Új hozzászólás Aktív témák

  • fo_di

    őstag

    sziasztok, remélem, van olyan, aki útba tud igazítani. van egy ubuntu server 16.04.1 lts alatt üzemelő gépem, amin szeretnék két dolgot megoldani:

    1. van néhány, aviként külső srt-kkel ellátott film, amiket mkv-be kéne lehető legegyszerűbb módon, parancssorban muxolni (újrakódolás nélkül, minden hangsávval és felirattal együtt), hogy a plex is tudja a hangsávok és feliratok nevét (amit az újrakódoláskor megadok neki), mert aviból a hangsávokat nem tudja kitalálni, és nem mindig a magyar az első a fájljaimban (ezeknek átrendezése úgy, hogy a magyar legyen az első, már opcionális, de vágyott extra)
    2. van néhány dvd lemezem is, amit szeretnék berakni a Plex könyvtáramba, de azt egyáltalán nem kezeli, így arra is kellene egy mód, hogy az isoban lévő dvdket (amit igény esetén ki tudok bontani), a lehet legteljesebb formájában x264 tömörítésű mkv fájlba tegyem (több audiósáv eredeti vagy újrakódolt formában, feliratok, fejezetek). ebből gondolom a direkt vob-mkv remux egyszerűbb lenne, de akkor már miért ne foglalhatna valamivel kisebb helyet is, akkor a stream is jobb lenne

    mivel a gép és köztem jelenleg csak sshn és a plex web ui-n van kapcsolat, ezért olyan megoldás kellene, amivel mindkét folyamatot a gép parancssorán el tudom végezni, viszonylag kezelhető paraméterezéssel, aztán felőlem elkódolhat órákat is

    régebben (kb 10 éve) még windowson csináltam ilyesmiket, nem teljesen idegen tőlem, de azóta egyrészt már kikoptam belőle, másrészt az sose cli-n át ment linuxon

    köszi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák