Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    Bár nem használok almás cuccokat (sok egyéb mellett a masszív vendor lock-in miatt) de egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy "illegális monopóliumot" tartanak fenn. Szerintem "legális" monopóliumot tartanak, ahogy a Microsoft, Facebook és a többiek is.

    Maguk fejlesztettek olyan termékeket, amivel megteremtették hozzá a piacot is sok időt, pénzt, kockázatot stb. belerakva, majd miután ők ezt megtették megjelenik a "hiénák hada" akik követelik a részüket belőle. Tudom, ez nagyon lesarkított de nagyjából így látom. Mint felhasználó nem örülök ezeknek a monopóliumoknak (nyilván), de valahol megértem.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz Gábor001 #9 üzenetére

    Igen, erről beszéltem én is, amit most leírtál az a saját ökoszisztéma, amit felépítettek. Dönthetsz úgy, hogy nem kérsz belőle, ez esetben van több más gyártó, akinek választhatod a termékpalettáját. Ha mégis iphone mellett döntesz, akkor meg az azzal jár, hogy csak az ő kütyüikkel fogod tudni használni. Akárcsak mondjuk a nyomtatónál a patron vagy a toner. Én is szeretném a HP nyomtatót Canon tonerrel használni, de.... :)

    "ez nem csak "hiénák hada", hanem így egy teljes ökoszisztémán belül nincs lehetősége a konkurenseknek belépni a piacra, vagy legalábbis mérhetetlenül drága."

    Pont ez a lényege a saját ökoszisztémának, hogy azon belül ne engedje a konkurenciát. Nyilván nem azért építette fel (rakott bele időt, pénzt, energiát, fejlesztést stb.), hogy utána beengedje a többit, akik majd learatják. Erre írtam a "hiénák hadát", ami talán erős kifejezés, de szerintem leírja a lényegét.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák