Új hozzászólás Aktív témák

  • embe

    nagyúr

    Sziasztok!
    A következő "jelenségbe" futottam bele, és nem találom a megoldást:
    Egy DELL laptopot használok, Windows 10 Pro 64-es rendszerrel. Folyamatosan hálózatról, behelyezett akksival. Pár hónapja azt vettem észre, hogy ha akksiról megy, és lekapcsol a kijelző, akkor a HDSentinel szerinti indulás/leállások száma hatalmas mértékben megnő.
    Hálózatról üzemeltetve nem.
    Mindent próbáltam állítani az energiagazdálokodásban, de a jelenség nem szűnt meg. 3 vinyóval próbáltam, a jelenség megmaradt.
    Kipróbáltam W7-el, azzal nem jelentkezett ez a jelenség. Gondoltam egyet, és egy vinyón amin W10 volt, és csinálta ezt a jelenséget, csináltam egy particiót, és arra feltettem egy W7-et. A Windows 7 alatt nem produkálta ezt a jelenséget, ha a w10 futott, akkor igen.
    Ezt úgy képzeljétek el, hogy 2 óra alatt beletett 1000 -et. :Y
    Ezt valamikor a nyár közepén vettem észre, rendszeresen csekkoltam a HDSentinellel, tehát a hiba akkor jelentkezett.
    Kipróbáltam úgy hogy azok a driverek voltak fent amit a w10 szedett le, illetve azok amiket én töltöttem le. A jelenség megmaradt.
    Mint írtam W7 alatt nem produkálja ezt.

    Közben egy HP Elitebookon is csekkoltam, ugyanez a jelenség megvolt.

    Így kimerem jelenteni, hogy nem hardveres a probléma.

    A HDD és az azonnali kérdések topicban azt javasolták, hogy a HDSentinelt állandóan futtatva tiltsam le a vinyó leállását. De én nem szeretnék emiatt külön programot futtatni, az okára lennék kíváncsi.

    [ Szerkesztve ]

    Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Új hozzászólás Aktív témák