Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz BullZeye #24140 üzenetére

    Bocs, hogy beleszólok, de:
    1. Kábellel nyugodtan próbálkozz bármivel, amit ki tudsz cserélni, ha nem jó. Nekem 2e-es 10m-es kábelem van amin tökéletesen átmegy a fullhd 3d.
    2. Frissítésben most ha jól értem nem normál 2D film alatt akarsz 23.976Hz-et, hanem egy frame packed 3D film alatt kellene (2x)23.976Hz neked? Mert bár még soha nem próbáltam, de ez utóbbit nem hiszem, hogy támogatják a TV-k. Szerintem csak 1080p30-ban mennek.
    A váltottképes aktív 3D-hez 24Hz a szemüvegnek 48Hz-enként kéne elsötétülnie, ami kevés: még jobban villogna. Plussz nem tudom tudnak-e ezek többféle frekin működni. Kétlem...

    "Most kipróbáltam másik kábellel, dettó ugyanez, 30p és aktív full hd 3D és ugyanott csíkoz, ha 24p-re állítom AMD CCCjében akkor meg jó, szóval belenyugszom, attól tartok, hogy a 27k-s kábel se bírná a 30-60p-t full hd aktív 3D-t (ez megint csak játék miatt érdekes)."

    Aktív 3D-ben nem tudsz 30p fölé menni, mert az két szemre már 2x30p=60p. Ennél több nem megy át a HDMI 1.4 szabványon. Ezért jön a 2.0 a 4k TV-kre, mert ott az 1.4 csak 30p-t tud átvinni 2D-ben.
    A kábelre visszatérve pedig az is látszik ebből, hogy sávszélességre a frame packed 3D 30p ugyanaz mint a 2D 60p. Tehát ha utóbbi átmegy a kábelen akkor előbbinek is kellene. Powerdvd-vel is van csík 1080p30 3D-ben?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák