Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én is csatlakoznék pár friss tapasztalattal. Star x18i (Xperia Arc LT18i klón), MTK6573, tehát 650MHz-es proci és 3G.
    Nagyon meg vagyok vele elégedve, tökéletesen tudja azt amire szükségem volt. Egész gyorsan működik és eddig minden alkalmazás szépen fut rajta.
    Az enyémet már android 2.3.6-al kaptam. Van benne proximity sensor és működik is. Ez egy fő kritérium volt nálam, mert nem akarok fülcimpával gombot nyomni :D
    Egy dolog nincs meg benne a feltüntetett speckók közül, mégpedig az autófókusz a kamerából. Simán fix fókuszos és közel sem 8Mpixel a valós felbontása, mint ahogy azt írják :D
    Egész tűrhető képeket készít, de fényképezésre inkább használjon az ember kifejezetten céleszközt :P
    Az akksira 2000mAh van festve, de mivel kínai valszeg ennek a fele igaz :D Mondjuk hülyegyerek üzemmódban, állandóan nyomkodva is elmegy 1 napot azért. Viszont kompatibilis SE BA-750 akkuval, így lehet bele venni normális akksit, csakúgy mint a nokia akksis társaiba.
    Végül a webshop: mobile-phones.cn-ről van. Sima ajánlott postával jött és kevesebb, mint 2 hét alatt megkaptam, úgyhogy nekik jár egy hi' five!
    Másnak is rendelnék belőle a családban, csak előbb vadásznom kell nekik rá egy magyar ROM-ot. Tudom, van egy rakás távolkeleti fórum mindenféle custom és gyári ROM-okkal és majd rá is szánom az időt, hogy google translate-tal legalább angolra fordíttassam. Viszont ha valaki esetleg már megtette, szívesen fogadok minden tippet-trükköt esetleg komplett ROM file-t is :)

    Üdv!

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz Stiletto107 #1105 üzenetére

    Szia!
    A mobile-phones.cn-ről vettem, $145-ért hirdetik ingyen postával, de felszámolják a paypal tranzakciós díjat is. Így összesen $151.53-ba került.
    A cellphonemic.com-on olcsóbban láttam, de arról az oldalról nem találtam semmi review-t, így féltem tőlük rendelni. Hátha van itt valaki, aki már rendelt onnan...

    A 3G-t megmondom őszintén nem használom. Mindkét sim slot tudja, de csak az egyiken lehet bekapcsolni egy időben. Ha bekapcsolom megjelenik a 3G ikon a térerő kijelzőn, néha visszavált 2G-re. Szóval szerintem működik. Majd kerítek egy internetes sim-et és beledugom próbaképp.

    Ezen a fórumon egész aktívak a tulajok, van mindenféle gyári és custom ROM, tutorialok a rootoláshoz és flasheléshez. Illetve leírnak pár problémát is, amikkel én hál istennek még nem találkoztam :)

    Azt írják, hogy az autofocus hiánya lehet hogy kernel függő, úgyhogy majd ki fogom próbálni egy olyan ROM-al, amivel a srác szerint működik.
    Illetve a kütyüben van FM transmitter is, de a gyári ROM-ban nincs hozzá alkalmazás, úgyhogy ennek az életre keltése is rajta van a TODO listámon :)

    Az akku szerintem egész korrekt. Ma pl 10:30-kor vettem le töltőről. A nap folyamán írtam pár sms-t, kicsit wifiztem, telefonáltam vagy 5-ször, ültem kocsiban és bluetooth headsettel nyomultam kb 45 percet, kétszer beszéltem is rajta ezalatt. A GPS-t használtam egy kicsit, amíg POI-t kerestem a közelben. És most 21:00-kor 68%-on van az akksi.

    Egyelőre ennyi, remélem volt közte használható info is! :B

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz Rick4 #1106 üzenetére

    Nekem a dupla sim miatt az eredeti nem jöhetett számításba :)

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz Stiletto107 #1109 üzenetére

    Az is jónak tűnik, leírás alapján tök egyforma a két telefon. A gyártó is ugyanaz, szóval valószínűleg nincs nagy különbség, csak a kinézet.
    Az x19i viszont újabb model, még nemrég jött ki, így nem sok support van hozzá fórumokon. De idővel biztos lesz ahhoz is mindenféle ROM. De az is lehet, hogy felmegy rá az x18i ROM-ja is, nem tudom...

    Van még egy másik model amibe bele lehet botlani. LT18i néven fut. Erről olvastam review-t. Nincs benne proximity sensor és az akkuja nem SE kompatibilis. Úgyhogy azt írják, hogy inkább az x18i-t vegye az ember.

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz starwar2013 #1116 üzenetére

    Na ez ám a nemzetközi marketing :D

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz Stiletto107 #1115 üzenetére

    Van benne egy 3528-as LED, vakunak nem nevezném, max ha közelről arcon fotózod magad, akkor segít :D Sötétben zárnyitáshoz/botorkáláshoz elég :)

    Compass-t még nem próbáltam, telepítek majd appot és kiderül, hogy megy-e.

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz Stiletto107 #1120 üzenetére

    Szerintem bőven elég a 650MHz, szépen zökkenőmentesen fut rajta minden. Persze az MTK6575 biztos, hogy sokkal jobb :)
    Nézd meg a youtube videokat, azokon is látszik, hogy nem lassú a cucc.

    Kipróbáltam a compass-t, nincs benne.

    Régebben etotalk-on láttam kiírva, hogy ha kéred a rooting service-t akkor nyelvet is választhatsz. Ott volt a listában a magyar. De most még a telefont sem találom az oldalukon. Mindenesetre küldtem ennek a kínai fórumozó mókusnak egy üzit a témában.

    A power gombbal egyre kevésbé vagyok megelégedve, néha egy nyomásra is a hosszan nyomós menü jön be. Tettem fel egy screen lock appot, inkább azt használom lezárásra.

    Ami még később gond lehet az az usb csati takarója. A takaró miatt elég nehéz bedugni az usb kábelt. A gyári kábel ráadásul nagy bumszli fejű, így még nehezebbé teszi a dolgot.
    Az örökös feszegetés miatt, biztos h egyszer meg fogja magát adni a kis gumi ami a helyén tartja a takarót.
    Rendeltem HTC kábeleket, azoknak kicsi a fejük, remélem segít majd a dolgon.

    A gyári töltő bug nálam is megvan. Alacsony töltöttségnél és 100%-os töltöttségnél jön elő, a kijelző teljesen életre kel.
    Érdekes mód úgy tűnik, mintha sima rámutatással is tunám olyankor vezérelni a kapacitív érzékelőt, de ezt én magam sem hittem el...
    Nem tudom hogy működik a kapacitív modul. Elképzelhető lenne, hogy nem megfelelő feszültségnél annyira hiperaktívvá válik, hogy hozzá se kell érni, ahhoz h érzékeljen? :Y
    A Blade töltőjével viszont nem jön elő a dolog.
    Rendeltem szintén HTC töltőt, majd azzal biztos jó lesz.

    Tudom, a Blade nem egy csúcskategória (no offense :) ), de ahhoz képest klasszisokkal zökkenőmentesebb, gyorsabb ez az x18i.

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    Szép lassan haladok az x18i-vel.

    3G működik rajta. Ha hívás érkezik a másik simre, akkor a 3G-t lekapcsolja. Hívás után pedig vissza.

    Tettem rá recovery mod-ot, ezzel sikerült feltelepíteni a superuser 3.0.7-et. Úgyhogy mostmár rooted.
    A magyarítással viszont nem állok jól. Ha átváltom a locale-t HU-ra MoreLocale2-vel, akkor nyilván csak az új alkalmazások magyarosodnak. Amikhez már jött ki update és letöltöttem, pl GMail, Play Store, Maps, azokban mindben ott a magyar nyelv és megy is. Viszont a system appok nagy részében nincs magyar nyelv. Tehát pl a launcher, settings, browser és társaik még mindig csak angolul mennek.

    Nincs véletlenül valakinek egy /system/apps könyvtára olyan 2.3.6-os ROM-ból amiben alapból benne van a magyar nyelv?

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    Sziasztok! Tud nekem adni valaki MT6573 alapú telefonhoz való 2.3.6-os ROM-ot, amiben van magyar nyelv? Akármilyen telefoné megteszi!

    Köszi!

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz Stiletto107 #1148 üzenetére

    Kíváncsian várom. Kértél rá magyar nyelvet? A legutolsó kérdés pont erről szól és egy rövid yes-el el is intézték a választ.
    Illetve ők 512MB RAM-ot írnak, amire szintén kíváncsi vagyok, hogy igaz lesz-e.

    Nekem is rendelnem kell még egyet a családba, szerintem tőlük fogom én is az ár miatt.

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    Hűha
    Ez ma került fel. Asszem megvan az x18i utódja. Már csak értelmes speckó kéne :D

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz tibcsi99 #1251 üzenetére

    Hát a fastcardtech-en egy kicsit mintha össze lenne kavarva a dolog. Ami biztos, hogy a modell neve x26i.
    MT6575
    512M RAM, 4G ROM
    ICS 4.0
    480x800, 5 point multitouch,
    proximatyi van benne és műkszik is,
    a kamera valóban auto focus-os, a fizikai felbontás kérdéses (valszeg 5Mpx). A képek szerintem jók, a videofelvétel nem egy csúcsminőség. A ZP100 kamerájának minőségétől már a youtube video-n is látszik, hogy eléggé elmarad.
    Az akkuja ránézésre 1-1ben SE BA-750, mint az x18i-ban, de itt már egy nagy x26i felirat virít az akksin.
    Az iránytű kérdéses. Nem tudja valaki, hogy az integrálva van-e az mt6575 platformban, vagy a gyártónak kell beletenni? Az x18i-ben nincs, de amiket eddig láttam 6575-ösök azokban ha jól emlékszem mindben volt.

    Orosz fórumon olvastam, hogy két féle modellt véltek felfedezni ezen a néven, az egyiknek 480x320 4.0" a kijelzője a másik 480x800 4.1" :) Ez szerintem csak a szokásos kezdeti összezavarodottság. Pl mobile-phones.cn-en is 480x320-nak írják, de miért tenne a star egy mt6575 mellé ilyen kijelzőt :D
    A villám kezű mókusok az android-sale-nél már csináltak youtube video-t, ott az antutu 480x800-at ír. (Tegnap este óta kerültek fel már újabb video-k is)
    Az ára egyelőre ~170$

    Én személy szerint nagyon örülök, hogy végre valaki megtörte a htc klónok uralmát az mt6575ösök körében. Nekem nagyon nem jön be az az egyengömbölyű 12-13mm vastag modern szappanforma :)

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz fecg21 #1255 üzenetére

    Fastcardtech-éknél ezt is kicsit összekeverték A9220 vs I9220 :)

    3 Note modellje van a Star-nak: A9220 (MT6573), I9220 (MT6575) és N8000 (I9220 + TV)
    Az xda-developers-en a Haipai I9220 topicban találsz az N8000-hez custom recovery-t, rom-ot és modokat is (pl 2.5GB mod)

    Viszont lehet érdemesebb lenne akkor már 10$-árral többet adni egy Haipai I9220-ért. Nagyobb a supportja.
    Fastcardtechen HDC Galaxy Note I9220 néven fut a Haipai.

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz bszaki #1261 üzenetére

    Ez sajnos szinte az összes webshopról elmondható :) Össze-vissza keverik az adatokat sokszor. Érdemes inkább fórumon utána járni az adott modellnek.
    Illetve videókban sokszor indítanak antutu-t, onnan figyelmesen ki lehet bogozni a paramétereket :)

    Én eddig még a cellphonemic.com-on kívül nem nagyon láttam olyan oldalt, ahol a leírások kb 99%-ban pontosak lettek volna. Néha még cellphonemic-en is vannak elírások. Viszont ők vezetnek blogot is, ahol sokszor hasznos dolgokat is megírnak. De ők javarészt csak Star telefonokat árulnak...

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz tibcsi99 #1279 üzenetére

    Megkérdeztem mobile-phones.cn-en az x26i compass-t. Nincs benne.
    Szóval modell függő a dolog.

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    Megrendeltem az x26i-t cellphonemic.com-ról (időközben náluk is megérkezett) $158.96-ért.
    Majd ha megjön beszámolok :)

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz hungobungo #1288 üzenetére

    Én is már összeszedtem mindent az x18i-hez. A MIUI ROM magyar nyelvi pakjából fogom használni a resource-okat, remélhetőleg nagy sikerrel, kevés változtatással :D

    Már csak deodexelni kéne a romom, betenni az apk-kba a hun resource-okat (remélhetőleg minél kevesebb változtatással :D) aztán vissza odexelni az egészet. Dehát ez még így is hatalmas melaó... Az erre fordítható szabadidőm meg konvergál a nullához.
    Pedig kb csak a framework-res és a settings.apk az amivel matyizni kéne. A többi az 1-1-ben cserélhető a MIUI-ra szerintem.
    Legalábbis a LatinIME-t gond nélkül le tudtam cserélni. Csak amíg nincs benn a framework-res-ben a magyar values-HU (vagy mianeve) addig nem engedi a bill-t magyarra állítani, csak ha átváltom MoreLocale-el HU-ra. De az meg elég kókány mivel csak az appok fele (amikhez volt azóta marketről update) magyarodik meg :D

    Majdcsak találok valamikor pár szabad napot, hogy ezzel elszórakozzak :)

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz hungobungo #1291 üzenetére

    Na ezt jó tudni, köszi!

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz hungobungo #1293 üzenetére

    :( Éreztem én, hogy nem lesz ilyen egyszerű. Biztos h jó sokat el fogok még vele matyizni...

    [ Szerkesztve ]

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz hungobungo #1297 üzenetére

    Létezik rá megoldás, többféle is:
    1) Sms barát bill + szótár
    Nekem ez annyira nem jött be. Jól teszi a dolgát, de a normál ékezetes betűk nem elérhetőek. Email íráskor elég gáz h csak a standard sms ékezetek vannak :D

    2) A MIUI magyar pack-ben lévő billentyűzetnél a betűkön manuálisan elérhetőek a normál ékezetek, de a szótár sms-friendly szavakból áll. Azaz ha simán a szótárt használod, akkor nyugodtan írhatod az sms-t. E-mailnél viszont kicsit nagyobb meló, mert magadnak kell a megfelelő ékezetes betűket begépelni. De legalább az 1)-eshez képest itt van rá lehetőség.

    3) Normál billentyűzet, normál szótárral és egy olyan messaging app, ami az sms-kódolásra fordítja a szöveged automatikusan. Nem egy nagy eresztés lenne megírni a dolgot, hisz csak 6-7 karaktert kell lecserélni a nekik megfelelőre.
    Meglepő módon ilyet még a nagy gyártók sem készítettek a telefonjaikra...
    Más, 3-adik féltől származó messaging appot sem láttam még ami ezt tudja.
    Ha valaki tud ilyenről, ne tartsa magában :)

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz hungobungo #1349 üzenetére

    GPS pozícionálás:
    Settings -> Location -> GPS EPO assistance bekapcs és utána az EPO Settingsben lehet update-elni.

    Az enyémhez ugyan nincs zopo tools, de simán letöltöttem a magyar gps.conf fájlt xdadevelopers-ről.

    Érdemes volt mert nagyon megdobta a műhold keresés sebességét :)

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz cappa72 #1380 üzenetére

    Engem màr a postàn vàr az x26i :)
    Holnap el is hozom, màr nagyon kìvàncsi vagyok rà...

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    Na megjött az x26i.
    Minden a vártak szerint. Nagyon szép, nagyon egyben van, egy picit sem ropog sehol. Az a tipikus bársonyos tapintású fekete műanyag a háza, nagyon jó fogni.
    Egy picivel könnyebbnek is érzik mint az x18i.

    Az 512MB RAM és a 6575 ereje nagyon érzik az x18i után. Rettenetesen szakít és minden app befér a memóriába vidáman.

    Wifi, HSDPA megy gond nélkül, bár az APN-nél csak a vitamaxosat (meg a tescomobile-t :D) tudta, az előfizusat kézzel kellett beállítani, de ez gyorsan megvolt.

    Viszont a Play Store szivat... Valszeg ez az ICS ajándéka :) Free appokat próbálok letölteni és két választ kapok: Vagy "Can not complete purchase" (milyen purchase? free app :D) vagy "Unable to download application".
    Úgy sejtem, valami regionális szivatás lesz a dologban. Megpróbálok ráguglizni, hátha...

    A kamera auto focus-os (véégre) és szép képeket készít.

    Szerk: A ROMja nagyon tiszta, semmi extra app nincs rajta. Még Maps és GMail app sincs :) Az egyetlen dolog egy kínai billentyűzet, amit ki kell majd kalapálni.
    Illetve extraként telepítve volt rá egy FlashPlayer 11 és valami MoboPlayer médialejátszó, de ezek csak a data-ra, úgyhogy eltávolíthatóak pikk-pakk.

    [ Szerkesztve ]

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz melkah #1398 üzenetére

    Cellphonemic

    Nincs paypal tranzakciós díj, úgyhogy csak annyit fizetsz amennyi ki van írva az oldalra. Most nézem, hogy lentebb is ment az ára, én még 158-ért vettem.
    A posta nagyon gyors volt. Fizetés után 1 nappal már a hongkong postnál volt a csomag és kevesebb mint 2 hét alatt pedig nálam.

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz cappa72 #1401 üzenetére

    Szia!

    - Wifi hotspot, usb tethering és wifi direct menük vannak benne, de még egyiket sem próbáltam. Ezek már az x18i-ben is megvannak, ott sem próbáltam sose :)
    - Nagyon még nem tudok róla normál használati infot. Feltettem a widgeteket amiket használni szoktam: óra, időjárás meg power controls widget. Töltöttem le gmail appot és beállítottam auto syncre.
    Így jelenleg 266MB használt, 209MB szabad.
    - Xperia S klónnak árulják, de a méretei alapján inkább Xperia P. A gombok máshol vannak rajta, úgyhogy szilikon tok biztos nem lesz rávaló. Az x18i-ben SE BA750 akksi van, ebben viszont már valami más. Méretre hasonló, de van rajta egy igazító bevágás és a szélei szögletesek. Az akksin pedig az áll, hogy original x26i battery :) Ettől függetlenül, hozzáértő biztos meg tudná mondani hogy milyen akksinak a másolata.
    Én ilyen kihúzó füles műbőr tokot használok. Az x18i-hez rendeltem Xperia Arc tokként, na az ehhez is tökéletesen passzol.

    Közben sikerült életre kelteni a Play Store-t, kellett neki egy clear data a play store és a google services framework appokon majd egy telefon restart.

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz fecg21 #1411 üzenetére

    Az USD átváltást majd akkor végzi el a rendszer, amikor USDben fizetsz valakinek. A mindenkor érvényes paypal valuta árfolyamon + még egy fix illeték ellenében.

    Ha vásárolsz paypalon át, használd a bankkártyádat, ott nem kell várni és be tudod állítani, hogy a kártyakibocsájtód általái árfolyamot használja. Ekkor USD-ben történő vásárlásként fog megjelenni a számládon és a bankod általi deviza árfolyamon lesz váltva. Ez a legtöbb bank esetében középárfolyam, vagy nagyon minimálisan magasabb és illeték mentes.

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz cappa72 #1408 üzenetére

    Van némi új infom közben. (x26i)

    Wifi: Néha brutálisan lelassul és utána általában el is veszti a hálózatot. Leszakad és kell neki 20-30mp mire újra csatlakozik. Tegnap egy 500MB-s letöltést csináltam wifin, és hát eléggé kínszenvedés volt. Újra kellett kezdeni vagy 5-ször.

    GPS: Mint sok más telefonnál, hát ebben sem megy :D Munkába menet próbáltam vele GPS jelet kerestetni. 3 műholdat sikerült megtalálnia, de azoknak is a jelerőssége valami hangyányi volt.
    Kell majd egy root és gps.conf, remélem az segít.

    NetworkLocation: Nem megy és nem tudok rájönni, hogy miért. A Location settingsben be van kapcsolva minden ami kell hozzá. A maps és semmi más app, ami használná nem képes megmondani h hol vagyok. Se wifi-n se 3G-n keresztül.
    NetworkLocationService sincs, így futni sem fut. Van helyette valami NetworkDiagnose, lehet h ICS-ben ez csinálná a location meghatározást?... Ez fut, de mégsem megy a dolog...

    XDA-n már van neki egy topic.
    Itt leírják a rootolást és egy wifi fix lehetőséget.

    Most 3 hétig nem lesz időm vele foglalkozni, majd utána nekilátok. Hátha az xda-s topic is megdagad akkorra. Jó lenne találni hozzá egy recovery modot is amivel lehet nandroid backupot készíteni és zipből telepíteni.

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz Novicsok #1675 üzenetére

    A dőlt betűs rész az aláírás, nem az adott hozzászólás része ;)

    A topicot meg szerintem ne fordítsuk át "Kinek milyen színű csillag van a neve mellett ebay-en" témába...

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz sajtjani #1684 üzenetére

    Én olyannal aminek csak 1 imei száma van, még nem találkoztam fizikailag. De gyanítom, hogy az olyan telefon nem használható két, azonos szolgáltatótól származó, sim-mel egyszerre. Ha én mobilhálózat lennék, nem engedném magamra ugyanazt az imei-t kétszer :) De javítson ki, aki másképp tudja...

    [ Szerkesztve ]

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz Rick4 #4364 üzenetére

    A star x18i az egyetlen értelmes arc másolat. Erre kellett volna a barátodnak beruháznia.

    De mindenekelőtt nem összetévesztendő a külső a belsővel. Az hogy úgy néz ki, mint egy arc az nem azt jelenti h összemérhető vele, sőt egyáltalán nem is ez a célja, szerintem :)
    Dupla simes android 2.3-al, egy 650MHz-es processzorral és 256MB RAM-al, ami a mai világban édeskevés. Persze, hogy messze elmarad az arc-tól. Viszont két sim-es és hibátlanul használható telefon 30K-ért, nem pedig 90-ért :)
    Arról meg nem is beszélve, hogy az MT6573-tól ma már sokkal gyorsabb SoC-ok vannak, de a telefonok ára ezt hál istennek nem tükrözi :)

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

  • norbz

    csendes tag

    válasz Rick4 #4376 üzenetére

    Nekem van egy x18i-m, sok telefon elbújhat mellette ;)
    Na de ne offoljuk szét a topicot.

    Más: Szerintem is hibátlanul van itt helye az EU piacon kapható telefonoknak is. Aztán mindenki eldönti, hogy neki milyen alternatíva a megfelelő.

    [ Szerkesztve ]

    Mivel az ALC '97 6ch intgrált hangkarim 8ch integráltra való cseréjére senki nem jelentkezett :D Ezért most keresek ugyanehhez a hangkarihoz +2 csatornát :D

Új hozzászólás Aktív témák