Hirdetés
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
-
IT café
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
lo_jo
senior tag
Értem, alpvetően nem erre van, de nincs ilyen eszközöd, nem használod az appot, kérlek ne akard jobban tudni. Grafikonon nem, de látod az összes, a telefon által látott SSID-t, még azokat is, amikre az iOS már nem ad csatlakozási lehetőséget. Meg látod a channelt mindegyikhez. Nem a wifi scan az alap funkciója, de tudja. [link]
-
lo_jo
senior tag
válasz egeaborbely1 #66776 üzenetére
Az összefoglalóban is említett inSSIDert töltsd le és kiderül, hogy jó-e az 5gHz vagy sem. Nálam szintén AX55 van, csak TX3000E-vel “párosítva”. 2,4 és 5 külön SSID, így a smart connect is kikapcsolva, 5-ön 20/40/80MHz. Több falon át is szépen teszi így a dolgát.
-
lo_jo
senior tag
válasz juhaszmarci #66669 üzenetére
Nincs semmi más apple eszközöm, csak a telefonom és a sajátom (TP Link) mellett tökéletesen látom az összes környező wifit is. A beállításokban van egy wifi scanner kapcsoló, azt benyomod, utána már lesz az appban wifi scan gomb.
-
lo_jo
senior tag
válasz szabonagyur #66653 üzenetére
Ajánlom az apple saját AirPortUtility appját. Régi eszközökre készült, ami látszik a felületen, de alapvetően teszi a dolgát: látod a környező routerek/AP-k melyik csatornákon mennek és látod a telefon által látott jelszintet is.
-
lo_jo
senior tag
Félig egy korábbi kérdezőnek is válasz.
Egy TP-Link Archer TX3000E-t használok napi szinten már több, mint egy éve egy Archer AX55 társaságában. A topológia és az éter is messze az optimálistól (szerencsére a 2,4GHz a nagyon telített, 5-ön “volt még hely”) és a router “túloldalán” is vannak néha gondok a Digivel, de a belső hálózat stabil, mint a beton. Persze ez csak az én helyzetem, lehetne ennél rosszabb és jobb is, de maga a TX3000E teszi a dolgát akár wifi, akár bluetooth kell. -
lo_jo
senior tag
-
lo_jo
senior tag
TP-Link Archer TX3000E AX3000
Ilyenem van fél éve, sajnos nem volt opció a kábelezés. Alapvetően 5GHz-en használom, tökéletesen teszi a dolgát, 310-320Mbps környékét simán hozza ugyanott, ahol az iPhone 11 Pro Max 220-230-at, a céges laptop az Intel AX201-gyel pedig 170-180-at. Egy TP-Link Archer AX55-tel használom.A többivel semmi tapasztalatom nincs.
-
lo_jo
senior tag
válasz cidalain #64650 üzenetére
Bármikor, akár magán célra is használhatom a céges wifit (persze erős megkötésekkel, pl. bármilyen torrent forgalom, felnőtt tartalom, stb tilos), de szerintem úgy penderítenének ki, ha ilyennel próbálkoznék, hogy öröm nézni. Mondjuk ez egy IT cég, nem kkv, ahol egy oktatással elégedetlen ex-számtech tanár a rendszergazda. Eleve nem jó dolog céges és privát dolgokat keverni, mert akármi történik, nagyon könnyen elővehető a dolgozó. Akkor vagy te is és a cég is a legnagyobb biztonságban, ha nem adsz esélyt sem arra, hogy rajtad keresztül lopjanak adatot vagy jusson be egy zsarolóvírus.
-
lo_jo
senior tag
válasz viperabácsi #64457 üzenetére
Nem grafikonnal de a “gyári” AirPort Utility megmutatja az SSID-kat és a csatornákat. Indítás előtt a Settingsben bekapcsolod a Wi-Fi Scannert, utána indítod és a jobb felső sarokban lesz Scan.
-
lo_jo
senior tag
válasz dareee #64181 üzenetére
Nekem egy Archer TX3000E van, online játéknál sem volt eddig soha gondom (nem esport szint, hogy számítson az egy számjegyű ping, de azért nem is körökre osztott stratégia, ahol nem számít annyira: Assetto Corsa, ETS2/ATS, MSFS2020 kötelékrepülés és Reno Air Race), a gépről szokott menni a nappaliban lévő TV-re a plex is (PC-router-Chromecast útvonalon), ott sem problémázott soha. 432/649 Mbps a Windows szerinti link speed, helyi szerverrel 2-300 Mbps "átjön" az 500-as digi netből (közben párom épp video callban van a másik szobában és megy nálam is a céges laptop).
A VGA nekem egy EVGA 3070 FTW3 Ultra, a közvetlenül alatta lévő x1 PCI-E kilőve, utána egy x16, majd 2db x1 van szabadon. A legalsóba raktam, a táp csatornájától kb. 1 centire van a hűtése, így a videokártyának nem kavar be, 3 slotnyi hely van a kettő között.
[ Szerkesztve ]
-
lo_jo
senior tag
Update: Végül TP-Link Archer AX55 lett, reggel beüzemeltem, az 500-as netből minden kritikus ponton (dolgozók, nappali) legalább 250-300 “átjön” céges laptoppal és telefonnal tesztelve, ez bőven elég lesz munkához és szórakozáshoz is. Az asztali gépbe pedig egy Archer TX3000E kerül, a költözés miatt még dobozokban van minden, majd vasárnap bepattintom azt is.
Nem tudom, hogy egy második OneMesh képes router jobb megoldás lett volna-e az ethernet backhaul hiánya miatt, de igazából mindegy is.
-
lo_jo
senior tag
Egyelőre azt a döntést hoztam, hogy lesz egy "próbakör" az Asus RT-AX55-tel és a PS5-tel meg a céges laptoppal. Szerencsére a költözés után még szabadságon leszünk, úgyhogy van időnk próbálgatni, nem múlik rajta a munka. Ha ez elég és hozza az elvárt szintet, akkor megy a gépbe egy PCI-E wifi6 kártya és le van tudva az egész egy időre, ha nem, akkor jön egy második wifi6 router és az aimeshre bízom magam. Ha ez sem megoldás, akkor sajnos 14 napos elállás és újratervezés.
Köszönöm a segítséget. -
lo_jo
senior tag
Sajnos nem járható sehogy, bérlők vagyunk. Ahhoz, hogy értelmesen nézzen ki, minimum fúrni kéne, de a lakás nem túl régen lett felújítva. A tulaj lakott ott előtte, de ő nem home office-ozik, átlagos tartalomfogyasztásra megfelelet neki ez is, ami külön vicces, mert sehova nincs kihúzva egy UTP kábel sem, az 500-as netet pedig fizette úgy, hogy a lakásban nagyjából 25-45Mbit között mértem speedtesten. Mondjuk a digi is érdekes, hogy optikához adnak egy olyan eszközt, ami 1 porton tud gigabitet, 1 porton tud 100Mbitet, a wifi meg az éppen használható kategória, de messze a szolgáltatás kihasználásától. A mostani Telekom legalább adott egy olyan Sagemcom HGW-t, ami a 2 szobás panelre elég, konyhától erkélyig mindenhol tökéletesen használható még videóhívásra is.
Tudom, hogy a lakás közepére egy értelmes AP/router lenne a legjobb megodás, de sajnos tényleg nem opció. Azért gondoltam én is inkább a mesht a körülményekhez képest a legjobbnak, mert így tudok az eszközök közvetlen egymásra látásához legközelebb kerülni. Oda tudom rakni a távolabbi szoba ajtajához közel a második egységet, ahonnan a gépbe már mehet egy Cat5E vagy Cat6 kábel (~3,5-4m a fal tövében, kanapé mögött elvezetve, még takróléc sem kell). Ami még opció lehet, hogy az első egység esetleg nem az ONT mellett lakna a gipszkarton mögött, hanem az előszobai szekrényen, így a villamossági doboz ajtaja résnyire nyitva maradna, ott menne az UTP+táp, persze nem rászorítva.
Másik előnynek gondoltam a meshnél, hogy a második egységre csatlakozna vezeték nélkül a PS5, így ha épp valami nagyobb letöltés vagy nagyobb bitrátájú 4k stream (YT, Netflix, stb) menne, akkor nem zavarná annyira az első egységre csatlakozó, épp videóhívást intéző páromat, de nem hinném, hogy ennyi eszköznél ez probléma lenne, úgysem megy egyszerre 9-en nagy forgalom.
-
lo_jo
senior tag
Sziasztok,
Költözök, az új helyen nem megoldható a fúrás-vésés, így viszont dillemázok, hogy melyik lenne a legjobb megoldás a problémámra. Az alap felállás: Panel, DIGI 500 optika, ZTE F660RV1 ONT a bejárati ajtó felett gipszkarton mögé szépen elrejtve, mellette van még bőven hely, n-es WLAN és 2 port (1 Gbit és 100 Mbit). Párom és én is home office-ban dolgozunk, így a lakás mindkét végében jó lenne a stabil és gyors net a videóhívások miatt. Párom dolgozószobája az ONT mellett 1 falra, az én dolgozóm viszont a lakás másik vége, légvonalban 3-4 fal, de a topológia messze az optimálistól. Az eszközök: 2 telefon, 1 asztali gép wifi nélkül, 1 tablet, 1 privát laptop, 1 PS5, 1 Chromecast, 2 céges laptop. Jelenleg a lakás minden pontján látható és böngészésre, YT 1080p-re, Netflixre, stb. alkalmas az ONT jele, viszont az asztalig gép és mellette a PS5 már nyilván nyögvenyelős lenne a nagy letöltésekhez, a céges laptopokon pedig a videóhívások miatt.
Amikre én gondoltam:
- Egy ax router (Archer AX20, AX55, majd a topikjában kérdezek) beköltözne az ONT mellé, ONT GE portból kapná kábelen a netet, az asztali gépbe egy kártya (Archer TX50E WiFi6).- Valamilyen 2 egységes mesh, az egyik beköltözne az ONT mellé, ONT GE portból kapná kábelen a netet, a másik pedig a távolabbi dolgozószoba ajtajához legközelebb (1 fal + gipszkarton lenne így a 2 egység között), amiből az asztali gép kábelen kapná a netet. Így vagy a mesh lenne AP módban, vagy a digi eszköz bridge-ben.
Hirtelen felcsapva pár webshopot az első ~60k környéke lenne, a második pedig pl. 2 egységes TP-Link Deco M4 esetén ~40k. Jól gondolom, hogy ezekre az igényekre bőven megfelelne az olcsóbb, mesh megoldás? Nem kell az asztali gépen és a PS5-ön kompetitív online multiplayerhez a legalacsonyabb ping, de azért jó lenne, ha tűrhető maradna. Ezért esett ki a powerline, ahogy hallottam, ott akár 2-3x is lehet.
Erősítsetek meg, hogy jól gondolom vagy csesszetek le és világosítsatok fel, ha valamit benézek, javasoljatok jobbat, stb., köszi.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- Xbox Series X|S
- Kecskemét és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Warhammer 40.000
- The First Descendant (PC, PS4, PS5, XO, XSX)
- Akciófigyelő - Epic Store ajándékozás 7. nap: Control
- Okos Otthon / Smart Home
- Apple notebookok
- Hobby rádiós topik
- Intel Arc Battlemage B570/B580
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest