabadon le lehet szedni mintákat,
    és átkonvertálhatod magadnak te is (Audacity-t ajánlom, lejátszónak meg a foobar2000-et használom win-en).
    Én azt vettem észre, hogy a 16->24 bit is, de főleg a 96/24-nél elég jól hallható a különbség (szinte egyből kiszúrható),
    ehhez képest a 192/24bit már nem sok pozitívumot hoz (valószínűleg az én rendszerem felbontóképessége miatt is, nameg a fülem:) ).
    Mellesleg sok ilyen nagyobb felbontású anyagom van sztereóban (96kHz/24bit vagy 192/24),
    de ezek is többnyire bakelit lemezről átvett anyagok (highend cuccal).
    Ugyanaz az anyag megvan több forrásból is (digitális felvétel, vagy digitálisan felújított), és mégis ezek szólnak a legjobban.

    Kis ontopic:
    Nemsokára (hó végén, nemrég tolták odébb 05.12-ről) várható az új XBMC 10.05 (hurrá!).
    olvasgatva az újításokat, egész jó irányba mennek:
    - alapból lesz benne blu-ray lemez támogatás (menük nélkül, unencrypted)
    - külső blu-ray lejátszó programok támogatása (beugrik a menü meg a gyári lemez lejátszás?)
    - több féle hangformátum támogatása akár kimenetre 5.1 PCM-ben vagy realtime AC3-ba átkódolva
    - DXVA2 és hang passthrough windows alatt

    Nemrég jött ki az új Ubuntu, ALSA nameg új nVidia driver.
    Remélem ez most rendbe teszi az XBMC Live-ot rendesen:)

Új hozzászólás Aktív témák