Új hozzászólás Aktív témák

  • Jag

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #37833 üzenetére

    Na most az van, hogy rám akarjátok húzni a vizes lepedőt. Mindenki sérelmét és az összes faszbúkos kép elkövetőjének bűnét. Fenn sem vagyok a faszbúkon...
    És picit úgy vagyok itt beállítva, mint aki béna és nem látja a tutit, amit ti igen.
    A képekről magukról egy büdös szó nem esett. Én azt mondtam jók és hogy erős anyag. Ennyi.
    Nem áradoztam róluk, azt sem mondtam, hogy ne lenne fotosoppolva. Azt azért tegyük hozzá, hogy nem igen van itt és sehol olyan ember, aki ne nyúlna a képéhez utólag. És ezzel szerintem semmi baj nincs.
    Sőt, fotós tanfolyamokon külön sok sok óra foglalkozik az utómunkával.
    Nade, a lényeg, hogy a nagyarcú kijelentések akasztottak meg. A Mire várt 5 évet, meg híres jó szakemberek képeit lepocskondiázom egy csak sétálgatott 14 évet és közbe kattintgatott dumával. Ez elég erős.
    És egyelőre csak fikázást hallottam. Meg lehet próbálni utánuk csinálni. Ja, hogy az már büdös....
    Értem és elhiszem, hogy vannak itt, akiknek már lett jó képük. Csak itt épp teljesen más a felállás.
    Mint itt ahogy egyik kolléga is írta, ez egy tudatos koncepció. Más, mint, hogy sétálgatok és hopp, lett egy jó képem.
    Az, hogy kitalálod mit szeretnél, odamész, azt és ott és úgy lövöd meg, hogy az fasza legyen... egészen más tészta.
    Ezt a munkát, elképzelést és megvalósítást lepocskondiázni vérlázító, főleg, hogy jó lett a végeredmény. Tetszik, nem tetszik, giccses, vagy nem, mindenki el tudja dönteni. De, hogy meló volt vele urvasok, az egészen biztos. Így, meg úgy meg lehet lőni...hát hajrá. Ja hogy nem tetszik? Hát akkor lőjjön olyan sorozatot, ami tetszik. Tudatosan felépítve, kigondolva, megvalósítva, utómunkázva....
    Ne a nyaralás alatt elérhető témából, vagy a séta közbe eléeső témáról, hanem utazzon oda azért, tegyen azért. amit le akar fényképezni...készüljön fel, olvasson utána, lesse az időjárást, időt, pénzt szánjon rá...
    Kiváncsi lennék mit szólna, ha ő a komodói gyíkembert akarná lekapni és az egész élete rámenne, mire a sarkáról tudna lőni egy bemozdult képet, erre azt kapná, hogy: pfff....erre várt egy életet????

    Látom én is a képeken, amit kell, hidd el. De itt nem a képek minőségéről beszéltem....amik szerintem jók. Nem az én ízlés világom, de jók.

    Érted, szerinted a kiscsávó fogja megmondani a tuti egy Beth Moonnak, hogy elbaktad öreg, ott egy pad?
    Szarul sétálgattál 14 évig, ott egy pad... :-) A PH kezdő fotós topikba. :-))) Érted?
    Hát ez akasztott meg...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák