Új hozzászólás Aktív témák

  • sokomst

    tag

    Sziasztok!

    Teljesen elakadtam és az angol leírásokban valahol átsiklok a megoldás felett sajnos, így remélem van itt a közösségben olyan valaki aki megjárta már az utam.

    Adott egy Plex szerver (Win10)
    Sok kliens (LG TV, PS4, IOS, Web)
    Egy Archer C7 v4 DD-WRT router

    Most úgy üzemel a rendszer, hogy telefonról Wake on LAN App-al bekapcsolom a szervert, majd nézem valamelyik kliensen a tartalmakat aztán ha nem használom és kb 10 percig bizonyos sávszélesség alá esik a hálózati forgalom akkor kikapcsol a szerver.

    Mindezt azzal szeretném megbolondítani (emiatt is vettem az új routert,) hogy ne kelljen külön ébreszteni a szervert. Hanem, ha valamelyik kliensen megnyitom a Plexet akkor az keltse fel a szervert.

    Ameddig jutottam, hogy a routerre DD-WRT firmware került és a neten bármely elvileg működő scriptjét futtattam már a routerrel Startup Script-ként, de az istenért sem kel fel a szerver, bezzeg ha DD-WRT-én belül manuális WOL packet-et küldök akkor működik.

    Tehát a scriptel van a bajom, de a programozásban nem vagyok jártas és bénázom. Valaki csinált már itt ilyesmit, ha igen tudna segíteni? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák