- Milyen egeret válasszak?
- OLED TV topic
- Apple MacBook
- Androidos fejegységek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Minden USB-C kábel egyforma? Hát NEM. És ez a baj. – Tech Percek #7
- Milyen TV-t vegyek?
- Házimozi belépő szinten
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Computex 2025: mindenkinek elérhető AI szuperszámítógépeket vizionál az NVIDIA
-
PROHARDVER!
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
belfike
csendes tag
Üdv mindenkinek!
Mint említettem nekifogtam kísérletezni ezzel a nyavalyás telepítővel.Mivel az ASUS x86-os rendszer rágyúrtam Rufussal egy win10 2004 x86-ot az eddig is használt pendrájva. Elindult a gép ,kérte hogy nyomjam meg a gombot az USB-ről való telepítéshez.Megnyomtam , mire megint csak a kurzorvillogás fogadott.Gondoltam ugyan az , nem megy ,és kimentem kaját melegíteni, de mire vissza értem már a telepítő nyelv választás képe fogadott.Elindítottam, fel is települt annak rendje módja szerint Mivel van egy sanda gyanúm hogy mi lehet a helyzet, először megkérdezem megjelenik a win10 logoja a telepítés kezdetén, mint a 190x-nek, vagy csak a kurzor villog?(Emlékeim szerint mikor legelőször telepítettem volt logo és alatta a körbejáró pontok, de most elbizonytalanodtam.)A gyanúm az hogy nem vártam eleget , várva a win 10 logoját, és kiléptem a telepítésből. -
jonnyjoker01
veterán
Sziasztok!
Egyik napról a másikra olyan probléma jött elő nekem egy pár héttel ezelőtt, hogy a weboldalak lassabban töltenek be és minden alkalmazás ami internetet használ lassabban tölti be a tartalmat. Internetkapcsolattól függetlenül előáll ez a probléma (wifi/ethernet/mobilnet megosztva) és ugyanazokon a hálózatokon más eszközöknek nincsenek ilyen gondjaik, ezért nem gondolom hogy az internetkapcsolattal lenne probléma. Speedtest.net: 470mbit le/300mbit fel, 6ms ping, 1ms jitter. Routeren cloudflare DNS van beállítva, de kikapcsolva is ugyanez a probléma. Hardveres probléma is kizárva (szerintem), elementary OS alatt minden tökéletesen működik ugyanezen az eszközön (dualboot).
Amiket próbáltam: windows verziófrissítés 2004-re (media creation tool-al felhasználói adatok és beállítások megtartása mellett), tron script lefuttatása, hálózati adapter driverek újratelepítése, vírusirtás (1 false positive). Teljes tiszta rendszer újrarakásra most nem annyira vagyok vevő időhiány miatt, remélem nem ez az egyetlen opcióm
Ötlet, hogy hogyan lehetne kideríteni mitől van ez a probléma? Valami csoda naplózó program ami segíthet kideríteni a hiba okát?
Szerk: azt hozzá akarom még tenni, hogy nem magával az internet sebességével van a gond, hanem olyan mintha a tartalom betöltés előtt legyen az alkalmazás vagy weboldal, egy pár másodpercig elmélkedik a rendszer az élet értelmein. Weboldalak esetén van néhány oldal (egy pár példa: a prohardver lapcsalád oldalai, reddit, youtube) ahol maga a tartalombetöltés is lassabb a megszokottnál a kezdeti gondolkozás után.
-
King Unique
titán
válasz
szeky81 #122293 üzenetére
Az automount be van kapcsolva, a 4 TB-os kötet nem lett offline, mint másnál egy pendrive a screenshot alapján? Illetve csak ez a 4 TB-os külső meghajtó nem kap automatikusan meghajtóbetűjelet, vagy a többi belső / külső helyi lemezként kezelt drive sem?
Egyébként van még pár erdekesség az előbbin kívül.
• A rendszermeghajtón (lemez 0) az az 50 MB-os partíció godnolom valami "maradék" korábbról, mert normál esetben BIOS/MBR szerinti telepítésnél egy 5XX MB-os System Reserved van a C előtt (példa). Vagy más esetben (nem megfelleő telepítés) nincsen és a C lesz megjelölve aktívként, oda kerülnek a rendszerindításhoz szükséges fájlok.
• A lemez 1-nél lehetett volna elsődleges partíció létrehozni a kiterjesztett/logikai helyett. Illetve MBR-lemezen lehet 4 db elsődleges partíció, vagy 3 db elsődleges + 1 kiterjesztetten belül több logikai.
• A tálcán a hardver biztonságos eltvolítása menüben normál esetben a külső meghajtók jelennek meg, nem a helyi lemezek, rendszermeghajtó, stb. De szükség esetén ez kikapcsolható a BIOS-ban pl. a Hot Plug opciónál, vagy akár a Windowsban is az alábbi leírás alapján. -
válasz
King Unique #122292 üzenetére
Igazad van, 18363.836.
Ha jól dereng májuba engedtem neki utoljára, pótolom a mulasztásomat nemsokára.
Wupdate, szolgáltatásokba letiltom, 4-5 boot és újra automatikus -
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #122290 üzenetére
De gondolom nem feltétlen naprakész (18363.959) az a 1909-es verzió, fontos frissítések hiányozhatnak és azért is problémázhat. Meg az nem volt részletezve, hogy pontosan hogyan lett beállítva a tiltás, az úgy megfelelő-e. A szolgáltatásoknál is amúgy lehet tiltani/engedélyezni a Windows Update-et, ha annyira zavar az indulása. Vagy naprakészre frissíteni a rendszert, nekem is van 1909-es verzióm, szintén Linux multiboot, de az újraindítások után nem teker percekig a WU.
-
belfike
csendes tag
válasz
King Unique #122286 üzenetére
Igen , gondolom de akkor tényleg hosszú lett volna és tudom senki sem szereti a hosszú panaszt.
kb 24 órája (effektíve) szenvedek vele, de már nagyjából kész igaz a probléma megkerülve nem megoldva. De a másik gépen fogom próbálni mit csinál ,és miért.Jó néhányszor telepítettem már de ennyire még nem szívatott meg egy sem .Mint írtam egy hónappal ezelőtt még semmi baj nem volt. Én jobban szeretem a tiszta telepítést , még ha tovább is tart.A lemezt azért nem tudom kiírni mert nem jó a DVD meghajtóm és csak egy lemez van kéznél.Nem sokára befejezem a finomhangolást és akkor megnézem mit produkál egy teljesen idegen gépen.Addig is köszi még egyszer mindenkinek.
-
válasz
King Unique #122288 üzenetére
"Ja hogy nálad 2 éve tiltva van a Windows Update és max. csak hébe-hóba van frissítve a rendszer,"
Nemnem, 2-3 havonta engedélyezve van neki mikor eszembe jut.
Winver, 1909. És az alap telepítés 2016-os, hogy szalad az idő...
Azóta túlélt egy hdd-ssd és egy ssd-nagyobb ssd klónozást és maga mellett vagy 5-6 Linux disztrót. Semmi bajom vele, az apró önfejűsködéseitől eltekintve.Szerintem stabil rendszer, a hőskorba egy XP ha jól emlékszek 7 vagy 8 évet élt nálam újratelepítés nélkül, ez az etalon eddig. Ha ez is hozza ezt akkor OK. Nem vagyok az újratelepítgetés híve, inkább a javításé ha lehetséges.
-
SunMount3r
nagyúr
Köszi így működik, de akkor az a furcsa, hogy "automatikusan" miért nem látja?
(Én hiába kattintgatok csomót és várok a network rész alatt, nem jelenik meg magától a W10-es gép.)
Valami service esetleg? Network Discovery, vagy ilyesmi?( a saját megosztásait továbbra is eléri) Itt mire gondolsz ? -> Hát, hogy a network rész alatt kilistázza a saját hálózati gép nevét is és azon belül a megosztásokat.
Mindjárt megnézem Android-os Tablet-ről, hogy az ilyenkor látja e a Win10-es gépet. -
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #122287 üzenetére
Azt írod, hogy drivereket telepítettél, ahol ha nem volt megfelelő digitális aláírás, akkor szokás bekapcsolni a tesztmódot és megpróbálni úgy telepíteni. Gondolom valami ilyesmi történt, mert teljesen magától, illetve az előbbi nélkül nem szokott csak úgy bekapcsolni, legalábbis én még nem nagyon tapasztaltam mióta W10-et használok. De esetedben akár igen, akár nem, a megoldás a kikapcsoláshoz le van írva az előző válaszban, már csak alkalmazni kellene.
Ja hogy nálad 2 éve tiltva van a Windows Update és max. csak hébe-hóba van frissítve a rendszer, hát akkor annyira nem meglepő, meg ha már nem támogatott verziót használsz.
Ahol amúgy nem derült ki, hogy milyen verziót használsz és az jelenleg naprakész-e. A 2004-es funkciófrissítést aktív életciklusú Windows 10-verzióknál meg jelenleg csak választhatóként ajánlja fel a Windows Update, vagyis azt nem feltétlen szükséges külön tiltani. Ahogyan alkalomszerű használatnál a csoportházirendben/szolgáltatásoknál sem feltétlen kell tiltani permanensen a frissítést, mivel ott van a gépházban a 35 napos szüneteltetési lehetőség is.
-
válasz
King Unique #122272 üzenetére
Én nem kapcsoltam be a teszt módodt az biztos..
Az igaz hogy 3-4 napja egy rakás drivert telepítettem mert egy telefonnal szenvedek és minden létező driverét felpakoltam de azóta volt több boot és reboot is és ez a tesztmód konkrétan a ma reggeli indításnál jött elő a képernyőn.
Köszi a linkeket, végigolvasgattam, ezekszerint elképzelhető hogy egy aláíratlan drivert telepítettem, hogy miért csak napok múlva tette ki a feliratot azt nem tudom.Másik, a csoportházirendbe kb. 2 éve tiltva van az update, én szoktam manuálisan engedélyezni a frissítéseket amikor nem okozhat semmilyen gebaszt (előfordul hogy 3-4 napokat megy egyhuzamba a gép egy biztonságtechnikai szoftver miatt, ne okoskodjon nekem ilyenkor).
Ahogy olvasgatom a 2020-as tavaszit, nem is baj hogy azt még nem eresztettem rá.
Ez az önfejűsködése hogy mégis elindul és beragad a Windows update, ez kb. 2 hónapja van, teljesen magától jött.
15-30% között tekeri a procit, ha nem lövöm le kézzel akkor órákig. Magától nem áll le, beragad.
Mivel ez egy nudli N3150 Celeron, igen belassul a szerencsétlen pc. -
King Unique
titán
válasz
belfike #122285 üzenetére
Pedig lehet nem ártott volna, mert akkor meg lehetett volna spórolni a felesleges köröket, de már mindegy.
Ha most 1903-as verziót telepítettél, akkor az frissíthető közvetlenül 2004-re, ott van ehhez a Windows Update mellett a frissítési segéd, MCT, letöltött 2004-es ISO felcsatolása a fájlkezelőben és a
setup.exe
futtatása a személyes fájlok és alkalmazások megtartásával. Vagyis nem feltétlen kellett volna ehhez WinRE + CMD, meg ehhez hasonló módszer. -
belfike
csendes tag
válasz
King Unique #122283 üzenetére
Lehet úgy tűnik hogy mindent harapófogóval kell kiszedni belőlem de nem akartam mindent leírni hogy mit követtem már el, mert iszonyat hosszú lett volna . Próbáltam WIN7 alatt ,XP-alatt (régebben az megoldást jelentett) sőt telepítettem rá Ubuntut is .Furcsa módon a WIN 7 is csont nélkül felment . Mikor újra a 2004re került a sor akkor megint csak egy kurzorvillogás lett a bal-felső sarokban .Pont olyan mintha sérült lenne az MBR. De az sem lehet mert akkor az előző verzió nem megy rá.Most ott tartok hogy feltettem rá egy 1903 64 bit Wint, és helyreállítás alatt parancssorból másik meghajtóról feltettem a 2004et.Majd az ASUSon kísérletezek mi lehet a baj, mert azzal sem ment.
Addig is köszönöm a jótanácsokat. -
King Unique
titán
válasz
belfike #122279 üzenetére
Nem másik gépen, másik Windowson kell formázni, törölni a célmeghajtót, hanem a Windows 10 telepítőjével a telepítésnél, nem tudom honnan veszik egyesek az előbbit. Illetve formázni, particionálni nem kell, csak törölni, majd megadni a szabad terület telepítési célnak és mehet a tovább.
Ha az MCT-vel kreált 2004-es telepítési adathordozó is elakadt a bootolásnál, akkor nem feltétlen az ISO/kiírás lesz a gond, lehet egyéb is. Ha csatlakoztatva van USB-s, vagy egyéb tárolóeszköz, akkor azt lehetőleg el kellene távolítani a telepítés idejére. Meg újra ellenőrizni a BIOS bootolási beállításait, hogy biztosan megfelelőek-e. + Kiróbálni úgy is, hogy a pendrive másik USB-porthoz van csatlakoztatva, akár USB 2.0-hoz is, ha eddig USB 3.X-hez volt.
A fájlkezelős másolás módszere meg önmagában nem feltétlen lesz elég legacy/CSM bootoláshoz, telepítéshez, rendszerint aktívvá is kell tenni a pendrive-on lévő partíciót, amit pl. az MCT és a Rufus automatikusan megcsinál.Ha nem megy a 2004-es verzió telepítése, az előbbiek alkalmazása + szükség esetén a BIOS frissítése után sem, akkor próbáld pl. a 1909-eset, ami letölthető a TechBench és MWOIDT forrásokból. Ha ez felmegy, akkor az utána upgrade-elhető 2004-re.
"DVD-t nem próbáltam mert nem tudom kiírni a lemez ."
Windows telepítés DVD-ről
Az MCT letöltött 64 bites ESD ISO meg ráfér egy DVD5 lemezre, + van a kiíráshoz beépített eszköz a Windows 10-ben, szóval az sem lehet gond. -
belfike
csendes tag
válasz
Fire/SOUL/CD #122280 üzenetére
Erre is gondoltam , igaz 3.6 a verzió.Kb 2 éve használom már a 2.18-at és eddig a 2004-et is simán fel lehetett vele pakolni.Egyszerűen nem értem mi lehet. Mindent úgy csináltam ahogy eddig és mégsem engedi ezt a mostani lemezképet.A régit meg már nem engedi letölteni.
-
válasz
belfike #122279 üzenetére
Lehet, hogy a régi Rufus az oka, esetleg töltsd le a legújabbat (3.11) és uccu neki...
Ha így sem jó, akkor amit még megtehetsz, hogy vagy ÍGY állítod be (és próba) vagy ÍGY (és próba).
Ezenfelül meg lehet, csak annyi a megoldás(ahogy írták az imént), hogy leformázod FAT32-re a Pen-t, felcsatolod az ISO-t és simán rámásolod a Pen-re...
(Ez esetben, ha korábban a Rufus-al kiírtál egy Pen-t, akkor a Pen-ről a partíciót is le kell törölni előtte, mert a Rufus saját indítót tesz a Pen-re, arról semmi nem boot-ol utánna...) -
belfike
csendes tag
válasz
King Unique #122277 üzenetére
A lap egy Gigabyte EP43 ds3l (bocs nem ASUS) tehát nem fiatal és nincs rajta lehetőség választani csak is MBR. A Rufust is ennek megfelelően állítottam be , Tehát "MBR particiós séma BIOS-os vagy UEFI-s gépekhez.(Rufus 2.18) A lemez formázva, törölve lett másik gépben de nem engedte akkor sem . A ISO MCT vel szedtem le a Microsoft oldaláról , és csináltattam vele egy USB telepítőt. Azzal sem ment. A pendrájvokat teszteltem minden jó az abból is látszik hogy a 1903 gond nélkül feltelepült róla.
-
qdak
addikt
válasz
SunMount3r #122267 üzenetére
Mikor a W7 gépről a W10 megosztásra kattintok, van, hogy gondolkodik 10-20mp et, aztán oké, bár nálam a W10 a 24/7 es.
Ha nem látja a gépet próbáld meg :
Win+r
\\szerverip( a saját megosztásait továbbra is eléri) Itt mire gondolsz ?
Az SMB v1 természetesen be van kapcsolva a Win10-es gépen.
Nálam nincs, csak az smb direct van. -
King Unique
titán
válasz
belfike #122276 üzenetére
Épp az imént volt leírva, linkelve, hogyan kellene Windows 10-et megfelelően telepíteni pendrive-ról, lásd az alábbi bejegyzésben és hozzászólásban leírtakat. Ahol a célmeghajtót alapesetben törölni kellene minden partícióval együtt, ha nincsenek rajta fontos adatok. Meg hogy lehetőleg tudatosan kellene telepíteni, azaz ha legacy/CSM szerinti telepítés a cél, akkor annak megfelelően elkészíteni a telepítési adathordozót, beállítani a BIOS boot opcióit stb., ha UEFI, akkor meg úgy. Illetve az remélem megvan, hogy a Rufus MBR-BIOS sémája alapvetően legacy/CSM telepítéshez való, UEFI-nél max. akkor működik, ha támogatja az alaplap, annál a BIOS az NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozót.
Amúgy meg nem derült ki a 2004-es ISO honnan van és jó-e, pendrive jó-e, próbáltad-e másikkal és máshogyan kiírva/elkészítve, BIOS bootolási beállításai stimmelnek-e, szükség esetén frissítve lett-e a BIOS, stb. -
belfike
csendes tag
Sziasztok!
Problémába ütköztem a Win10 2004 telepítésénél. Egy régebbi ASUS lapra szerettem volna feltenni egy új telepítést, pendrájvról,de nem megy. Volt már rajta ez a verzió és akkor minden gond nélkül feltelepült.Ugyan úgy megírtam Rufussal mint ahogy szoktam , tehát MBR partíciós séma , NTFS fájlrendszer. Hibát nem írt ki .Telepítésnél viszont , a boot-menüből indítva el indul, de csak bevillan a win logo utána csak egy kurzor villog a bal felső sarokban.És semmi.Próbáltam másik gépen ugyan az a helyzet.Feltettem rá a szokásos beállításokkal egy 1903-at azzal minden zokszó nélkül települ.Amikor még tudtam telepíteni a 2004-et kb (egy hónapja) észre vettem hogy már csak a C: meghajtó lehet elsődleges a többi kiterjesztett.A lemezkezelőben nem látszik de még létrehoz egy 16Mb rejtett kötetet.Végül is ez nem lenne baj, az viszont igen hogy nem tudom telepíteni.(Jelenleg egy 1903 tettem fel és majd frissítem 2004re.)Találkozott e valaki hasonló problémával? -
csab2
veterán
Windows 10-ben a Posta és a Naptár alkalmazás átváltott angol nyelvre. Maga a Windows magyar, csak a Posta és a Naptár lett angol. Egyik napról a másikra.
Hogyan lehet visszaállítani? -
válasz
Fire/SOUL/CD #122271 üzenetére
Köszi, haza érek kipróbálom.
Mondjuk ez magamtól is eszembe juthatott volna. -
King Unique
titán
válasz
delon #122261 üzenetére
A Microsoft javaslata szerint ilyenkor kilépsz a Microsoft-fiókból (ha van), illetve onnan eltávolítod az eszközt, majd a gépházban az alaphelyzetbe állítást választod. Ahol ha mindent törölni akarsz, akkor értelemszerűen a minden elem eltávolítása lehetőséget kell választani. A műveletidő pedig függhet attól, hogy csak a rendszermeghajtót, vagy ha van, akkor a többit is törölni akarod, illetve gyorstörléssel, vagy biztonsági törléssel (adatmegsemmisítés), lásd egy másik leírásnál az erre vonatkozó beállítási opciókat.
+ Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített a laptop és megvan még a gyári recovery partíció, akkor az alaphelyzetbe állításnál lesz egy 3. lehetőség, a restore factory settings, vagyis a gyári alapállapotba történő visszaállítás.Másik lehetőség a tiszta telepítés a 0-ról, lásd az alábbi bejegyzésben és hozzászólásban leírtakat ennek megfelelő kivitelezéséhez. + Ennél is érvényes lehet az előbbi, vagyis ha Microsoft-fiókhoz van kapcsolva az eszköz, akkor javasolt onnan eltávolítani, kijelentkezni, stb. A tiszta telepítés az előbbi módszereknél gyorsabb lehet, de azoknál is lehet beállítás függvénye a művelet ideje, lásd az előbb leírtakat.
Ha privát adatok vannak a laptop háttértárán és fontos, hogy azokat biztosan ne lehessen visszaállítani, ne férjen hozzá azokból semmihez az új tulaj, akkor az első esetben nyilván a minden elem eltávolítását kell választani és ott bejelölni a biztonsági törlés, adatmegsemmisítés lehetőséget. A másodiknál meg lehet előtte egy lassú formázást / Secure Erase-t csinálni attól függően, hogy HDD/SSD meghajtóról van-e szó, lásd egy másik válasz b. pontjánál leírtakat. Ugyan maga az új WIndows-telepítés is részlegesen felül fogja írni a korábbi tartalmat, de ha az a cél, hogy minden korábbi adat és fájl 100%-osan törölve legyen, akkor lásd az előbbi módszereket.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #122266 üzenetére
Ha valami miatt bekapcsoltad a tesztmódot - mert teljesen magától normál esetben csak úgy nem szokott bekapcsolni - , akkor értelemszerűen úgy, ha kikapcsolod. Erről bővebben az alábbi leírásban + a Microsoft weboldalán is lehet olvasni.
Ha újraindítod a Windows 10-et, akkor nem meglepő, ha olyankor frissítéseket keres. De akkor is nyilván csak addig, amíg lefut a keresés, meg ha engedélyezve van a telepítés, akkor addig, nem állandósulva fut. Viszont ha a csoportházirendben megfelelően halasztva/tiltva van, vagy csak simán szüneteltetve a gépházban, akkor még keresés sem feltétlen lesz. Legalábbis nálam így működik és nem kell manuálisan bezárni a folyamatot a feladatkezelőben...
-
válasz
mefistofeles #122270 üzenetére
2. Akkor add meg 1x a bejelentkezési adatokat(gmail), utána nem kellene, hogy kérje újra
-
válasz
Fire/SOUL/CD #122269 üzenetére
1. Nincs
2. Van, de ha bezárom az ablakot bejelentkezés nélkül, akkor is megkapom és kezelem minden üzenetemet, minden levelező fiókomban. Magyarul tök felesleges az az ablak. -
válasz
mefistofeles #122268 üzenetére
1. Nincs megadva Gmail SMTP szerver a levelek küldéséhez?
2. Valamelyik fiókhoz nincs hozzárendelve másodlagos/biztonsági email címként egy Gmail-es fiók? -
-
SunMount3r
nagyúr
Nem tudom Win7-es, vagy 10-es eredetű e a probléma, de:
Egyik gép Win7, másik friss Win10. A Win7-es folyton megy, még Sleep sincs, a Win10-es néha elmegy Sleep-be és ki is szoktam kapcsolni. Mindkét gépen vannak mappák megosztva.
Jelenség: A Win10-es gépről elérem a saját és a Win7-es gép megosztásait is mindig, de a Win7-es gépről van amikor igen és van amikor nem érem el a Win10-es gép megosztásait ( a saját megosztásait továbbra is eléri). Ilyenkor meg sem jelenik a Network rész alatt a Win10-es gép. Ha ilyenkor újraindítom a Win10-es gépet, akkor nagy eséllyel megint jó lesz és a Win7-es is látja a Win10-es megosztásait.Amire gyanakszom, hogy a Win10-es gép, hol úgy boot-ol be, "hogy ez jó" a Win7-es gépnek is és van, hogy úgy hogy "nem jó". Csak nem értem, hogy mitől???
Az SMB v1 természetesen be van kapcsolva a Win10-es gépen.
(Csak gondlom ez nem a Win7-es gép hibája lehet, hiszen az "sosincs kikapcsolva".)
De akkor mi?
-
Ma reggel megjelent a verziószám az asztalon, ezt hogyan lehet eltüntetni?
Ha esetleg ennek valami köze van az aktiváláshoz, a Win jogtiszta Retail, lekérdezve írja is hogy aktivált.
És megjelent az Intel vezérlőpult is, ez azért érdekes mert maga a vezérlőpult évek óta nincs telepítve csak a driverek mivel sose használom.
Ma reggelre levadászta magának az Intel vezérlőpultot is, hm.
Elég szépen önállósul a rendszer, pl. update kézire állítva általam a gpedit-be, ennek ellenére 10-ből 5 bootnál elindul és 40% procihasználattal addig próbálkozik amíg le nem lövöm a taskmanagerbe.
Ezeket az apróságokat egyre jobban utálom benne. -
Sidorovich
senior tag
válasz
Pyttawrx #122223 üzenetére
Köszi a tippet, Windows Event Logot már néztem, de sok infó nem volt benne, kb. csak annyi, hogy utoljára nem rendesen állt le a rendszer, de majd teszek be egy képernyőképet hátha nektek többet mond.
A hibernálást nem szeretném kikapcsolni, megszoktam és korábbi alaplap+CPU-val működött, nem ez a megoldás.
Megpróbálom BIOS frissítést, network driverek újrarakását, ha az se megy akkor tiszta Windows újratelepítést, de szívesen vennék még innen is ötleteket.
-
-
delon
tag
Sziasztok!
Eladtam a laptopom de hogyan tudom leggyorsabban letörölni róla mindent, és használható windowst rakni a gépre?
Eőre is köszönöm a gyors segítségeteket. -
gya/352
tag
válasz
King Unique #122255 üzenetére
Köszönöm
-
-
King Unique
titán
válasz
gya/352 #122254 üzenetére
Fel tudod csatolni a Ventoy ESP-t, ha nagyon muszáj, de inkább külső particionáló programmal egyszerűbb (példa), mivel cserélhető lemezeknél (pendrive) a 2. partíción nem mindig használható az
assign letter
parancs. Meg korábbi Windowsok nem is támogatták pendrive-oknál a több partíció kezelését, de a Windows 10 már igen a 1703-as verzió óta.
+ A Windows fájlkezelőjében alapesetben nem fognak látszani a védett mappák és fájlok, max. ha külön be van állítva a rejtett és védett fájlok megjelenítése.
Vagy másik opció a WinPE, pl. a pendrive-ról bootolt HBCD PE, annak a fájlkezelőjében eleve megjelenik az ESP és annak tartalma.Egyébként ezek a mappák és fájlok vannak rajta (forrás), ha annyira érdekel, illetve a linkelt forrásnál is egy spéci WinPE rendszer alól csekkolták.
-
gya/352
tag
válasz
King Unique #122253 üzenetére
Köszi.
Másolni semmit nem akartam, csak látni akartam a tartalmát. -
King Unique
titán
válasz
gya/352 #122251 üzenetére
Az automount alapértelmezetten eleve be van kapcsolva és normál esetben nyilván nem kapcsolódik ki magától, meg a frissítések telepítése után sem kellene, legalábbis nálam nem szokott. Ellenben ha külön le van tiltva, vagy egy 3rd party program belepiszkál, akkor inkább lehet reálisabb a kikapcsolt állapot.
A VTOYEFI = EFI-rendszerpartíció (ESP), aminek alapértelmezetten eleve nincsen meghajtóbetűjele, az úgy normális. Szóval inkább az a gond, ha nálad a másik Windowsnál kap és megjelenik a fájlkezelőben.
Valamint védett partíció lévén a lemezkezelőben abba biztonsági okokból nem is lehet belepiszkálni, törölni sem lehet, max. parancssorban (bővebben). Meg nem világos miért akarod azt felcsatolni, mit akarsz másolni arra a 32 MB-os partícióra, amikor esetedben eleve a Ventoy (G) partíció a lényeg, oda kell másolni az ISO-fájlokat.
-
gya/352
tag
válasz
King Unique #122250 üzenetére
Hú de jó hogy szóba került.
Megnéztem nálam mi a helyzet és az automount nálam nem volt engedélyezve. Csak azt nem értem mitől lett disabled. Nem is tudtam hogyan kell engedélyezni/tiltani.
Fogjuk ezt is valamelyik frissítésre...biztos az csinálta.
Egyébként azért is érdekelt, mert azt én is észre vettem, hogy ha full idegen drive-ot dugtam bele a gépbe akkor nem adott betűjelet neki, de ha már korábban használtat próbáltam, az kapott.Es ha már itt vagyunk had kérdezzem meg, hogy az miért van, hogy az én régi vasam ami legacy bios-os, nem ad meghajtó betűjelet a ventoy pendrive rendszer particiójának, míg ha bedugom egy uefi-s gépbe az ad?
És lemezkezelőben sem lehet, mert ott nem aktív ezen a partición a menü.Próbáltam ezt az előbb említett Diskpart - attributes volume parancsot, de ....
Legfrissebb win10-et használok.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B450 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 8GB COOLER MASTER CMP 510 CM 750W
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
- DELL PowerEdge R730xd 16LFF 160TB+400GB 2U rack - 2xE5-2683v4 (16c/32t),256GB RAM,2x10G NET,HBA330
- Bomba ár! Dell Vostro 15 3558 - i5-5GEN I 4GB I 500GB I 15,6" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest