Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
-
IT café
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Photoshop batchet akarnék, de nem megy. Valami ilyet akarnék:
1. megnyit egy jpg képet a mappából ahol sok kép van
2. manuálisan elkészítek egy kijelölést(maszkot)
3. alfa csatornába menti a kijelölést, majd a képet Tiff-be menti
4. vissza az első pontra, amíg el nem fogynak a képekEgyedül az action megállításával és folytatásával van problémám. Az actionbe beillesztek egy stopot, ahol meg is áll, elkészítem a kijelölést, a play gomb megnyomása után elmenti a tiffet, de nem nyitja meg a következőt.
-
válasz BonFire #9718 üzenetére
A linkelt kép esetén a quick selection tool egész jól használható. Először azzal kijelölni a figurát és a pólót, majd 2 pixellel növelni a kijelölést (Select-Modify-Expand), hogy a fekete körvonal is ki legyen jelölve. Végül a Q billentyű megnyomásával átlépni quick mask-ba, ahol radírral a hajszálak és a helyenként megmaradt pontatlanságok javíthatók. Ilyen lett pár perc alatt.
-
-
-
A szemre történő kalibráció kb félúton van a semmi és a műszeres kalibrálás között, egyébként mindkettőt el lehet rontani.
Ha profi fényképész készítette a képeket és a kalibrációs kísérleted előtt szépek voltak, akkor bizonyára nem jött össze igazán a kalibrálás. Húzz egy LAB színmódú képre egy feketéből fehérbe színátmenetet, egyenletes és semleges szürke színátmenetet kell kapnod. Amennyire nem az, annyira fals a kalibrációd/monitorod.
Biztosan kell javítani a képeken? Talán a fényképész már megtette. Minimálisan a legjobb fotókon is lehet javítani, de elég könnyű elrontani is.
Én azt ajánlanám a laborban tárgyald meg a javítgatást.
-
válasz Dluinet #9515 üzenetére
színprofil sRGB legyen
Miért? A legtöbb rendes előhívó labor simán kezeli a beágyazott profilokat, legalábbis én meglepődnék ha nem. Mi az előnye ha nem sRGB lett fotózva(pl RAW v. AdobeRGB) és sRGB-re konvertálja, netalán hozzárendeli? Ha RAW-ot fotózott ugyanazt kapja AdobeRGB-vel és sRGB-vel, már ha nincsenek extra élénk színek, ha meg vannak akkor pl az AdobeRGB jobb, mellesleg picit veszélyes az az élénk szín. Ha AdobeRGB-t vagy egyebet fotózott jobb ha az is marad, csak mentéskor be kell ágyazni a profilt, ha nincs benn sRGB-nek fogják feltételezni.
Ha saját maga szándékozik nyomtatni akkor oks, akkor biztosabb az sRGB, de úgy tűnik nem erről van szó.ha a nézetben a nyomtatószimuláció CMYK-ra van kapcsolva.
Biztosan a túl élénk, nem nyomtatható színek ellenében ajánlottad. Ezt valamennyire eltudom fogadni, csak elég mérsékelt előnyt ad. Azt a túl élénk színt esetleg teljesen máshogy fogja a labor átalakítani, mint az ő alapbeállításon lévő PS-ja. Az igaz hogy valamivel több az esély a hasonlóságra. -
-
A dolog első felét vektorgrafikus programban célszerű megrajzolni, persze Photoshopban is lehet csak picit macerásabb.
Hogy a koncentrikus köröknek és a sugárirányú osztásoknak legyen perspektivikus mélysége, tehát plasztikus legyen a dolog: ezeket külön rétegre, majd adsz neki egy "bevel&emboss" effectet, ezt átalakítod layerré(create layer), végül az egészet a számokkal és egyebekkel együtt összefogod és perspektivikusan torzítod.
Most nézem, a számoknak is van valami mélysége, értelemszerűen azokkal is a fenti művelet.
Másik lehetőség: készítesz egy alfa csatornát, amely meghatározza melyik elem van magasan/mélyen. Ha megvan, a lightning effects(filter-render-lightning effects) segítségével térbelivé varázsolod, majd perspektivikusan torzítod.
Így leírni egyszerű Egy gyakorlott embernek fél órás munka kb, az alap megrajzolásával együtt.
-
Feltételezem a monitorod nincs műszeresen meg sehogy se kalibrálva, profilozva.
Ezért:
Ha beadom őket előhívásra, akkor milyenek lesznek? Ki tudja. Talán pont olyan mint PS-ben, de akkor lottóznod is ajánlott. Valószínűbb valamennyi eltérés, ez lehet számodra elfogadható és elfogadhatatlan mértékű is.
Vagy miért van ez, hogy ahány képmegjelenítő, annyiféle színváltozat ugyanabból a képből?
A PS-ben támogatott a színkezelés, bizonyos szoftverekben meg nem, vagy kicsit eltérően megvalósítva, eltérően beállítva. A PS-FF színazonosságot a Firefox colormanagement addonjával tudom elképzelni.Vagy hogy kellene ezt az egész dolgot csinálni?
Első lehetőség: bízol a vakszerencsében
Második lehetőség: monitorod kalibrálása és beleásod magad a színkezelés témájába.
Harmadik: rábízod a munkát másra, pl az előhívást végző üzletre, ahol remélhetőleg már túl vannak az előbbi verzión.Üdv,
Árpi[ Szerkesztve ]
-
Ha áttetsző elég jól el lehet távolítani. Kijelölöd és besötétíted olyanra mint a környezete, használhatók pl levels, curves, saturation, stb eszközök. A határvonalnál esetleg marad egy vonal, akárhogy állítasz a maszk életlenségén, ezt a clone stamp és hasonló eszközökkel kell leszedni.
A clone stamp-nál sokszor jobb a healing brush és patch tool.
-
Neuland Inline vagy Newton Inline
Font azonosításhoz: Identififont What the font Linotype Fontfinder
[ Szerkesztve ]
-
A fényességállítás olyan amit nem jó teljesen a gépre bízni. Én nem hiszem hogy létezhet olyan program ami magától tökéletesen/megbízhatóan be tudná állítani egy kép fényességét.
Van pár opció a PS-ben ami a kép tartalmától függően magától állítja a kép fényességét, de nem ajánlott ezeket actionbe tenné és ellenőrzés nélkül ráereszteni a képekre.
Image-adjustment-equalize
Nevéhez méltóan kiegyenlíti a kép árnyalatait egy kb közepes fényességűre. Jól hangzik, csak az eredménye rendszerint csúnya.Aztán van a levels előre beprogramozott változatai (image-auto contrast/tone/color)
Ha gyorsan kellene sok kép fényességét beállítani(elfogadható minőségben) akkor én egy olyan action-t készítenék amely lehetőséget ad javításra. Katt az action-ben a pipa melletti üres négyzetre(toggle dialog on/off). A sok funkció közül a curves-t választanám, ebben szintén van automatikus beállító. Esetleg ha olyan a kép a shadow/highlights jöhet szóba, de az lassabb.
-
válasz spammer #9421 üzenetére
Duplikálás kiegészítés:
control klikk a rétegre és image-cropA másodiknál szintén control klikk és megjelennek a hangyák. Igazából a hangyák vonalát azaz a kijelölés adatait láthatjuk ekkor az info palettán.
Vagy Control+T amivel a rétegeket gyűrjük, ezzel ugyanúgy megjelennek az info palettán a réteg méretei. Illetve az info paletta mellett az options bar-on is. -
-
Demó a felbontás témához. Van képünk amelynek kevéske a pixelszáma, ezt fel lehet kicsit javítani(?), de messze nem éri el egy megfelelő pixelszámú kép minőségét, ellenben a mérete növekszik ugye.
A kockásság helyett életlen, elmosódott lesz. A beszúrt plusz adatok egy kis része nagyjából helyes, nagyrészt viszont nem. Ennyit lehet tenni.
[ Szerkesztve ]
-
válasz Dluinet #9406 üzenetére
Ezt vélem a legmérvadóbbnak.
Az EU színeket pontosan meghatározták a fenti weboldalon, azonban az ÚMFT és ÚSZT arculatában és letölthető anyagában nem jól oldották meg. Valaki az egyes technikákhoz tartozó színek (direkt szín, CMYK, RGB) között konvertálgatott. Pici különbségek vannak az igaz, de hogy ezeket arculati kézikönyvben rögzítsék az gáz.
Egy dolog, hogy a Pantone a reflex blue direktszínnek a 100,89,0,0 színszámokat felelteti meg, de az EU arculat tervezői nem azt a CMYK színszámot választották. Másrészt az egyes direktszínek CMYK megfelelői – kis túlzással – skáláról skálára változnak. Például a Corel 11 skálája szerint a reflex blue 100,73,0,2. Ezt választották az ÚMFT EU kéknek.
-
-
A képeket nem(igazán) érdemes nagyítani, ha nincs meg a kellő felbontása akkor nem lesz szép akárhogy nagyítod. Ezért az image resize-nál a "resample imaget" kapcsold ki, de inkább használd a crop tool-t. Ezután ellenőrizd a kép felbontását, ha alacsony akkor nincs mit tenni.
Két azonos felbontású és tartalmú kép között nagy minőségi különbség lehet. Egy profi fotós profi felszereléssel biztosan szebb eredményt kap mint egy remegő kezű bácsika a mobiltelefonjával.
Nemrég volt róla szó, 1x1 méter méretben elegendő a 150 dpi(egy jó fotó esetén).
Rácsmentesítés? Ez a noise-despeckle filter lenne? Egy jó fotón ezzel csak rontasz. Ha a jpg tömörítés kockái miatt használod akkor ott a jpg mentésével van probléma. A fényképezőgépet vagy a szkennert át kell állítani Tiff vagy RAW mentésére vagy ha marad a jpg akkor enyhébb tömörítéssel. Ha PS-ből mentesz a jpg-t a 10-11 jó.
Feltételezem nem azt teszed, hogy behívod PS-be a jó minőségű képet, használod a despeckle filtert(elkerülendő a kockákat), majd elmented erős jpg tömörítéssel(ahol meg előjönnek a kockák). Ennek vastagon semmi értelme lenne.
Az hogy milyen formátumban mentünk az attól függ mire kell. Későbbi feldolgozásra Tiff-et használok ami veszteségmentes, csak az LZW tömörítést állítom be, azt is csak akkor ha a kép jól tömöríthető.
(#9400) kem
Talán lejárt a próbaverzió ideje(igaz akkor mondaná), ha töréssel volt akkor vacak a törés.
Ha legál verzióról van szó, én megnézném a Flexnet licensing service hogy van beállítva az automatikusan induló progik között.[ Szerkesztve ]
-
-
-
válasz Dluinet #9361 üzenetére
A cián 15 fok, a bíbor 75, a sárga 90(vagy 0) a fekete pedig 45. Legalábbis általában.
Tehát ha a nyomatot a szkennerbe pont 15 fokkal elforgatva teszi bele, akkor a CCD rács épp szinkronban lesz a cián pöttyökkel(a linkelt minta jórészt cián színből állhat). A másik három színnél ellenben nem oszt nem szoroz, illetve az sem mindegy jobbra vagy balra forgatja.
Érdekes gondolat, holnap kipróbálom a gyakorlatban.
-
-
-
-
-
válasz $p@rr0w #9280 üzenetére
Feltételezem a gyakran mondott 300 dpi megfelelőjére vagy kíváncsi nagyobb méreteknél. Vagyis arra az értékre amely felett egyre kevésbé látható a minőségjavulás.
Egy A2 méretben nyomott grafikát én 200 dpi-ben készítenék el. Értelemszerűen a betűk, logók rajt vektorosan, illetve beágyazva. Egy jó nyomtatóval vagy nyomdagéppel egy picivel jobb lenne a minőség 300 dpi-vel. Ha egy éles szemű ember a kettőt egymás mellett nézné (közelről) észrevenné a különbséget, de az nem olyan mértékű, hogy hőbörgésre adna okot. A2-ben a 200 dpi is kellően hatásos.
Egyes nagy-formátumú nyomtatók bizony nem egy asztali fotónyomtató minőségét adják, ezeket sokméteres termékek nyomtatására tervezték, amit nem szokás 10 cm-ről bámulni. Ezen nyomtatóknál a 200 dpi is bőven sok, mellette a 100-150 dpi-s nyomat sem lenne látványosan gyengébb.
Van egy képlet, be is van építve a PS-ba az image size-nál. A nyomtatásnál használt rács (lpi) megszorozva 1,5-2-vel megadja milyen dpi-vel érdemes készülni. Például tudod, hogy az A2 plakátod 85 lpi-vel szándékozik a nyomda nyomtatni, akkor 85x2=170, vagyis 170 dpi. Persze FM rácsnál, nincs pontos lpi érték, de valahogy át lehet számolni.
(#9279) BonFire
Ha szigorúan szakszerűen akarunk fogalmazni a pixeles képek felbontását ppi-vel mérjük, az más kérdés hogy senki nem használja(én sem) ezt a mértékegységet. A pocsolya és a tócsa sem ugyanaz, szerintem pocsolya inkább az utcán van és piszkosabb, a tócsa meg bárhol lehet.[ Szerkesztve ]
-
válasz $p@rr0w #9275 üzenetére
10(tíz) és 1500 dpi között bármi előfordulhat. Függ a használt nyomtatási technológiától, rendelkezésre álló képanyagtól, nyomtatási mérettől, kép tartalmától, minőség fontosságától, ügyfél igényétől.
Konkrétan egy A3-as tájkép 200 dpi felbontásban tökéletes lesz nyomdában is. Persze ha a 200 dpi tényleg 200 dpi és nem életlen, bemozdult vacak.
Nem emlékszem, hogy elfogadhatatlan kompromisszumra kényszerültünk volna a gyenge gépek miatt.
A dpi igazából ppi.
-
Nemrég végelgyengülésben hunyt el:
Sempron 2400+ 1,67Ghz – 1GB RAM – 80GB HDD – Radeon 9550Kollégám jelenleg használt gépe:
P4 2,4Ghz – 768Mb RAM – Radeon 9200Nyomdára és nagy-formátumú nyomtatóra történt rajtuk előkészítés.
-
A fotós szakmát nem hiába találták ki. Tökéletesen, eredeti fényképre hasonlatosan nem biztos hogy megoldható amit akarsz, függ a nyersanyagtól. Nekem épp ma jött egy fejcserés munka, egy régi festményen lévő alakok fejét kellet kicserélnem, egyik másik egész jó lett, de ez inkább játék a megrendelőnek.
-
válasz Robb202 #9254 üzenetére
File-Automate-Batch
Igény szerint beállítod. Például így:
Kiválasztod a felvett actiont(ha a palettán az volt kijelölve már az lesz)
Kiválasztod a forrásállományok könyvtárát
Kiválasztod a célkönyvtárat
Azt hogy "override action" fent és lent is bejelölöd.Az actionben kell legyen open, save és close is.
Megjegyzem nem egészen jó dolog automatával elvégeztetni az RGB-CMYK konvertálást a dolog természete miatt.
[ Szerkesztve ]
-
Nem teljesen értem mi a szándékod és a 3D/videó dolgokhoz sem értek igazán, de talán ez...
1. Az alfa csatornás képsorozatból automatával készítesz egy másik sorozatot, amelyben a képek a megfelelő részen átlátszóak, vagyis alkalmazod a képre önmagát. (ahol fekete átlátszó, ahol fehér átlátszatlan)
2. Behívod a színes képsorozatot és az előbb készített sorozatot szekvenciaként.
3. A színes layer alá behúzod az alfa csatornás layert.
4. Megnyomod az alt billentyűt és a két réteg közé kattintasz, amikor megjelenik ott az a fura jel.Kapsz egy egybedolgozott animációt. A play gombra kattintva lejátssza, átlátszóan.
-
válasz aclandiae #9185 üzenetére
Elkészíted az Action-t ami a képek nagy részéhez megfelel(Actions paletta), amelyekhez nem azokat egyedileg vágod/méretezed. Ha megvannak, az Bridge-ben (régebbi PS verzióknál PS-ban) összefűzöd egy PDF-be.
Ja elkéstem, mert közben filmet is bámulok többek között
[ Szerkesztve ]
-
-
Van egy ilyen plugin jpg mentéshez.
Két év után lekes újonc lettem, tök állat.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Politika
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Autós topik
- AliExpress tapasztalatok
- Építő/felújító topik
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- The Elder Scrolls V: Skyrim
- Star Citizen
- További aktív témák...
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, kedvező ár!
- NORTON 360 for Mobile! 1 eszköz, 1 év! DOBOZOS, BONTATLAN!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Adobe Creative Cloud - 2024. 04. 05 - 2025. 04. 05-ig
- Új, bontatlan World of Warcraft gyűjtői kiadások
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest