Új hozzászólás Aktív témák

  • zhagyma

    őstag

    válasz Kwisatzh #4797 üzenetére

    Érdekes szerkezet. Megnéztem a DVB-SI szabványt, amiben leírják a Network ID lehetséges számtartományát (decimálisan 0-65535 vagy hexadecimálisan 0x0000 - 0xFFFF).
    ETSI EN 300 468 V1.11.1 20. oldal
    ETSI TS 101 162 V1.3.1 14. oldal
    Szóval ezeket lehet választani. A lényeg, hogy egy céges kábelhálózatra teljesen jó a 00001 vagy 1. Úgy tűnik a DIGI Network ID=1 teljesen szabványos megoldás. Hogy ezt miért nem fogadja el a készüléked, arról fogalmam sincs.

    Létezik "Network ID" regisztráció is, de szerintem egycéges kábelhálózat esetén nincs értelme, mivel nem lehet ütközés a szolgáltatások között (egy van). Ebben a táblázatban nem leltem meg a decimális "5555" = hexadecimális 0x15B3 értékhez tartozó szolgáltatót sem. Nyilván ez is egycéges kábelszolgáltató lehet: DVB Services

    Ui: Szerintem a Netwrok ID megadásának egycéges kábeltv esetén nincs akkora jelentősége. Ha van jel akkor a vevő úgyis beolvassa az "adásból" a NIT táblát, abban meg benne van a Network ID (ami bármi lehet) és az összes kábelfrekvencia meg sugárzott csatorna -> ebből lesz a csatornalista és annak változása ...

Új hozzászólás Aktív témák