Új hozzászólás Aktív témák

  • j0k3r!

    senior tag

    válasz SzGee #1993 üzenetére

    Tavaly ősszel még 100 dollár körül volt az árfolyam, pedig már akkor is volt elég régóta OpenAI, ChatGPT meg a többi tech cég AI fejlesztése. Lángra kapott a parázs ősszel, így működik a mánia. Habár nem tőzsdéztem a 90-es évek végén, de mindig mosolyogva olvastam a sztorikat arról, hogy belerakta egy cég a nevébe, hogy ".com" (hasonlat*) és száguldott az árfolyam egyből. Nem akartam elhinni, hogy tényleg így működött, erre most a saját szememmel ugyanezt látom AI kapcsán. A Coca-Cola-tól kezdve a biztosítós cégekig mindenki elkezdte puffogtatni az AI (vagy hasonló) kifejezést a negyedéves konferencia hívásokban. Az, hogy lesz-e eredménye azt majd meglátjuk, de olvastam olyan jelentést is, ahol egyébként gyenge volt a pénzügyi beszámoló, de az AI kártyát rádobva végülis kijött pluszosra a dolog árfolyam ügyileg. Az AI egy jó jolly joker kártya, mert nem lehet tudni milyen hatással lesz a cégre. Lehet, hogy az Nvidia lesz a világ legnagyobb cége 10 év múlva, de az is lehet hogy jön valaki más (akár a megacap tech cégek közül), akik lekörözik idővel.

    Egy biztos: ilyen áron én nem veszek bele, viszont shortolni sem fogom, mert a mánia tovább tud tartani, mint elsőre tippelném.

    "The markets can remain irrational longer than you can remain solvent"

    some men just wanna watch the world burn...

Új hozzászólás Aktív témák