Új hozzászólás Aktív témák

  • zaskar

    senior tag

    Sziasztok! Van itthon egy Dell laptop, ami a testvérem céges gépe volt, de már vagy két éve én használom, bár igen ritkán. Win 7-tel kaptam meg, aztán frissítettem win 10-re, amikor felajánlotta a rendszer. Pár napja hosszabb állás után bekapcsoltam, és valószínűleg elkövettem azt a hibát, hogy kikapcsoltam idő előtt, pedig lehet, hogy frissített. A következő bekapcsolásnál már nem tudtam belépni a Stsrt menübe, és azt vettem észre, hogy nem tudok fájlokat másolni, mert azt írja, nincs jogosultság, pedig ilyen probléma sosem volt, hiszen a renddzergazda neve alatt voltam belépve mindig. 60 giga zeném van a HDD-n, amit nem tudok lementeni róla, pedig el szeretném adni a gépet, nincs rá szükségem. Megpróbálkoztam azzal, hogy visszaállítottam alapra a rendszert, a fájlok megtartásàval, de most már olyan rossz a helyzet, hogy az asztalig betölt a rendszer, de semmit nem tudok csinálni, semmi nem jön be, semmit nem tudok megnyitni. A HDD-t kivettem, és egy külső tokba helyezve egy másik gépen próbáltam lementeni a zenéimet, sikertelenül, mert a jogosultság probléma ott is fennáll. Abba már beletörődtem, hogy teljesen újra kell telepíteni a Windowst, viszont az adataim elvesztésébe már nehezebben tudok. Van valami mód arra, hogy ezeket le tudjam menteni a HDD-ről? Érthetetlen számomra, hogy mi történt, hiszen itthon két régebbi asztali gépen is stabilan és hibátlanul fut a Win10. Köszönöm előre is, ha valakinek van ötlete.

Új hozzászólás Aktív témák