- Asustor NAS
- Idővel bárkinek lehet saját Waymo robottaxija
- Synology NAS
- Linux programok topic - (Milyen program, ami..? Linux verzió)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Starlink
- Vége: a kínai platformok nem adják vissza a pénzt visszaküldött áru nélkül
- Mikrotik routerek
- Sweet.tv - internetes TV
- Microsoft Edge
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
FattyDove #81 üzenetére
jelenleg minden egyes ember képes festeni
Ezt mondjuk sehol sem írtam, nem is értem, hogy hogy jön a témához.Attól, hogy erre egy gép képes mintázatok alapján, még nem lesz intelligens. Azt próbáld megérteni, hogy az intelligencia, az absztrakt gondolkodás ennél sokkal-sokkal több. Ezeket a funkciókat egy közepes programozó képes lekódolni, és outputként kijönnek az általad linkelt, és említett eredmények. Ez nem újdonság.
Amikor majd egy gépbe betolsz végtelen mennyiségű aktot, majd eldönti, hogy ő inkább mégis csendéletet fest, mert neki az jobban tetszik, megindokolja, hogy miért, és hogy miért festett zöld almát piros helyett. Na, akkor már én is azt mondom, hogy léptünk egyet előre.
-
válasz
FattyDove #79 üzenetére
Oké, elmagyarázom neked is. Ez nem gondolkodás, hanem végtelen mennyiségű mintázatot beletápláltak egy öntanuló algoritmusba, ami kiköpte ezeket. Absztrakciós képessége, logikus gondolkodása nincs. Tegyél fel egy komplexebb kérdést a személyi asszisztensnek, kidob pár google találatot, de beszélgetni nem tudsz vele.
-
-
-
Valójában az okostelefonod és az 1969-es teljesítmény között nincs komoly logikai különbség, a növekedés követte a már akkor is ismert Moore törvényt. Az ipari automatizálásnál ez nem figyelhető meg, nincs ilyen törvényszerűség, egy elképzelt áttörésre alapozzátok az érveiteket, aminek perpill semmilyen alapja nincs.
-
Ez annyira távoli, hogy felesleges is róla beszélni a mi szintünkön. Nézd meg, hogy sok évtizedes fejlesztés után hol tart most a humanoid robotika. Gyakorlatilag gyerekjáték szintjén. Ez filozófiai kérdés is: képes-e vele egyenrangút, hasonlót alkotni bárki? Annyira keveset tudunk az emberi idegrendszerről is, hogy legtöbbször a kutatók is csak próbálkoznak. Aztán vagy bejön, vagy nem. Ezért volt hatalmas bullshit Musk agyba ültetett implantátumos dumája.
-
Te meg azt értsd meg, hogy nem az ipari automatizálással, és kutatással van bajom, hanem azzal az illúzióval, hogy minden automatizálható. A BD pedig egy lufi, semmi más. Számtalan más cég van, akik ilyesmivel foglalkoznak, kevésbé marketingelik magukat, cserébe profitot termelnek. Ezt a céget meg kézről-kézre adják, mint a forró krumplit, mert szép és jó, csak nem éri meg a biznisz.
-
válasz
FattyDove #35 üzenetére
Ez érvként nagyon sovány volt. Mármint hogy következik ezekből az, hogy a bonyolult, nagy precizitást igénylő, komplex melókat el fogja tudni végezni egy gép? Sehogy. Ez egy feltételezés részedről, bármilyen bizonyíték nélkül.
...te mivel bizonyítod hogy nem így lesz?
Ez most így komoly?
Amúgy egyszerűen: beleraktak már csilliárd összeget rengeteg dolog automatizálásába, és kudarcot vallottak. Belátható, hogy sok mindenhez az emberéhez hasonló összetett gondolkodás/idegrendszer szükséges, amelyet az ember nem tud alkotni. Sem most, sem a közeljövőben.
#40aujjobba
Az a baj, hogy az embernek mentálisan nem tesz jót, ha nem dolgozhat. Ezt számtalanszor kikutatták már, egyenes út az alkoholismushoz, ha nem érzed magad hasznosnak. -
válasz
Tigerclaw #16 üzenetére
Ipari robotizációról beszéltem. Ott pedig továbbra sincsenek univerzális robotok. Még mindig ott tartunk, hogy a legfejlettebb robot is 1-2 speciális munkafázist tud elvégezni jól determinált körülmények között. Amint valami hiba csúszik a gépezetbe, hibakóddal leáll.
Persze vannak automatizált transzfer sorok hatalmas kibocsátással, de azok általában nagyon primitív robotokkal üzemelnek.
-
A robotizáció évtizedek óta tart, az eredmények pedig nagyon soványak. Igen, jelenleg nem éri meg, és még sok-sok évtizedig ez lesz a helyzet. Persze, fejleszteni kell, de ne higgyük azt, hogy a közeljövőben majd átveszik az emberek helyét a gépek. Ez fikció.
A BD pedig egy PR-gyár, valós eredmények nélkül. Számtalan cég gyárt és fejleszt ipari robotokat úgy, hogy nyereséget termel rajtuk. Itt mintha ez nem lenne cél.
-
Ez egy kísérleti robot, ami nincs ipari használatban. A Tesla is azt hitte, hogy mindent lehet automatizálni, aztán visszavettek az arcból. Leírtam, hogy mik a hátrányai egy ilyen gépnek. Egyetlen munkafázist tudnak csinálni nagy darabszámban. Majd a kontrollerek kiszámolják, hogy megéri-e bevezetni a dolgot. Az se véletlen, hogy a Suzukiban emberek rakják össze a kocsikat, és nem robotok. Pedig ott aztán tényleg sztenderdizált munkafázisok vannak.
-
Az ár lesz itt a kulcskérdés. Mert ha 10 munkás 5 évnyi bérébe kerül, akkor sosem fog ez elterjedni.
Új hozzászólás Aktív témák
it A Boston Dynamics dobozok mozgatására tervezte az új, Stretch nevű robotot.
- FÓLIÁS! LG UltraFine 32UN88A-W Ergo IPS Monitor! 3840x2160
- FÓLIÁS! LG UltraGear 27GS85Q-B Gamer IPS Monitor! 2560x1440 / 200Hz / 1ms / FreeSync
- Thinkpad T14 Gen4 14" FHD+ IPS i7-1355U 16GB DDR5 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Spirit of Gamer ELITE K70 Gaming Billentyűzet
- FÓLIÁS! LG UltraGear 27GP850-B GAMING IPS Monitor! 2560x1440 / 165Hz / 1ms / FreeSync / G-Sync
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G7 - i5-10GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FULLHD I Cam I W11 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- AKCIÓ! Asus Vivobook M1502IA 15 notebook - R5 4600H 8GB RAM 256GB SSD AMD Radeon Vega IGP WIN
- Így lehet neked Teljes Magyar Logitech Craft Billentyűzet
- Bomba Ár! Lenovo ThinkPad T540P - i5-4GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" HD I Cam I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest