Hirdetés
- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
- DIGI internet
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Windows 11
- Bittorrent topik
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Total Commander
- Facebook profil letiltás kapcsolt ismeretlen Instagram fiók miatt
- Otthoni hálózat és internet megosztás
Új hozzászólás Aktív témák
-
Viktor77
titán
válasz HelloWorld #61 üzenetére
Nem tudom, itt mire gondoltál, de a játék nekem centire úgy fut IE8 alatt mint FF alatt.
Csinálni kell. Kész. Pont.
-
D4rkAv3ng3r
senior tag
Az tényleg jobb lenne ha az IE verziók nem Windows verziótól függően frissülne. Így felgyorsulnának a fejlesztések és nem kellene bevárni az aktuális újabb Explorer-t. De sajnos az üzleti modellnek nem ezt az érdeke.
[ Szerkesztve ]
-
ddekany
veterán
Na ja, könnyű neked... Mert persze, hogy IE-kben is kb ugyanúgy működik minden oldal mint a többivel, ha előtte direkt ezen küzd minden weboldal készítő. (A felhasználók nem értették még azt sem, hogy mi a gond a 6-ossal, eltekintve a fülek és a keresőmező hiányától, hiszen minden megy (ill. ment...) benne rendesen.)
[ Szerkesztve ]
-
félisten
"Acid3-teszten jelenleg elért gyenge pontszámon"
Who cares? A valós sebességet túrják, amint gyorsabb mint a chrome, majd váltok...."The rewards of tolerance are treachery and betrayal."
-
cucka
addikt
Nem fölösleges a nyüzsgés, de először szükség lenne egy végleges, kérdőjelek nélküli html5 és css3 szabványra, utána lehetne nyüzsögni. Az egyik böngésző már támogatja az el sem készült szabványokat, a másik böngésző fejlesztői meg kivárnak, ez normális. Érted, a Google megcsinálja, hogy félévente kiad egy főverziót a Chrome-ból és kizárólag azt támogatja azután, a Microsoft ezt nem teheti meg.
Amiért talán fölösleges a nyüzsgés, hogy a html5 meg a css3 is csak toldozás-foldozás. Lássuk be, a css2 meg a html4 egyre kevésbé alkalmas arra, hogy a kor színvonalának megfelelő weboldalakat készítsünk vele, egyszerűen nem erre találták ki őket, a html5 és a css3 pedig az égvilágon semmilyen lényegi javulást nem hoz ebben a tekintetben.
[ Szerkesztve ]
-
Lunder
csendes tag
-
floatr
veterán
válasz HelloWorld #65 üzenetére
Nem a böngészőkről beszéltem most, de nem is a szabványokról/ajánlásokról, hanem csupán az emberek reakcióiról az innovációval kapcsolatban. Ezen a téren az exploder eléggé le van maradva (tán csak észhez térnek), és ezt a negatívumot olyan előszeretettel védik, mintha pozitívum lenne. Sőt, sokan egyenesen feleslegesnek tartják ezt a nagy nyüzsgést, erre Wilsonék egy olyan irány adnak meg a táboruknak, amit eddig köpködni kellett.
-
julius666
addikt
hát márpedig ezek az "új megoldások" a (közel?)jövőben valószínűleg eléggé elterjedtek lesznek, a flash-t erősen vissza fogják szorítani. Azokat a csicsás animált menüket, amiket eddig flash-ben oldottak meg, normálisabb helyekent tuti vmilyen javascriptes okossággal fogják kiváltani. Ugyanis jól megírt böngészőkben nem lassabb lényegesen mint az adobe tákolmány plugine, viszont opensource és a html-részben tudnak a keresők keresni normálisan, nem kell buziskodni egyéb megoldásokkal.
-
julius666
addikt
válasz HelloWorld #61 üzenetére
Na várjá, mindjárt jön valami IE-fanboy, és jól megaszondja milyen ügyes gyerek vagy hogy a millisecekre vered.
Közben meg ha vmi funkció végtelen ciklusban van, akkor lesnek, hogy miért slideshow az animáció és miért vált át a számítógépük radiátor üzemmódba. -
dfdfdf
őstag
Remélem valami tökély lesz az új IE mert akkor a többinek is többet kell letennie az asztalra és mi járunk jól
-
HelloWorld
tag
válasz Peter Kiss #60 üzenetére
Muszáj lesz az IE-nek gyorsítania a JS-en.
Minden jelenlegi, elterjedt böngésző (vagy a közeljövőben kiadandó, még béta verzió) sok-sok milliseccel veri, erre pedig alapozni fognak a jövőben.
Mert oké, hogy ez még elviselhetően fut IE8 alatt is, de vannak ennél jóval komolyabb JS scriptek, amikhez már bizony kevés az IE.
Szóval, a HTML canvas + JS kombó nagy jövőnek néz elébe, azt hiszem... -
Peter Kiss
őstag
Szerintem rendben vannak a verziózások, az Internet Exploreré egy kicsit idegesítő.
Most ütköztem bele abba, hogy a blokkszintű elemeket eltérő kezelik a böngészők (összes vs. IE), plusz abba, hogy az IE JS motorja nagyon lassú. Jquery-ről van szó, sima toggle effekt. Megnéztem másik oldalt is, amin j Query megy, ott is hibádzott az IE.
-
julius666
addikt
válasz HelloWorld #55 üzenetére
A hármas változattól kezdve a frissítéseket mindig egy újabb szám hozzáfűzése jelzi, melynek eredményeképp a verziószám aszimptotikusan közelít π-hez. A jelenlegi verziószám 3.141592.
Knuth kimondta, hogy "az abszolút utolsó változtatás (halálom után)" az lesz, hogy a TeX verzószáma π értékű lesz, mely ponton minden maradék hiba a program tulajdonságává (nem pedig hibájává) válik.Hát ez kész
-
HelloWorld
tag
A legkreatívabb verziószámozás akkor is a TeX-é volt.
-
cousin333
addikt
Szinte minden böngészőgyártó más sémát használ a verziószámozáshoz.
IE csak főverziókat ad ki, közbe szerintem nem is nagyon pofozgatja (persze hibajavítás az van). Az utolsó köztes változat az 5.5 volt. 16 év alatt 9 verzió nem sok.
"A 6.0 a tudása alapján jó, ha elment 1.0-nak... De a 8.0 sem érné el a 2.0-át normális körülmények között."
Ennek sok értelme nincsen, mi az, hogy "tudása alapján"? Az IE 4-5-5.5 tudtommal eléggé a kor színvonalán állt. Ráadásul akkoriban minden jóval egyszerűbb volt, Opera 4 és Opera 5 például bőven egy éven belül jött ki, ami ma már kb. esélytelen.
Firefox is csak fő meg köztes verziókat használ: 1.0, 1.5, 2.0, 3.0(!), 3.5, az első kivétel a 3.6-os. A többi, amit kiadnak az csak hibajavítás, és a biztonsági rések tömködése (lásd pl. 2.0.17).
Safari jobbára szintén csak főverziókat csinál, kissé talán össze-vissza alapon, de nagyjából korrektül.
Opera szerintem jól csinálja, vannak a főverziók, és a feles változatok (persze nem volt mindig így). Főverzió: sok új funkció, feles verzió: háttérmunka (JS motor, renderelő motor...), ami megágyaz a következő főverziónak. Közben pedig alverziók, amik 1-1 komolyabb új funkciót implementálnak (9.10 - malware szűrés, 9.20 - gyorshívó, 9.60 RSS előnézet és szálkövetés a levelezőben, 10.10 - Unite). Emellett ott vannak az apró bug- és biztonsági rés javítások (9.21, 9.22, 9.23 ... 9.27). Teljesen jól követhető, szerintem ez a legjobb...
Aztán vannak az olyanok, mint pl. a Maxthon, amik csak azért is kicsiket lépnek (a verziószám növekedés semmit nem árul el általában az újdonságokról). Röviden: nem attól jó egy sorszámozás, ha minél kisebbeket lép. Néha ráadásul következetlen is, például hogyan lett a 2.1.5.1250-ből rögtön 2.5.1.4075?
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez vagy az a módszer rossz, bár nyilván vannak jó, és kevésbé jó megoldások.
Egyedül a két számjegyű verziók okoznak gondot, az Opera 10-et például sok oldal Opera 1-nek látta, nem véletlen, hogy "hivatalosan" ez a 9.80, és a UA végén van a korrekt verziószám...
"We spared no expense"
-
floatr
veterán
Nem kicsit röhejes ez az egész ebben a formában. Lehet hogy a jóember elkészít egy egész jól formálódó metszetet, ami működik a bögnészőkben és exploderben is, és később azt használja, viszont erre azt mondani, hogy nem kell vele külön számolni, az elég nagy önámítás, és gyakorlatilag a korábbi meló lenullázása.
Az összes saját és publikus framework arról szól, hogy kezelniük kell a böngészők közti kisebb derogációkat, meg külön az exploder hülyeségeit. Ahogy a layout engine néha ebassza a dolgokat (de van rá workaround), ahogy a gyakrabban használt -- meg csak nem is 2.1-es -- css attributumokat nagystílűen elhagyták (de van rá workaround), ahogy a script motor orbitális implementációs hibákat tartalmaz (de van rá workaround), és tetűlassú (erre nincsen workaround), ahogy a dom specifikációnak még a minimálisan használt részeit is hibásan implementálták (de van rá workaround), ahogy a saját specifikációjukból a w3c által gyúrt szabványt lassan 10 éve nem tudják begyúrni a böngészőjükbe (de van rá workaround) stb... na erre aki azt mondja, hogy nincsen vele külön munka, az nem nagyon tudja h miről beszél, vagy egyszerűen kamuzik. Ez az egész exploder egy nagy workaround halmaz: workaround markup language, workaround stylesheets, workaround script, workaround object model...
Ideje lenne ezt leváltaniuk
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest