Új hozzászólás Aktív témák

  • Scotty

    tag

    válasz speederiii #99153 üzenetére

    Megosztom a saját tapasztalatom: 1 hónapja kötötték be az 1 gigás netet, a korábbi modemet cserélték Arris Touchstone TG3442DE-re. Sajnos nálam is instabil ennek a modem/router-nek a WiFi kapcsolata, megszakad, bizonyos távolságnál már borzasztóan lassú. Tegnap felhívtam a 1270 vezetékes hibabejelentés ügyfélszolgálatot. Elmondtam, hogy az instabil WiFi kapcsolat miatt szeretnék saját routert használni és kérném, hogy tegyék bridge mode-ba a modemet. A kedves hölgy készségesen segített: elmondta, hogy előbb áttesznek IPV4-re aztán frissíti a firmware-t, utána reboot után meg fog jelenni a menüpont, ahol ezt be tudom állítani 15 perc múlva próbálhatom. Elbúcsuztunk... Reboot után beléptem a felületre és megjelent pluszként az IP Forward opció. Ugyan ez nem teljesen az amire gondoltam, bridge mode továbbra sincs, de nekem így is jó lett: UTP-n összekötöttem a saját routeremmel, a teljes TCP/UDP tartományt forwardoltam a routerem IP címére, azt beállítottam AP módra Arris-ban WiFi-t kikapcsoltam. Végeredményként az Arris továbbra is a DHCP, a routerem meg egy WiFi AP. 3 vezetékes eszközt továbbra is közvetlenül az Arris-ra kötöttem, a routerem-re meg csak WiFi-n kapcsolódnak a plusz eszközök. A sebesség nem csökkent, ugyanazt tudja mint korábban (az mondjuk más kérdés, hogy nálam LAN-on sem megy 550M felé soha, de ezt most elengedem..)

Új hozzászólás Aktív témák