Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz wagi #21337 üzenetére

    OS cache ha engedélyezve van akkor kb. 85%-ig lefoglalja a RAM-ot de ugye android-nál is mindent a RAM-ba tesz mert onnan gyorsabb meg minek legyen 80% szabadon a RAM-ból nem azért vetted :D
    nálam 8 GB van a laptopban és win10 x64 fall creator update 85% volt lefoglalva 2nap után is
    utorrent 2.2.1-nél ez 95%-ig megy szóval qbittorrent jobb

    ha kinyomod akkor egyik sem foglal RAM-ot de lassabb is gyors letöltés és feltöltéskor egyidejűleg
    a másik amire gondolsz az az átmenti vagy lemez cache
    az qbittorrent alatt speciális résznél
    alapból már 0-ra van téve ami disabled de úgy azt vettem észre hogy lassú HDD-re
    -1-re rakod akkor AUTO mód amit fórumban leírtak hogy a RAM-od 1/8-ad értékét foglalja le
    azt viszont nem tudom hogy az éppe aktuális szabad RAM nyolcadát vagy amennyi a gépben van.

    én fix 512MB-ot adtam neki az úgy jó volt
    OS cache-t engedélyeztem és szépen töltött meg seedelt is mint a huzat

    nekem csak annyi a bajom a qbittorrenttel hogy ha ki van kapcsolva a fájlok előre lefoglalása akkor a HDD mocskosul töredezett lesz, SSD nyílván tárgytalan etekintetben
    ha meg bekapcsolom akkor HDD nem lesz töredezett csak gáz benne a lefoglalás mert indexelés helyett ténylegesen teleírja a fájl helyét nullákkal ami az SSD-nél dupla mennyiségű írás (60gigás UHD kb. 120giga írást ad az SSD-nek) HDD-nél meg lassú főleg ha mellette seed van :U

    olyan meg sajnos egyik kliensben sincs hogy HDD-n legyen előre lefoglalás SSD-n meg ne
    sajnos vagy egyikre se csinál vagy mindkettőre
    nekem meg laptopban van egy 500-as 850EVO meg egy 1TB-os WD Black
    patt helyzet

    utorrent 2.2.1 legalább gyorsan lefoglalja meg csak indexeli a fájl helyét nem írja tele
    SSD is hasít vele HDD is egész gyors
    csak írásra van engedélyezve átmeneti tár szóval RAM-ot sem zabálja meg
    csak az meg 1 seederes cuccokat nehezen kap el vagy ha igen akkor közben nem tölt mások felé aztán mire lejön az 50gigás UHD ott vagyok 5-10GB feltöltéssel és már senkinek se kell majd mert lesz bőven seeder

    ha qbittorrent-et sikerül feljavítaniuk ezekben akkor váltok rá de addig csak tesztelem utorrent mellett

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés