Hirdetés

Szabadulnak a kínai eszközöktől az amerikai szolgáltatók, de ez sokba kerül

Az FCC szerint sokkal több kormányzati tőkére van szükség, hogy kirakják a kínai eszközöket az amerikai telekomcégek hálózataiból.

Az FCC (Szövetségi Kommunikációs Bizottság) a múlt hét végén közölte, hogy a kormányzati támogatásban részesülő amerikai telekomcégek 40 százalékának még több kormányzati tőkére van szüksége ahhoz, hogy eltávolítsa a hálózataiból a Huawei és a ZTE eszközeit, ezzel felszámolja a biztonsági kockázatokat.

Az FCC szerint mindez 4,98 milliárd dollárba kerül, de csak 1,9 milliárdot fordított eddig erre a Kongresszus. További, sürgős segítséget sürget az FCC, akik felé egyes szolgáltatók már jelezték, hogy jelentős következményei lesznek a további támogatások hiányának, akár a hálózatokat is le kell majd állítani.

A Kongresszus nem lépett a további 3,1 milliárd dolláros keret kapcsán, amit a Fehér Ház októberben irányzott még elő – de már 2019-ben közölték, hogy állami segítséggel kell kitenni a hálózatokból a kínai telekomcégek felszereléseit. Először a 2 milliónál kevesebb ügyféllel rendelkezőket segítik ki, de csak a költségek 39,5 százalékával. Ezután minden Huawei és ZTE eszközt ki kell söpörniük, 2025. február 4-ig.

Az FCC szerint mivel sok távoli és félreeső területet is kiszolgálnak ezek a cégek, ott megszűnne a szolgáltatás, ha le kellene állítani a hálózatokat. Ha pedig nem váltják le az eszközöket és szolgáltatásokat, az nemzetbiztonsági kockázatokhoz vezethet.

Az FCC ezzel párhuzamosan arra készül, hogy meggátolja a Huawei-t és a ZTE-t, valamint más cégeket abban, hogy hitelesítsék a vezeték nélküli eszközeiket – erre szintén nemzetbiztonsági aggályok miatt kerül sor.

Előzmények