Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
félisten
Total keveredik a fejedben a szabadalom, publikacio, privat es publikus tamogatasu kutatas.
Egy gyogyszergyarnal nem publikalnak egesz addig, amig nincs szabadalom. A szabadalom maga a publikacio altalaban, pont az a lenyege, hogy vedettseget ad azert cserebe, hogy kozlod az informaciot.
A tudomanyos eletben - azaz abban az esetben, amirol most beszelunk - a publikalt informacio kozkincs lesz, nem elvez vedettseget. A jelen helyzetben sem az informaciot magat vedte a JSTOR, hanem a folyoiratokhoz valo hozzaferest adta penzert -- fuggetlenul attol, hogy az informacio a folyoiratokban milyen ertekkel birt.
Kizart, hogy rendes folyoiratokban publikalsz, mert akkor tudnod kellene, hogy ez hogy megy.
while (!sleep) sheep++;
-
félisten
A konferenciaanyag nem igazan szamit publikacionak, de hagyjuk a reszleteket. Tudjuk egyebkent, hogy ki fizet a publikalasert, es legyszives magyarazd el, hogy nekem miert kene azert fizetnem, hogy olyan anyagokhoz hozzaferjek, amelyek letrejottet az en adombol finanszirozzak.
while (!sleep) sheep++;
-
félisten
válasz Sajtreszelő™ #145 üzenetére
Azt hiszem, ez egy szep osszefoglaloja a topicban elhangzott hulyesegeknek. Koszonjuk.
while (!sleep) sheep++;
-
félisten
Attol, hogy valakid erintett, meg lathatolag nem vagy tisztaban vele.
Dabadab: ami meg kulonosen erdekes, az az, amikor valakinek pl. pajzsmirigy-tulmukodese van, porog, dumal, nem bir magaval evekig -- amig eszre nem veszik. A doki beallitja a hormonszintjet, es utana (foleg kozben) egy negyed sebesseggel uzemelo emberre valik, total mas szemelyisegnek tunik. Pedig ez kontrollalt beavatkozas, es vegulis csak egy hormon.
while (!sleep) sheep++;
-
félisten
válasz MichaelSD #131 üzenetére
> a cikk író megkapta a pénzét
Te lattal mar kozelrol tudomanyos cikket vagy olyasvalakit, aki irt volna ilyet? Az egy dolog, hogy nem kapsz erte penzt, de leginkabb te fizetsz erte, ha valami 'extrat' akarsz (szines abra, peldaul). Nincs honorarium tudomanyos folyoiratoknal.
Ettol fuggetlenul/ezzel egyutt a jelenlegi tudomanyos folyoirat-kiadas teljesen nyakatekert helyzet, szerintem.
while (!sleep) sheep++;
-
félisten
Az MIT halozatan keresztul tortek fel, azt hiszem. Altalaban az ilyen document store-okat akkor lehet elerni, ha egy adott halozat ugy altalaban engedelyezve van (pl. IP alapjan). Tehat asszem onnan indult a tamadas, ami miatt az MIT szabalyzatat is sertette az ugy.
while (!sleep) sheep++;
-
félisten
> Azt nem tudom hogyan sokan honnan veszik hogy az információnak ingyen kellene áramolnia. Sosem volt így és talán sosem lesz.
Itt most nem a Stallman-fele informacios utopiarol van szo. Az USA-ban is (es mashol is) vannak privat es publikus kutatasok. A privat kutatasok lehetnek titkosak, de itt nem errol van szo. A helyzet az, hogy te, mint pl. egy ELTE-n dolgozo kutato publikalsz mondjuk az Asian Affairs. c. kiadvanyban, mert a szakteruleteden ez jo ujsagnak szamit. A kutatasodat mondjuk az EU es a magyar allam tamogatta.
Mindezek utan a publikaciod megjelenik egy ujsagban, amelyet egy EU-allampolgar sem erhet el ingyen online digitalis formaban. Szerinted ez rendjen van?
while (!sleep) sheep++;
-
félisten
Azon gondolkozz el, hogy a torveny celja nem csak (vagy alapvetoen nem?) a buntetes, hanem a prevencio is. Ezek utan talan ra fogsz jonni, hogy miert lehet nagyerteku, de embereletet kozvetlenul nem veszelyzeteto buncselekmenyekkel elethosszig tarto bunteteseket osszehozni.
while (!sleep) sheep++;
-
félisten
> Akadémikusok és professzorok akik azért írják a cikkeiket, hogy hozzásegítség a világot a fejlődéshez vagy valami hasznosat adjanak azoknak itt van a cikke.
Szerintem ne keverjuk ide a professzorok motivacioit. A lenyeges kerdes az, h kozpenzbol tamogatott kutatasok eredmenyeihez miert nem lehet ingyen hozzaferni (legalabb a tamogato orszagoknak). A JSTOR meg csak-csak rendben van, az Elsevier-banda mar kevesbe.
while (!sleep) sheep++;
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest