Új hozzászólás Aktív témák

  • Füleske

    addikt

    válasz Miklós315 #23866 üzenetére

    "Ezt nem tudom elfogadni."
    Én meg azt nem tudom elfogadni hogy egy természetfeletti entitás megszabta.
    "ellenben hiányzik egy fix etikai/erkölcsi alap"
    Te azt gondolod hogy ez a fix alap pozitív dolog - én meg azt hogy negatív, a józan belátást lehetetleníti el.
    "Kérlek, kicsit bontsd ki a „társadalmi fejlődés” mibenlétét, mozgató okait, hatásait"
    Ipari forradalom és az abból létrejövő okok és hatások. Persze vannak vadhajtások (amit pl. írtál) és ez hosszú folyamat, de az átlagembernek egyre jobb körülményeket, több jogot biztosít. Vesd össze Közép-Afrikát az általad emlegetett államokkal. Melyikben ér többet az emberélet ? Afrikában tényleg ilyen gondokkal szembesülnek az emberek amit írtál vagy mondjuk olyanokkal hogy bármelyik percben jöhet az egyik kiskirály és elviszi mindenünk és velünk is azt csinál amit akar, következmények nélkül ?
    " ez egyfajta áhított végcél, erre törekedni kéne, nem azt mondani: „túl nehéz, betarthatatlan, hagyjuk”."
    Szerintem ez az utóbbi két állításra vonatkozik csak, amit be lehet tartani és törekedni is kell rá, míg a "szeresd felebarátodat, mint saját magadat" utópisztikus cél, ezáltal frusztráló. Olyasmi mint az eredendő bűn.

Új hozzászólás Aktív témák