Új hozzászólás Aktív témák

  • Haugland

    aktív tag

    Buta ember módjára, nem akartam drága gépet venni életem első normálisabb asztalos projektjéhez (lépcső építése egy faházba) ezért vettem egy Lidl (Parkside) körfűrészt használtan.
    A gép (fűrészlap, motorerő, rázkódás és hangerő) egyébként tetszik (nincs ugye mivel összehasonlítanom) de a lemez talp nem nagyon tetszik sajna (nem tudom pontosan beállítani merőleges vágáshoz) és ha sikerül is, akkor is gyakran ellenőrzöm használat közben és korrigálom az elmozdulásokat ha tudom.

    A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezt a talp-rendszert nem lehet valahogyan feljavítani, hoyg ne lötyögjön és stabilan tartsa a készüléket??

    Most még önálló kézi körfűrészként használnám, de a tervem az, hogy beépítsem asztal alá.
    Ez utóbbi használathoz egyébként vannak már ötleteim : a mélységállítás forgáspontjánál leszerelem az egész lemez alkatrészcsoportot és egy 20cm-es szögvasba hegesztett anyacsavarokba fogom beültetni a gépet. Ezzel a forgáspontot szerintem fixáltam is, max a mélységállításra kell kitaláljak valamit.
    + a változtatható dőlésszögre, természetesen -> bár ezt nemtudom, hogy mennyit használnám egyébként.

Új hozzászólás Aktív témák