Új hozzászólás Aktív témák

  • drdr

    senior tag

    válasz sb #24172 üzenetére

    Olvasom itt az írásokat egy ideje, de nem értem, mi a 30p jogosultsága???
    Tudtommal minden 3D BD film 24p jelenleg. Akkor a hdmi-n se fog kimenni 30p, hacsak nem a lejátszó szoftver rak be extra képkockákat... Eleve nem jó a lejátszás... Ha az aktív 3D-s TV teszi ezt, hogy ne vibráljon, akkor sem 30p megy át a kábelen...

    Másik, hogy épp a múltkor kutakodtam a témában, igaz egyértelmű választ nem kaptam, legtöbb TV (főleg LCD) nem tudja kezelni a full RGB-t (0-255). Főleg nem 24p alatt, márcsak azért sem, mert egy írás szerint a BD-re is csak limited 16-235 van felkarcolva (ezt nem tudom mennyire igaz).

    Viszont az igaz, hogy a CCC-ben full rgb-re állítva, az erősítőm azt detektálta, hogy RGB limited, mivel a TV sem tudja 24p-ben a teljes szürke skálát. Más kérdés, hogy az Catalystnak is "látni"/tudnia kellene, mert simán el tudom kapcsolni Limitedbe ill. a videó lejátszás opcióknál is Limited dynamic range-et. Ekkor már kétszeresen eltűnik a fekete, sőt még xbmc-ben is bekapcsolva, gyakorlatilag egy szürke pacát kapok a képen.

    Intel IGP tudta a 60p-n a full RGB-t kitolni, de 24p-n az is limitedbe ment át.

    Alapjában szerintem filmezéshez szerencsésebb a YCbCr, mert a filmek is abban vannak (az más kérdés, hogy az xbmc és lejátszók RGB-t csinálnak belőle). (Szóval nem tudom mi lenne a helyes beállítás).

    Viszont itt van pár teszt dvd:
    http://www.avsforum.com/t/948496/avs-hd-709-blu-ray-mp4-calibration

    Én végülis nem kapcsoltam be semmi fekete szint emelést v. limited range-et, mert a tesztekkel, a 16-235 tartományt hozta, sajnos alatta és felette semmilyen beállítás nem tette láthatóvá a fekete árnyalatokat sem IGP sem APU-n....

    Az AMD még annyival soványabb is, hogy a 12bites színeket is korlátozza, max. 30 bit a színmélység, melyhez egy amd-s linket is toltam korábban...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák