Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Nem akarok nagyon belemenni megint, elég az hozzá, hogy Win7-en volt tapasztalatom a telepített programok által évek alatt felgyülemlő szemetelés rendszer lassító hatásával kapcsolatban. (Azt azért ne mondja senki, hogy azért volt, mert magától "elfáradt" a Windows). És nem vagyok az a típus, aki akár csak fél évenként szereti "csak azért" újra húzni az egész rendszert. A másik, amit itt is szinte mindig írtam már, hogy régi proci, kevés RAM, így minden bit-et megspórolok ha lehet. Android-on is tapasztalom, hogy van pár olyan app, ami féreg módjára, sunyin rettenet erőforrás zabálást tud trigger-elni, még akkor is, ha elvileg nem is fut(hatna). Windows vonalon pedig szintén vannak elég falsúlyos app-ok, amik állítólag irdatlan módon és irreverzibilisen beeszi magukat a rendszerbe, még talán a rendszerfile-okat is megmókolják (ilyen dilemma nálam pl. a Bluestack telepítése is, mert sok helyen olvasom róla ezt). Aztán a telepített programokkal még azok háttérben (szintén "sunyi") módon futó "segéd" process-jei is a kérdés részei, amik csak akkor tűnnek fel, ha az ember egy alaposabb átnézés alá veti a Task Manager-t és amik persze mindig futnak, a program elindításától függetlenül. Pár órám pl. arra is ráment, hogy a Steam-et annyira kigyomláljam (Offline, minimal mód, meg ilyenek), hogy nyertem vele vagy 100+ Megát, meg kitudja mennyi CPU-t, ami egy 4GB-os DualCore-os gépen azért már számít valamit. (Portable Steam valaki :D ?!)

    Ja és ezzel se maradjak adós:

    Tehát ennek nálam semmi hatása sincs. Egyéb javaslat?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák