Keresés

Aktív témák

  • azigazforest

    tag

    válasz Agyzuzo #1229 üzenetére

    Részben ellent kell mondjak.

    A cost-average nagyon is jó, ha az árfolyam folyton az érték körül kering és az időtávomon az olcsó pontokon tudom megvenni a gyufát.

    1. Az árfolyam mindig a valós érték körül kering (http://azonpenzugyei.hu/index.php?file=arertek) és ez törvény. Még a japánoknál is, csak nekik lehet hogy egy emberi léptékben mért idő alatt nem lesz olyan a gazdaságuk hogy visszatér a valós érték felé közelítve. Az deflációs gazdaságukkal amúgy is kicsit kilógtak az inflációval irányítható gazdaságokból.

    2. Baj akkor van, ha azt lehet látni, hogy annak a cuccnak az árfolyama már soha nem megy feljebb a pénzre váltás előtt. Ezzel szerintem kezdjük azt a témát feszegetni, hogy azért csak jók ezek a befektetések, kizárólag azzal van a baj, hogy nem igazán van eltalálva, hogy melyikbe, mikor és meddig legyen a pénz.

    Ezért kell évekel előre spekulálni, illetve hosszabb távon gondolkodni, meg több féle stratégiában gondolkodni, meg folyamatosan menedzselni, meg ilyen apróságok.

    A cost-average azoknak jó érv a befektetésre, akik 2000-ben beteszik a pénzt, és mivel tudják hogy 2020-ban ki akarják venni, 2015-ben elkezdik nézni a megfelelő realizálási pontokat. 2015-ig viszont nem akarnak vele törődni.

    Az ellenkezésem annyiban áll, hogy a legtöbb befektetés trendje hónapok vagy egy-két év alatt fordul és korrigál nem pedig 28, mint a japcsik (nagy gazd. világválság is csak 4 év). Rajtuk kívül az összes bef alap jól kereskedhető eszköz. Bátraknak és tájékozottaknak hónapokra, félénkebbeknek inkább évekre kell beállítani az időhorizontot.

    [ Szerkesztve ]

  • fischerrc4

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1229 üzenetére

    Ez pontosan így van. Akkor lesz nyereséged, ha az árfolyam, amikor lejár a szerződésed, megközelíti az átlag árfolyamot (a befizetéseid időpontján lévő árfolyamok átlagát).
    Ha lejáratkor az árfolyam, az átlag árfolyamot eléri vagy meghaladja, akkor már nyereséged van. Minél nagyobb az árfolyam a végén, annál több nyereséged van.

    Természetesen folyamatosan csökkenő árfolyamok mellett befektetési alapokkal nem tudsz nyereséget termelni.

    Arra kell figyelni, hogy amikor közeledik a lejárat, át kell csoportosítani a pénz a részvény túlsúlyos alapokból kötvény- és pénzpiaci-alapokba.

  • alexxxx

    csendes tag

    válasz Agyzuzo #1229 üzenetére

    vagy esetleg vki mondjuk a 80as évek végén a japán piacban látott volna fantáziát

    http://finance.yahoo.com/q/bc?s=^N225&t=my&l=on&z=m&q=l&c=

    19éve várja a cost avarege gyümölcsét.
    1990:40000
    2009:8800
    :W :W

    vagy esetleg aki mondjuk nagy Man.utd fan....és bevásárol 80usd-on AIG részvényeket......
    http://finance.yahoo.com/q/bc?s=AIG&t=2y&l=on&z=m&q=l&c=

    1.63usd :W :W

Aktív témák