Hirdetés
- AliExpress tapasztalatok
- Mesterséges intelligencia topik
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Windows 11
- Sweet.tv - internetes TV
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- Mikrotik routerek
- Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router
- Norton védelmi programok (NAV & NIS & N360)
- Milyen NAS-t vegyek?
-
IT café
Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:
Új hozzászólás Aktív témák
-
doc
nagyúr
válasz GypsFulvus2 #596 üzenetére
doc-t ot konvertalni kell es kesz
de ha androidos ezkozt valasztasz (pl. a Nook vagy a Sony) akkor rootolas utan millio appbol valaszthatsz, ha semmikepp nem akarsz konvertalni, biztos talalsz olyat ami a docot is megjelenitiegyebkent a Nook PDF-olvasoja tud tordelni (felteve persze hogy a pdf-ben szovegkent van az anyag, nem csak kepkent belegyomoszolve)
-
csibor
addikt
válasz GypsFulvus2 #596 üzenetére
Android alapú, root után azt teszel rá ami neked szimpatikus.
-
GypsFulvus2
őstag
válasz #33802016 #595 üzenetére
Köszönöm a válaszokat!
A link mindig az oldalon lévő legelső termékre (a Touch) mutat, hiába jelölöm ki a 611-est a link beszúrása előtt. Nem szeretnék 40 (max. 50) rugónál többet költeni az eszközre, ezért (is) volt szimpatikus a 611-es modelljük. Igazatok van a kijelzővel kapcsolatban, annyi listát, leírást nézegettem tegnap, hogy már egyszerűen figyelmetlenné váltam.
Ami miatt mindenképpen e-book olvasót akarok, annak főleg a szemkímélés és a kényelem az oka; a munkahelyemen is túl sokat kell tft-t bámulnom ücsörögve, és estére gyakran már fáj a szemem a monitoroktól. Az eszközök, amiket linkeltél nagyon jók, de ez az árkategória sajnos már meghaladja a lehetőségeimet.
Tudom, hogy ilyen árban kompromisszumot kell kötnöm a pdf-el kapcsolatban (is), csak annyit akarok, hogy valamilyen szinten képes legyen áttördelni. Ami a kollégámnak van, az semmit sem tud kezdeni velük, csak lekicsinyíteni ami nyilván olvashatatlan betűméretet eredményez. Tehát ha ábrákat-diagrammokat tartalmazó cikkeket akarok olvasni, arra továbbra is a pc-t használom majd, most csak annyi kellene, hogy olvashatóra át tudja tördelni a pdf. szöveget is.
Amit írtál vizplex kijelző, ez mennyire jó/rossz, van-e valamilyen szembetűnő hátránya a Peral-el szemben, ha napi 2-3 órát bámulom?
Azt meg tudod mondani, hogy ez a jövőbeni beújítási hullám kb. mikorra várható? Ha csak annyit eredményezne, hogy a régi termékeket olcsóbban kiszórják, talán megérné kivárni...Tim82: Köszi, de ahogy föntebbi is írtam, mindenképp e-book-ot akarok a szemkímélés miatt. Ez a Nook Simple Touch nagyon szimpatikus, csakhogy a támogatott formátumoknál csak pdf-et és ePub-ot írnak. Márpedig a doc nagyon kéne...
[ Szerkesztve ]
"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)
-
#33802016
törölt tag
válasz #33802016 #594 üzenetére
Viszont a link nem arra a termékre mutatott nálam, mint amit írsz a hozzászólásodban, hanem erre: PocketBook Touch (egyébként tudtommal csak ez az egy termék E Ink Pearl kijelzőjű, a többi még vizplex. (Tehát a Pocketbook Basic 611-is vizplex)
"Az ára és a többi tulajdonságai teljesen jónak tűnnek, szerintetek megvegyem?"
Ha szakkönyvekkel (amik teli vannak ábrákkal, stb) akarsz foglalkozni, meg pdf-ekkel akkor inkább a fenti hozzászólásomon érdemes elgondolkodni. (Már ha mindenképp e-book olvasót szeretnél)
Egyébként hamarosan, remélhetőleg a Pocketbook is beújít, ami a Pro 912 sorozatát illeti.
[ Szerkesztve ]
-
#33802016
törölt tag
válasz GypsFulvus2 #592 üzenetére
Neked is a figyelmedbe ajánlom pdf-el kapcsolatban:
Ezt a hozzászólástEzt direkt szakkönyvekhez, bonyolult ábrákhoz stb fejlesztették ki.
Amit linkeltél a hozzászólásodban: Pocketbook Basic 611, ennél a linknél én ezt látom: Kijelző 6" (15,24 cm) E Ink Pearl (ez a típusa)
[ Szerkesztve ]
-
Tim82
félisten
válasz GypsFulvus2 #592 üzenetére
A kijelző típusa - E-ink pearl - pont fel van tüntetve az általad linkelt olvasónál.
Szerintem jobban járnál egy tablettel, ha a pdf fontos: de amúgy az én "kis vacak" kategóriás Koobe Junior olvasóm is tud megjeleníteni pdf-et, valamint méretet is tudok változtatni, ami persze nem javít a tördelésen.
Ha mindenáron e-book readerben gondolkodsz, akkor célszerű szerintem valamilyen Android-os olvasót nézned, mint a Nook Simple Touch vagy a Sony PRS-T1: arra ugyanis telepíthetsz pdf-kezelésre alkalmasabb app-ot is.
"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA
-
GypsFulvus2
őstag
Üdvözletem Urak!
Tanácsra lenne szükségem, mivel E-book olvasók terén teljesen láma vagyok, viszont nem halogathatom tovább a beszerzést. Olyan termékre lenne szükségem, amelyen a nagy mennyiségű, főleg doc, rtf és pdf file-jaimat (főleg cikkek és néhány könyv) gond nélkül tudnám olvasni. Tudom, hogy a pdf problémás, nem is várom el hogy tökéletesen méretezzen egy ábrákkal teli szakcikket, csak azt szeretném hogy valamennyire olvasható legyen. Egy barátom olvasója egyáltalán semennyire sem tudja átméretezni a pdf formátumot; nem szeretnék hasonló csapdába esni. Arról gondolom ne is álmodjak, hogy .odt-t bármelyik kapható típus kezelni tud, vagy esetleg tudtok ilyenről?
Nincs szükségem semmi extra funkcióra, nem akarom netezésre, képnézegetésre stb.-re használni, csak az a célom, hogy a melóból hazatérve ne megint egy pc képernyője előtt gubbasszak, hanem ágyon heverészve olvashassam a kedvenc könyveimet, vagy a szakirodalmat.
A DRM-ekkel sem vagyok tisztában, ha pl. egy olvasónál azt írják, hogy "epub, pdf (Adobe DRM)", attól még a meglévő pdf cikkeket el tudom rajta olvasni? Nem szeretnék olyan terméket, amelyen aztán csak egy adott kiadó drm-es termékeit tudom használni.
Aztán, ha jól tudom a jelenlegi legjobb képernyő típus e-pearl, viszont a leírásoknál nem nagyon írják a pontos képernyő típust. Itt van pl. ez a Pocketbook Basic 611 , erről nem derül ki számomra a kijelző típusa, és a 4 szürke-árnyalat nekem kevésnek hangzik. Vagy ez teljesen normális (ahogy mondtam, semmi tapasztalatom a témában)? Az ára és a többi tulajdonságai teljesen jónak tűnnek, szerintetek megvegyem? Vagy tud valaki esetleg jobbat? Bármilyen jó tanácsot, javaslatot megköszönnék![ Szerkesztve ]
"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)
-
Tim82
félisten
Az #577-es hozzászólásban doc írt legális, nem warez forrásokat magyar nyelvű e-könyvekhez.
"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA
-
defter
csendes tag
E-inkes olvasókhoz mindenképp külső fényforrás kell. Több e-book olvasóhoz is lehet világítós tokot venni. Beépített világítással jelenleg csak Nook ST with glowlight rendelkezik. Bár mintha az Onyxnak is lenne már egy világítós prototípusa, és a Kindlenél is tervezés alatt van.
-
ZCoyote
őstag
Van olyan e-book olvasó amelyiken rossz fényviszonyok (pl. utazás) mellett is lehet könyvet olvasni?
Romani ite domum.
-
-
doc
nagyúr
válasz engine88 #574 üzenetére
kb. otezerszer elmondtuk hogy a PDF es az e-book reader ket teljesen kulon kategoria
amugy meg nem ertem mit szeretnel... legyen ugy az egesz oldal a 6"-os kijelzon hogy ne legyen osszenyomva? azt megis hogyan?
vagy a teljes oldalt latod egyszerre, es akkor kicsik lesznek a betuk, vagy csak egy reszet, de akkor meg scrollozni kell... -
engine88
aktív tag
Na igen, és most jön az hogy felraktam egy pdf-et reader-re, és beadja "Fit to screen" megjelenítésbe, és olyan kicsit a betűk hogy lehetetlen elolvasni őket..
Nagyítással meg nem akarok bajlódni, mert akkor lapozgatni kell meg elveszek..Nem lehet valamibe ezeket átkonvertálni calibre-vel?
-
engine88
aktív tag
Na végülis úgy döntöttem, hogy Sony-t veszem meg, 75 fontért (~25.000ft) kaptam, új de bontott dobozban gyári EU garancia + 12 hónap bolti garanciával.
Nagyon tetszik, most fogom rootolni, valahol van erről leírás? -
M3oH
addikt
Sziaszttok!
30e kornyeken van vmi ertelmes ebook reader vagy inkabb meg gyujtogetes? Thx -
Dhampir
félisten
Engem az zavar, hogy alapból angol menüvel rendelkezik a Sony PRS-T1. Bár megértem a lényegét, mégis emiatt fontolóra vettem az eladását.
Meg is hirdettem vagy 2 napon át, de azután levettem a hirdetésből, mert különben nagyon tetszik az olvasó. Végül mégis csak ismételten fel fogom tenni. Inkább váltanék magyar nyelvű PocketBookra, bár az nem Androidos.
-
doc
nagyúr
válasz engine88 #561 üzenetére
azert erdekes az osszehasonlitas, mert eleve a NEM rootolt helyzetbol indul ki
ha rootolod, onnantol tokmindegy hogy van-e benne gyarilag browser, illetve milyen a gyari olvasoprogram, olyat raksz ra amit akarsz, plusz a Nookon is tudod forgatni a kepet, cserelhetsz szotarat a gyari programhoz is, stbviszont azt erdemes tudni, hogy a Nook eseteben csak akkor vasarolhatsz a B&N store-bol, ha van USA-ban bejelentett lakcimed (hogy ezt mennyire veszik komolyan/ellenorzik, nem tudom, gondolom semennyire... en anno a magyar cimet adtam meg, es nem engedett vasarolni), es a LendMe es egyeb feature-ok csak a toluk megvasarolt ebookokra mukodnek
persze ha sajat gyujtemenyt akarsz feltolteni ra, akkor ennek semmi jelentosege
az elso kerdes, hogy kell-e ra audio. (en szemely szerint total feleslegesnek tartom MP3 lejatszonak hasznalni egy olvasot, de van akinek ez is szempont). ha kell, akkor Sony. ha nem, akkor (SZERINTEM) Nook
-
engine88
aktív tag
válasz engine88 #560 üzenetére
Találtam összehasonlítást:
Nook vs Sony: Similar Features
6″ E Ink Pearl display
800 x 600 resolution, 16 levels of gray
Infrared touchscreen
Wi-Fi
MicroSD card slot for cards up to 32GB
Android operating system
Can root to install Android apps: Nook Root; Sony Root
Adjustable font types and sizes
Support EPUB, PDF, and TXT files, including Adobe DRM
Active hyperlinks
PDF reflow
Notes, highlights, bookmarks, dictionary
Search, jump to page, table of contents
Support for library ebooksSony PRS-T1 Advantages
Web browser works very well: can download ebooks from non-Sony sources, reference Wikipedia or Google search while reading, transfer ebooks via Dropbox, etc
On-screen notes and markup
Export notes with desktop software
Touchscreen supports multi-touch for pinch-zooming
Headphone jack for listening to audio
Text memo and drawing apps
Create collections to organize content
Comes with a stylus, albeit a cheap one
Better PDF support, with more zooming options
Adjust contrast
Available internationally
Comes in three colors: red, white, and black
Comes with 12 dictionaries to the Nook’s 1
Language interface: English, French, German, Dutch, Italian, and Spanish
History remembers previously visited pages
Landscape mode
Lighter: 5.9 ounces vs 7.48 ounces
Download library ebooks directlyNook Touch Advantages
Barnes and Noble’s ebooks and periodicals (Sony doesn’t support B&N’s EPUB)
Faster page turns, ebooks load faster, reacts quicker
Partial page refresh, full refresh once every six pages
Share recommended reading and passages with friends via Facebook, Twitter, and eMail
Currently works much better rooted than the Sony, with more apps and faster, smoother operation
Adjust line spacing
Turn on and off publisher defaults
Battery life rated twice as long
Doesn’t have a glossy bezel
More sorting options in library
LendMe feature for lending and borrowing ebooks, even from the Nook itself (not all ebooks can be lent or borrowed)
Read ebooks for free in Barnes and Nobles stores (one hour daily)
Page buttons on each side of the screen
More comfortable-to-hold design
Rate ebooks and write reviews
Cheaper -
engine88
aktív tag
Végülis arra jutottam, hogy nem kell zárt Kindle, hanem inkább egy Androidos olvasó.
NOOK Simple Touch és Sony PRS-T1 között vacilálok.
Melyik a jobb és miben? -
-
Tim82
félisten
Ha jól olvasom a manualt (65-67. oldal), elvileg mindegy, hogy ömleszted-e vagy csinálsz neki külön könyvtárat. Én azért javasolnám, hogy egy Books nevű mappát csinálj a memóriakártyára és abba tedd (mehet a Sync mellé is).
A manual szerint ugyanis elvileg magától felismeri az összes olvasható formátumú e-book fájlt, attól függetlenül, hogy milyen nevű könyvtárba másolod őket. (Android-os cuccnál egyébként ez logikus, esetleg annyit kellene még megnézned, hogy az olvasáshoz használt app-nál mi van megadva az e-book-ok eléréséhez alapértelmezett könyvtárnak.)
"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA
-
#33802016
törölt tag
válasz engine88 #550 üzenetére
Pdf-re, bonyolultabb ábrák stb, megjelenítésere csak is a nagy felbontás/képernyő a megfelelő.
Pl ezek:
Mind2 tartalmazza a magyar nyelvet, stb
ONYX BOOX M92 Black Pearl
vagy
pocketbook Pro 912 (Ha vársz, remélhetőleg nem sokára, talán még idén megjelenik egy újabb generáció, ami már Pearl kijelzőt tartalmaz)Természetesen létezik még más hasonló olvasó is pl az amazon olvasója, viszont az nem kapható Magyarországon, ellentétben a fentebb linkeltekkel.
Érdekesség: színes 9,7" kijelzős e-book olvasó
-
Dhampir
félisten
Sziasztok!
Az első könyvolvasómmal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Amikor a Sony PRS-T1 olvasót USB-kábellel összekötöm a számítógéppel Data Transfer Modeban, akkor három tárterület nyílik meg a Windowsban.
Az első READER néven Books, DCIM, Sony_Reader mappákat tartalmaz.
A második Cserélhető lemez néven a könyvolvasóba utólagosan elhelyezett memóriakártya, amely egy Sony_Reader mappát kapott, amely magában foglal egy database nevű újabb mappát, és azon belül egy Sync mappát, valamint .nomedia fájlt és Data Base Fileokat.
A harmadik SETTING néven dll, resources, Setup Reader for Mac.app mappákat és egy Setup Reader for PC alkalmazást tartalmaz.
Ezen tárterületek közül logikusan a memóriakártyára szeretném majd átmásolni a Calibre-vel átkonvertált könyveket, de nem tudom, hogy pontosan hová kell, a Sync mappa mellé "ömlesszem", vagy mellette hozzak létre egy új mappát e célra?
A lényeg az, hogy láthatóvá váljanak a könyvek az olvasóban, és értelmes struktúrában helyezkedjenek el.
Köszönöm, ha segíteni tudtok tanácsotokkal!
-
engine88
aktív tag
Üdv
Ha random pdf-eket szeretnék olvasni e-book olvasón, melyiket ajánljátok?
Semmi másra nem használnám. -
Dhampir
félisten
Kipróbáltam a Sonyval való böngészést, és nagyon jó volt.
Érintőceruza nélkül is nagyon kényelmesen lehet szöveget bevinni vele, két ujjal gyönyörűen nagyítja/kicsinyíti az oldalakat olvasás közben. -
doc
nagyúr
válasz SajtosKuszob #546 üzenetére
nem e-book olvaso
-
Gergő_
őstag
válasz SajtosKuszob #544 üzenetére
ez sajnos csak 8 órát bír könyvolvasás közben...
-
SajtosKuszob
tag
Sziasztok!
Vennék egy Prestigio PER3274B típusú e-book olvasót, viszont még sose volt a kezemben ilyesmi.
Ezekben érintő képernyős kijelző van, vagy azokkal a szélső gombokkal kell navigálni? Megéri az olcsóbb félékre is költeni, vagy inkább felejtsem el?SajtosKuszob felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!
-
Degeczi
nagyúr
aki alufóliával a fején alszik, az itt is megteheti, h sosem kapcsolja be a wifit, és csak lokálisan másol rá az eszközre
sokan görcsölnek pl. az áruházak bevásárlókártyái miatt is, h mekkora adatgyűjtés az is - de őszintén: kit zavar, h megtudják, h az 123487684-is id-jű felhasználó kéthetente pelenkát is vesz?
előnyként ott is fölmerül, h célzott reklámként nem a számára haszontalan kutyakaja akcióról fog értesítést kapni, hanem gyerekholmik kiárusításárólha pedig zavarja, egyszerűen nem él vele
itt sem kötelező a netes szolgáltatásokat igénybe venni, ráadásul az itthon tipikus, házi gyártású és jellemzően magyar nyelvű e-book-okból még csak fölhasználható adatokat sem nagyon tudnak leszűrni
-
Dhampir
félisten
Az igaz, de most már a könyvolvasók is ránk szabadultak, szóval minden olyan elektronikai eszköz, ami érintkezésbe kerül a Világhálóval, lényegében kémkedik utánunk.
A Kindleről így ír:
Nem titok, hogy az Amazon felhasználja az olvasók szokásairól szerzett adatokat. A Kindle-felhasználók eleve aláírnak egy megállapodást, mely szerint az Amazon tárolhatja és felhasználhatja a kütyüről szerzett információjukat – például hogy melyik oldalt olvastuk utoljára, hová tettünk könyvjelzőket, mit emeltünk ki, hova jegyzeteltünk stb.
[ Szerkesztve ]
-
Dhampir
félisten
Részletek Az e-könyvolvasód figyel téged című cikkből:
Az e-könyvolvasók azonban radikális változást hoztak: az olvasás megszűnt intim tevékenységnek lenni. Az e-könyvolvasók adatokat gyűjtenek olvasási szokásainkról, és ezeket el tudják juttatni a forgalmazókhoz, akik fel tudják használni őket.
A Barnes & Noble könyvkereskedőház Nook olvasójáról gyűjtött adatok szerint a tényirodalmat az olvasók szakaszosan, több nekifutással olvassák, és hamarabb félreteszik őket, mint a regényeket, melyeket egy huzamban olvasnak végig. A fantasztikus, a romantikus és a bűnügyi regények kedvelői több könyvet és gyorsabban olvasnak, mint a szépirodalom kedvelői, és általában be is fejezik azt a könyvet, amelyikbe belekezdtek.
A kereskedők megosztják ezeket az adatokat a kiadókkal, és ma már a műveket is formálják ezek a visszajelzések. Jim Hilt, a Barnes & Noble e-könyvekért felelős alelnöke úgy véli: „Ha segíthetjük a szerzőket abban, hogy még jobb műveket alkossanak, mint ma, azzal mindenki csak nyerhet.”
Kalifornia állam már elfogadott egy törvényt, mely az olvasók privát szféráját védi. A jogszabály megtiltja, hogy a forgalmazók előzetes bírósági engedély nélkül kiadjanak adatokat az egyes olvasók szokásairól. A jogvédők igyekeznek elérni, hogy hasonló törvények szülessenek más államokban is. Hangsúlyozzák: olvasmányaink sokat elárulhatnak intim magánügyeinkről, például egészségi állapotunkról vagy szexuális preferenciáinkról. Míg vannak olvasmányélményeink, melyeket szívesen megosztunk másokkal, más olvasmányainkat inkább magánügyként kezeljük.
(Forrás: http://www.nyest.hu)
[ Szerkesztve ]
-
Dhampir
félisten
Érdekes cikk: Az e-könyvolvasód figyel téged
-
gabe
csendes tag
Erről írnál részletes? Mit hogyan állítottál?
Próbáltam én a Cool Reader-t, de nagyon nem tetszik. Leginkább az a gondom vele, hogy nem formázza megfelelően a könyveket. Középre igazítás nem mindig megy, új lapra dobás sem megy (pl. fejezet új lapon kezdődjön), stb... Csak én nem állítok be valamit jól, vagy ezek még hiányosságok?
-
doc
nagyúr
valaki cserelt mar szotarat Nookon?
es/vagy a CoolReaderbe paszirozott bele offline szotarat?ha igen, akkor erdekelne a mikentje
-
defter
csendes tag
A Barnes and Noble honlapján ezt írják a világítás nélküli olvasóra:
Over 2 months with wireless off based on a half hour of daily reading.
És ezt a világítósra: Read for over 1 month on a single charge with GlowLight on (based on a half hour of daily reading time)
Szóval jobban meríti, de még mindig vállalható szint. Majdnem két hete vettem az olvasót, szinte minden nap használtam, a glowlight is sokat ment, főleg a repülőn, és itthon is (mivel a jet lag miatt nem tudtam rendesen aludni és a töltöttségi szint jelenleg 31%.
Szerintem amíg ez az érték hetekben mérhető addig mindegy, hogy meddig bírja .
-
defter
csendes tag
Nem ebayről, hanem személyesen vettem egy BestBuy-ban, 139 USD + adó volt.
A fényerő állítható egész nagy tartományban, a minimum fölött egy kicsivel már nagyon jól olvasható. A beállítást megjegyzi és ha legközelebb bekapcsolod (n gomb 3 másodpercig nyomvatratva), akkor a beállított fényerőre áll be.
-
defter
csendes tag
halihó!
Kb. egy hete egy Nook Simple Touch with Glowlight boldog tulajdonosa vagyok. Még nem rootoltoltam, de előbb-utóbb az is sorra kerül.
Két könyvet már elolvastam rajta, nagyon kényelmes, jó a fogása, jó kézben tartani. A beépített világítás is nagyon praktikus, sokkal kényelmesebb mint egy csíptetős olvasólámpa.
Sokat vacilláltam a döntéssel, hiszen out-of-the-box a többi olvasó jobb funkciókban (böngésző, szótárak, audió...), viszont mégis csak olvasásra használja az ember, és a Nook-ot sokkal jobb kézbefogni, ergonomikusabb és esztétikailag is jobban bejön nekem. Emiatt választottam végül ezt.
-
Dhampir
félisten
Időközben megérkezett a szép fehér és puha fedelű tok tok a geckotól.
Ennek ellenére tervezem, hogy hamarosan megválok a Sony PRS-T1-től, bár még csak a gyári könyvekbe lapozgattam bele a megismerkedés erejéig.
Bár az első elektronikus könyvolvasóm, de nem tetszik ez a digitális világot kézbe adó mai technológia, még kezdetlegesnek, nyögvenyelősnek érzem a használatát. Jobb érzést és nagyobb, teljesebb élményt jelent egy hagyományos könyvet kézbe venni.
[ Szerkesztve ]
-
Nara19
aktív tag
válasz A-l-i-e-N #501 üzenetére
Bocs, hogy csak pár nappal később reagálok.
Én a Calibre-t nem szeretem, ezért hozzád hasonlóan "mindenevő" gépet kerestem. Itt a topikban leszólt Vizplex-es kijelzővel rendelkező PocketBook-ot vettem, amire a saját olvasóján kívül feltehető a CoolReader is (feltettem), így a PocketBook tényleg mindent visz.
A Vizplex a sima lcd-től még mindig nagyságrenddel jobb, így én nem aggódom miatta.
Az érintőképernyő hiányzik csak róla, de az egy másik (ár) kategória.
Ha Nook-ot tudsz szerezni és a topikban leírtak szerint tudod rootolni / felépíteni, akkor biztos hogy az a legjobb azon gépek közül, ami memóriakártyával bővíthető.
-
masaya
csendes tag
Végre beneveztem egy Nook Simple Touch-ra.
Eddigi tapasztalatok nagyon jók.
Root meg volt, igazi könyvet tokká alakítás is.
Hogy mennyit időt ellehet vele tölteni,
minimaltouch, multitouch, noreflesh, keyboard csere, egyéni launcher, cool reader olvasót könyv borító screensaver-nek, gombokat kiosztani fizikaiakra, mokolt rss feed olvasó, cwm..., de minden perc megérte mert van egy tökéletes eszközöm[ Szerkesztve ]
-
Degeczi
nagyúr
van direkt Kindle céltopik, ott mindent elolvashatsz erről is (tavaly ősszel, a 4-es széria megjelenésével majdnem egyidőben szűnt meg ez a lehetőség, azóta áfát is kell fizetni. Reklámos verziót pedig érthető okból csak az USA-ban forgalmaz az Amazon, ide nem tudsz tőlük olyat rendelni - de amit viszonteladótól veszel, akár Ebay-en akár itthon, az többnyire olyan)
-
Bosco01
tag
válasz moltam88 #519 üzenetére
Más oldalakon írtak olyasmit, hogy volt időszak amikor az Amazon átvállalta a járulékos költségeket, pusztán csak a készüléket kellett kifizetni. Mit lehet erről tudni? Hogy van most? Mert ha ez még mindig áll, akkor elég kedvezményes áron lehet Kindle-t rendelni. Például egy reklámokkal támogatott készülék mindössze 79$. Még a jelenlegi magas $ árfolyammal számolva is ez igen kedvező ár.
Tud erről valaki biztosat? -
moltam88
tag
Szöveg alapú pdf-ek még elviselhetők konvertálás után (tördeléssel lehetnek/lesznek gondok), képekkel, ábrákkal tűzdelt pdf-et viszont nem e-book-ra találták ki. A legjobb mindig ha eleve valamilyen e-book formában szerzed be az olvasnivalót. Szóval megolható a pdf konvertálás, és használható is, de nem a legoptimálisabb.
-
-
Degeczi
nagyúr
Mindkettőt még fizetés előtt kiírja, rászámolja az Amazon: $21 a futárszolgálatos szállítás, és 27% az áfa
Érdemes lehet Ebayről megpróbálni, mert sima postai küldeményként sokkal kisebb eséllyel kerül meg-áfázásra, mint futárszolgálattal - viszont elvileg tavasz óta már nem szállít az USA királyi posta lithium akkus cuccot légi úton (de az USA Ebay oldalakon még mindig sokan hirdetnek ilyen szállítással, így lehet, h ennek nem szigórú az ellenőrzése?)A PDF nem e-book, hanem egy nyomtatási formátum, ezért kínlódás a használata, valóban érdemes átkonvertálni. Forrástól függ, mennyire egyszerű vagy bonyolult. Ha csak szöveges, akkor általában azért nem szokott vészes lenni, valóban, akár Calibre-vel is (vagy MobiPocket Creatorral, vagy PDF2Epub-al - sok megoldás lehetséges. Kindle esetén regisztrálhatsz magadnak egy email fiókot is az Amazonnál, és oda elküldve a PDF-et, a saját Wifi hálózatodon szinkronizálva már átkonvertált anyag kerül rá az olvasódra - gyakran az is elég)
-
Bosco01
tag
Két kérdésem lenne.
1. Ha az Amazonról rendlek Kindle-t, akkor mennyi egyéb járulékos költséggel kell számolni? Szállítási ktg, vám, illeték, stb.
2. A Kindle-el kapcsolatban azt olvastam, hogy a PDF-ekkel problémái vannak, mármint az újratördeléssel.Ha egy PDF-et a calibre-vel újrakonvertálok (feltéve ha ilyet lehet), akkor utána ez a probléma orvosolható? Bocs, ha ez egy "hülye" kérdés -
Degeczi
nagyúr
hát ha ez tipikus (és így utólag keresve valóban találni olyat, h mások szerint is kevésbé jó kijelző kerül a Kobókba), akkor részemről igen
viszont fene tudja, mekkora az egy típuson belül is meglévő gyártási szórás: úgy tűnik, nem elhanyagolható
ezért ha csak lehet, személyes átvétellel lenne jó vásárolni - de az nálunk általában nem megy, legföljebb használtnál -
doc
nagyúr
ez teny, en a multkor total ledobbentem munkatarsam uj Kindle Touch-at latva, azon lapozas utan tokeletesen elolvashato az elozo oldal szovege (es alatta meg a kettovel korabbi is latszik)
Nook utan hihetetlen volt, hogy ugyanaz a kijelzo ennyire ocska lehet... foleg hogy akinek kolcsonadtam a Nookomat tesztelni, arra jutott hogy a Kindle kijelzoje hangyanyit ugyan, de szebb
hogy aztan az a peldany volt ennyire rossz, vagy mindegyik ilyen, azt nem tudom, most egy masik munkatarsam is vett Kindle Touchot, majd lecsekkolom azt is -
Degeczi
nagyúr
(de sajnos van ingadozás "e-ink Pearl"-ön belül is, ez még nem garancia: pl. a gyereknek vettem egy Kobo Touch-ot, és láthatóan sötétebb szürke a háttere, mint a saját Kindle 3-amon, hiába elvileg azonos a kijelző,
sőt, egy adott típuson belül is előfordul ingadozás, tehát nem mindig arról van szó, h egy többet fizető cég számára jobban sikerült példányokat válogat a kijelző gyártója) -
A-l-i-e-N
aktív tag
Értem. Nem tudtam, hogy van ez a progi. Nincs sajna időm jobban utána nézni!
E-Inkesek közül melyikeket ajánljátok? E850 jó? Vagy Kindle?
Új hozzászólás Aktív témák
Tiltott témák:
● E-book illegális beszerzése
● Amazon Kindle jailbreak
● Saját olvasó eladásra kínálása
- Microsoft Surface Go 2 8GB RAM 128GB SSD IntelCore m3 8100Y
- Apple iPad 9., Space Gray, új állapotú, 64GB, Wifi, 10.2'' Retina kijelző + ajándék Pencil
- APPLE IPAD 8.GEN /2020/ 32GB Wifi SZÉP ÁLLAPOTBAN ÜZLETBŐL, GARANCIÁVAL
- IPAD PRO 11" 1. GEN 256GB WIFI+CELL, HÁNYATTATOTT ÁLLAPOTBAN, OLCSÓN, ÜZLETBŐL
- Új, bontatlan iPad 10 2022 10.2 64GB Wifi, üzletből, apple gyártói garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest