Új hozzászólás Aktív témák

  • GypsFulvus2

    őstag

    Üdvözletem Urak!

    Tanácsra lenne szükségem, mivel E-book olvasók terén teljesen láma vagyok, viszont nem halogathatom tovább a beszerzést. Olyan termékre lenne szükségem, amelyen a nagy mennyiségű, főleg doc, rtf és pdf file-jaimat (főleg cikkek és néhány könyv) gond nélkül tudnám olvasni. Tudom, hogy a pdf problémás, nem is várom el hogy tökéletesen méretezzen egy ábrákkal teli szakcikket, csak azt szeretném hogy valamennyire olvasható legyen. Egy barátom olvasója egyáltalán semennyire sem tudja átméretezni a pdf formátumot; nem szeretnék hasonló csapdába esni. Arról gondolom ne is álmodjak, hogy .odt-t bármelyik kapható típus kezelni tud, vagy esetleg tudtok ilyenről?
    Nincs szükségem semmi extra funkcióra, nem akarom netezésre, képnézegetésre stb.-re használni, csak az a célom, hogy a melóból hazatérve ne megint egy pc képernyője előtt gubbasszak, hanem ágyon heverészve olvashassam a kedvenc könyveimet, vagy a szakirodalmat.
    A DRM-ekkel sem vagyok tisztában, ha pl. egy olvasónál azt írják, hogy "epub, pdf (Adobe DRM)", attól még a meglévő pdf cikkeket el tudom rajta olvasni? Nem szeretnék olyan terméket, amelyen aztán csak egy adott kiadó drm-es termékeit tudom használni.
    Aztán, ha jól tudom a jelenlegi legjobb képernyő típus e-pearl, viszont a leírásoknál nem nagyon írják a pontos képernyő típust. Itt van pl. ez a Pocketbook Basic 611 , erről nem derül ki számomra a kijelző típusa, és a 4 szürke-árnyalat nekem kevésnek hangzik. Vagy ez teljesen normális (ahogy mondtam, semmi tapasztalatom a témában)? Az ára és a többi tulajdonságai teljesen jónak tűnnek, szerintetek megvegyem? Vagy tud valaki esetleg jobbat? Bármilyen jó tanácsot, javaslatot megköszönnék!

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Új hozzászólás Aktív témák