Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
-
-
válasz
cinemazealot #20 üzenetére
Az elszenvedett károkban igen, de azt tutira veheted, hogy az emberek egy jó része magamutogatásra használná akkor is, ha nem ösztönözné a dark UX. Ugyanígy megvolt ez a réteg akkor is, amikor még net se volt, csak akkor a családi összejöveteleken tolta magát mindenfelé a nagynéni, meg vették az autót, hogy szebb legyen, mint a szomszédé. Az emberi természet vastagon benne van.
Abban pedig minimális, hogy a figyelmeztetésre melyik szülő hogy tesz.
-
válasz
cinemazealot #17 üzenetére
Illeve ja. Másképpen : az üzleti modellnek nagyjából nem sok köze van ahhoz (vagy nem feltétlenül), hogy az ember mit gondol a látottakról. Nekem leszokott a marhaságokról a Fb., mert ami szemetet rak elém, azt jelentem. Ugyanígy kevéssé érdekel pl. influencerek hülyesége. Csak hát az emberek nagy része másokon szeret csámcsogni, és irigykedni. Én nagyon nagy részben azt látom, hogy az Insta, Tiktok, Fb., azért lettek ilyen sikeresek, mert igény van rá. Ugyanazért, mint a szemét szappanoperákra, és valóságshow-kra, mások életében vájkálni, esetleg magamutogatni.
Itt a felhasználói oldallal is van egy olyan gond, hogy maga akar belesüppedni ebbe a posványba. Akinek esze van, az pedig ezeket a platformokat tudja értelmesen használni.
...egyik ismerős most nyomott le egy csomó érdekes postot - majd kiírta, hogy azok mennek ki könyvben, amikre a legnagyobb érdeklődés volt -
válasz
cinemazealot #17 üzenetére
"De ugye ez pont szembe megy az üzleti céljaival,"
Nem, ez még nem menne szembe, csak nem tud szűrni."ami viszont pont az, hogy bárki, bármit odaböföghessen a másik elé, legyen az egyébként bármennyire is védtelen."
Legalábbis fb.-n baromi sokféleképpen lehet tiltani embereket, megtekintést, láthatóságot csak kéne tudni használni (pl. a szülőnek, ha már beregisztrálja a gyereket, de hát örülsz, ha az is olvasni tud...). A többi izét nem ismerem ennyire, de nincsenek illúzióim, hogy mennyire jók ezek a funkciók egy Tiktokon pl. :S
(Nekem pl. a Face profilomon kifelé semmi nem látszik, ismerősöknek is csak meghatározott köröknek meghatározott dolgok.)Amúgy az üzleti modell sem implikálja, hogy káros legyen a gyerekekre egy közösségi platform, meg hogy feltétlenül adatgyűjteni kelljen használni, azt sem.
-
Nem mondta senki, hogy nem vonatkozik. De attól még a user tetteiért nem tud felelősséget vállalni (az autógyártóknak sem kell a gyorshajtásért, ha valaki kamu adatokkal beregisztrálja a kiskorút, az sem a szolgáltató sara, ha jelezte, hogy nem kéne).
Az algoritmizálás, az adatgyűjtés más dolog, az meg csak a szolgáltató felelőssége. -
válasz
Necroman_Mk2 #12 üzenetére
De ugyanarra jó a többi közösségi oldal is, használják is ilyesmire emberek
-
Mármint hogyan? Azon kívül, hogy kötelezve sincs semmire (erre tartanánk az államokat).
@cinemazealot : Nemnemnem. Azzal tud-e mit csinálni, hogy ki regisztrál, meg ki regisztrálja be a gyerekét?
Amúgy ja, ha muszáj lenne neki, akkor csak-csak moderálna, de magától nem fog.[ Szerkesztve ]
-
Tud mást tenni a szolgáltató?
Valóban nem sok, de sajnos nincs jobb, államilag se lehet mást tenni. Max. ha Ügyfélkapu jelleggel csak hivatalos helyen lehet regisztrálni ilyesmire.
"a kérdés az, hogy mikor fogjuk tényleg komolyan venni, az "egyes ember" nem elég már ehhez."
Mikor fogjuk komolyan venni, hogy a lakosság intelligenciáját kellene felhúzni... Ja, soha@Necroman_Mk2 : "De a "valódi, élő barátságok előnybe tolása a virtuális helyett" részre igazat adok, bár a két dolog átjárható."
Főleg, hogy csomó esetben kapcsolatépítésre valók ezek, és a vége nagyon is valós lefekvés -
Hát, azután, hogy leírod, hogy sry, ennyi idős kor alatt ne, és valami mégis csinál fiókot a 10 éves gyereknek, már inkább a szülő idióta döntése. Ellenőrizni meg nem lehet sehogyan.
"talán a TV, magazin nem annyira személyes érzés mint egy influenszer poszt"
Nem annyira, de ha megnézed, ott is mindenhonnan az dől (és dőlt 20 éve is), hogy nézz ki minél jobban. Ez nem új jelenség.@maputo : Nem annyira, de ugyanaz a jelenség, ugyanazzal a céllal.
A lényeg, hogy az emberek teszik tönkre magukat, nem feltétlen a platform (nyilván az Insta, Tiktok, ami csak arra jó, hogy magadat mutogasd, kilóg, de némelyik egyéb meg használható értelmes célokra is - maga az egész közösségi platform dolog is használható lenne jó dolgokra, ha az lenne a cél, illetve ha értelmes emberek használják). -
"de a felnőtteknek is nagyon komoly gondokat okoz a nem megfelelő vagy túlzott használata."
Mondjunk dolgokat, amikre ez nem igaz...". Az algoritmusokat és dizájnt pedig az előnyök kiaknázására kellene átalakítani, nem azért, hogy minél több időt töltsön az ember a platformon."
Na ez igaz; végülis előnyt aknáz ki, csak a cégek számára. Pedig baromi sok hasznos dolgot is lehet csinálni némelyik platformon (amelyiken lehet), de ehhez agy is kell.
Én inkább azt látom, hogy
- miért van a 10 évesnek Facebookja? nem is lehetne, még a Fb. szabályai szerint sem
- a közösségi média csak egy csatona, amin az emberek saját magukat teszik tönkre, a testképzavarhoz szükséges dolgokat bőven a divatmagazinokból, vagy a TV-ből is meg lehet kapni...
Új hozzászólás Aktív témák
it A közepén vagyunk a fiatalok mentális egészségkrízisének, és ennek egyik fő oka a közösségi média, amivel sürgősen kezdeni kell valamit – mondja az USA tiszti főorvosa.
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Politika
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- iPhone topik
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- PC Game Pass
- PlayStation 5
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- További aktív témák...