Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Bici #5069 üzenetére

    A maszk szélének lágyítása egy olyan újítás, ami nekem már nagyon hiányzott a PS-be. Tulajdonképpen el lehet felejteni a Feathert, mert utólag a Maszkok panelen a csúszkán állítható a lágyság, és hogyha úgy döntünk, hogy mégsem kell, akkor visszahúzzuk élesre. Tehát ez is real-time effekt lett.

    A smart filterek megintcsak real-time, vagyis rugalmas filterek. Smart objektumokhoz lehet őket rendelni. Bármilyen réteg átalakítható Smart objektummá, amihez aztán hozzá lehet kapcsolni a Smart filtereket, és ezeknek a paramétereibe utólag is bármikor bele lehet nyúlni, átparaméterezni, sőt, kidobni a kukába őket.

    A smart filterek úgy helyezkednek el a smart objektomokon, mint a blending options effektjei, alul szétnyithatón. Ezért lehet megfogni és a kukába húzni őket. Hasznos dolog. De nem minden filter használható smart filterként.

    A smart objektumoknak van egy olyan jó tulajdonsága, hogy ha teleszórod vele a képet (mondjuk egy csillaggal), és utólag meg akarod változtatni a színüket, akkor csak a forrásfájlt kell megnyitni és megváltoztatni, majd mentés után az összes dokumentumban szereplő ugyanaz a smart objektum frissülni fog, tehát felveszik a megoperált tulajdonságait.

    Én viszont a szabad kicsinyítés-nagyítást szeretem bennük a legjobban. Bizonyára tudod, ha egy natúr réteget összenyomsz, majd meggondolod magad, és vissza próbálod nagyítani, elvesztek a részletek. Ha a réteget átméretezés előtt átkonvertálod Smart objektummá, akkor gyakorlatilag bárhogy lekicsinyítetted, veszteségmentesen visszanagyíthatod, mert a pixeleket "fejben tartja" a program; azok nem vesznek el.

    Bocs, ha kicsit hosszú voltam; remélem hasznos volt.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák