Hirdetés
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
ricsip
addikt
Nem érted.
Van a telefonod, ami android. Mindent 1 felhasználó (az esetek 99,9%-ban a belépett google fiókos user) nevében használsz, ahogy a normális átlagemberek. Aztán jön a parancs, hogy telepíts egy céges Mobile Device Management (MDM) szarságot az app store-ból a telefonra. Ilyen pl. a MobileIron nevezetű, keress rá.
Ha ez felkerült a telefonodra, bekonfigurálja magát a munkahelyed IT-ja által meghatározott szabályok szerint. Ekkor a telefonodon megjelenik az emlegetett "work profil". Ami annyit tesz, hogy a telefonodon belül lesz egy elkerített rész azoknak az alkalmazásoknak, amik a "céges sapkát hordják". Gyakorlatilag egy második app lista a telefonodon futtatható céges alkalmazások listája. Ezeket az alkalmazásokat pl. a munkahely saját privát google-store-jából tudod telepíteni. Amelyik app-ot a munkahelyi app store-ból telepítetted, az az elkülönített "work" részen fog látszódni. Lehet pl. gmail app-ból telepítve a megszokott, és mellette még egy "work"-ös is. Amit a work-ös gmail-ben csinálsz, abból semmit nem fogsz látni a hagyományosban, és fordítva. Kb. mintha egy virtualizált konténerben futtatnál egy VM telefont a fizikai telefonon belül. A hagyományos és a work profil között nem lesz átjárás. Ilyenkor jönnek a fentebb említett szopások, hogy csinálsz valamit egy hagyományos részben futó alkalmazással pl fotó app, amit utána a work profilban futó alkalmazással dolgoztatnál fel pl. work gmail app, és nem fogsz tudni hozzáférni a work gmail-ból a normál területen tárolt fotókhoz. Vagy az említett telefonkönyv, ha a kontaktokat a munkahelyi fiók alatt tárolod pl. munkahelyi exchange szerveren, a normál módban futó tárcsázó app csak a normál gugli fiókod kontaktlistájához fog tudni hozzáférni.-
-
bambano
titán
"Átlagosan 10,6 külső félnek továbbítottak adatokat a szoftverek.": ezek az appok valami hasznosat is csinálnak, vagy csak tolják kifelé a lopott infót a forgalmi limited kárára?
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
veterán
Amíg nem lesz komolyan (mondom, komolyan) szankcionálva ez, addig nem lesz semmiféle változás.
Majd a teljes árbevétel 30-50%át kell leadni bünti gyanánt, majd akkor.
De ezek a szotyipénzek... ezek kb olyanok mint a magyar közmédiát ért komoly bírságok... mögöttük a ner-rel a háttérben...A Harry Potter film egy Die Hard koppintás. A főhős éjnek évadján egy toronyban rohangál össze-vissza, és próbálja elkerülni Alan Rickmant.
-
ledgeri
nagyúr
" egy "work" profilba" Egy darab a cégnél vagy mindenkinek külön másik, ami munkás, más hozzáféréssel pl osztályonként, de egy rendszergazdálkodás alatt?
// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //
-
vzozo
senior tag
Androidon van valami ilyesmi, legalábbis nálunk a cég pár hónapja meglépte, hogy a munkahelyi cuccok egy "work" profilba kerültek át. Ebből elsőre én annyit látok, hogy pl. ha fényképezek (ami a privát profilban van, oda ment), egy számlát amit le kéne adnom elszámolásra, akkor nem tudom a céges levelezőbe csatolni. Először privát címemre át, ott fogad. továbbküld a céges címre, onnan csatol...
Illetve a névjegy / telefonkönyv kezelés is eléggé elkefélt lett, mert minden kontaktom a céges exchange-ben volt - na azokból semmi se látok már.
-
ledgeri
nagyúr
Úgy látom érik egy mobilos VM-féle megoldás...
// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //
-
maczika
csendes tag
Kézfeltartással jelezhető a meglepődöttség.
"sok appba be sem kell jelentkezni, anélkül is küldi a szoftver az adatokat – a felhasználók pedig nem is tudnak minderről" Ez a kémkedésre használt szoftverek egyik kritériuma.
A hasonló napvilágot látott tanulmányok semmiféle gyakorlati hatással nincsenek az eszköz/apphasználati szokásokra.
-
S.J.M.
senior tag
Nekem nem is ez a meglepő, hanem, hogy csak az appok 60%-ánál találták ezt...
Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - 1190 Ft-tól!
- Indiana Jones and the Great Circle - Digital Premium Edition - beváltás: 2025.1.30 - RTX 40XX
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest