Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Tapsi #41 üzenetére

    A te feltételezésed ugyanannyira megalapozott, mint az övé és az érveitek is hasonló kategóriába esnek. Az idő pedig eldönti kinek van igaza.

    Lépj egyet hátra és "think out of the box".

    Ipari környezetben a munkafolyamatok szabványosíthatóak, a szabvány folyamatok automatizálhatóak. A komplex feladatok pedig kisebb és egyszerűbb részfolyamatokra bonthatóak.
    Ez is történik, különben nem betanított munkások dolgoznának az összeszerelő sorokon.

    Én ez alapján gondolom, hogy az ember kiváltható lesz géppel. Nagyon sok olyan munkafeladat van, ahol ez már most is megoldható, de ahogyan te is az első kommentedben írtad, költség kérdése. Amíg emberrel olcsóbb, az fogja végezni a munkát, de a fejlesztések mennek a háttérben. Lásd Stretch.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Chaser

    titán

    válasz Tapsi #41 üzenetére

    igazad van, sok mindent nehéz
    én is mondtam egy bukott példát, pedig igazából megoldható lett volna kellő odafigyeléssel - egy másik bonyolult gépet pl megoldottak, igaz hogy fél évig tesztüzemben ment és sokat álltak, de utána minusz x ember aki mehetett konzerv alapanyagnak -
    az ún. "ai" fejlődik, azzal együtt a robotika is, ez tényleg idő kérdése
    a teslás példával az baj, több sebből vérzik az egész
    legelején már a joggal van gond, kinek a felelőssége is ha hibázik az "önvezetés"? érthető mdon amíg ez nincs jogilag tisztázva - és olyan formában, hogy a gyártót semmilyen felelősség nem terheli -, nagy úttörés nem lesz benne
    plusz ne felejtsük el, messze nem lehet "steril környezetnek" nevezni a közlekedést, kismillió' váratlan esemény szólhat bele
    míg egy gyárnál ez konvergálhat a zerohoz - kivéve ugye ha megborul a doboz a kanyarban ( : -
    én se azt mondom hogy holnap, nem is ebben az évtizedben, lehet a következőben sem, vagy még aztán sem...de ha az emberiség egyébként még élhető földön él és nem gyilkolja le egymást az automatizálás egyre nagyobb teret nyer
    és akkor azért lesznek balhék, mert az embereknek nem lesz munkája
    volt már erre a történelemben sor, csak akkor egy "picivel" kevesebb volt az emberiség létszáma

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák