Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    Segítséget szeretnék kérni, mert elfogyott a türelmem és kifogytam a további ötletekből.

    A problémám a következő. A számítógép egy pár hete produkálja, hogy néha magától bekapcsol. 2x fordult elő múlt héten, hogy délután fiam hív telefonon, hogy a gép csak úgy bekapcsolt és kikapcsolhatja-e. Illetve tegnap reggel is bekapcsolva fogadott.

    Amiket eddig megtettem:
    1. bios-ban le van tiltva a billentyű, egér, lan, sőt elvileg az OS általi bootolást
    2. biztonsági és karbantartási beállításoknál az automatikus karbantartást kikapcsoltam, illetve a számítógép felébresztését ütemezés szerint szintén kikapcsoltam.

    Ami érdekes, hogy nem egy adott időpontban kapcsol be. Tegnap a napló szerint reggel 7:48 perckor és amit csinálni akart a gép a rendszer és a hw-es órát szinkronizálta. Aztán persze kikapcsolni azt már luxus csak benyomja magát.

    A rendszert januárban telepítettem, eddig nem volt vele ilyen gondom és ha nem muszáj nem azt tartanám a végleges megoldásnak, hogy a táp főkapcsolóját nyomom ki mindig, hogy tutira ne önállósodjon.

    Valami ötlet, esetleg valamely update-el jött frissítés okozza a galibát? :F

Új hozzászólás Aktív témák