Aktív témák

  • bim

    veterán

    Jó reggelt.

    Picit fáradtan ébredtem most reggel.Valami lappang bennem.Talán a tegnapi eső tett volna be a szervezetemnek? Pedig nem nagyon áztunk.Fél1-ig elvoltunk és a födém alatt kiszabtunk pár szarufát.Majd amikor elegünk lett akkor hazamentünk.Ez a nap olyan volt inkább hogy megmutattuk magunkat a tulajnak hogy mi igyekszünk a tetővel.
    Közben Sóskúton áll a bál.Megy az egymásra mutogatás hogy kimiatt nincs még kész a tető és hogy miért ilyen lett amilyen.Nagy viták vannak.Igazábol a fővállalkozók keménykednek egymással nem is tudom miért.A kőműves azon keménykedikk hogy nem tud vakolni.Holott a tető már vizhatlan.Az ács fővállalkozó meg azzal vág vissza ha ő nem segit kiszerkeszteni a körivet még mindig azt falaznák.Értelmetlen és meddő vita.Valami olyasmi lehet hogy kinek a farka nagyobb....
    De a tegnapi nap szenzációja nem ez vlt hanem az hogy felhivtak a digitévétől minket és felajánlották a lehetőséget hogy ingyen és bérmentve kiprobálhatjuk az uj szélessávu rádionetet amit állitolag az országban teszt jelleggel itt kezdik el üzemeltetni.Mondom nekem mindegy.Azt válaszolták hgy akkor negyed óra mulva itt vannak.Itt is voltak és bekötötték cirka fél óra alatt.
    Ez egy kisérleti program amivel tesztelik mennyire lehet terhelni egy ilyen adót mert akkor (a srác állitása szerint) elterjesztik az egész országban még a legeldugotabb helyiségben is.
    Némi infó és az első benyomások.-Amikor beüzemelték még korlátlan sávszéllel rendelkeztem ami a mérések szerinti 13/13 megás sebességet tudott.Ezen picit kiakadtam hogy rádiosnet ilyen sebességre képes.Hozzátenném hogy szakadó esőben történt a teszt!!!!! Amint elmentek rácuppantam és gyorsba letöltöttem egy catalyst drivert probaképpen.Hát majdnem elájultam hogy 200kb/sec-tő folyamatosan gyorsult és 1200(!!) kb/sec-nél ért véget a 34megás fájl töltése.
    Sajnos ez a rádionet korlátozva lesz 5/1megásra amit januártol kemény 2500forintocskáért fognak adni.
    Jaa!És estére le is korlátoztak erre a sebességre..
    Nekem eddig 4megás ADSL-em volt a t-online-tol és annak decemberben lejár a hűségnyilatkozata.Mindezért 6990ft-ot fizetek szóval nem is kérdéses hogyha beválik ez a rádionet akkor viszlát az adsl-nek....
    Persze lassan de biztosan araszol errefelé a földkábel is amin a maxi 30/20-as diginetre pályázok de csak egy halvány igéret van hogy jövőre ideér..
    Ma folytatjuk a szarufák állitását.Remélem nem fagy be a seggünk.Eléggé fuj a szél amit kifejezetten utálok!!
    Szép napot mindenkinek.

Aktív témák