Új hozzászólás Aktív témák

  • Topanka

    aktív tag

    válasz Ed Parker #14731 üzenetére

    Szia "Ed Parker"

    Jó ideje én is filózom a HTPC építésén, mint "regger" és még sokan mások.
    Mivel csak film és zene (3D BD video, HD audio) lejátszására kell, így számomra a grafikus vezérlő tudása a legfontosabb tényező egy konfig összerakásánál.
    A teszteket olvasva, külföldi és belföldi: a Trinity kenterbe vágja az intel Ivy-Sandy procikat, igaz csak grafikus vezérlésben, mert kimondottan erre lettek kifejlesztve.
    Én Intel párti vagyok, minden gépemben intel cpu van, de HTPC tekintetében csak a Trinity jöhet szóba.
    Ezen belül is van erősebb, ami játékra és másra is használható, és gyengébbek is.
    Fogyasztás?????????????????????????????
    Ezt már nem annyira értem, miért számít valakinek itt, mert nálunk számít a lakás energia felhasználása, ezért a 100W-60W normál izzók, illetve a 15W-30W energiatakarékos égők (amik csak akkor takarékos, mikor elérte a max bemelegedést, addig zabál rendesen) helyett max. 4W-os LED izzók vannak, amik 380-460 Lumen fényerősséggel rendelkeznek. Ez pl. takarékosság.
    10-20W többlettfogyasztás a HTPC esetében a jobb minőségű megjelenítésért cserében, nem igazán fog izgatni.
    A többi funkció nem érdekel, mert arra nem akarom használni a HTPC-t, arra ott van a PC.
    Az igaz, hogy az Intel 25nm-es technológiájával szemben maradi az AMD 35nm-es technológiája, de erre kiforrottab.

Új hozzászólás Aktív témák