- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
zoltanz
nagyúr
Ez nem a Huawei -ről szól, Usa kedvezőbb játékszabályokat akar. Kínának túl jól megy, terjed a befolyása a világ felett is. A szövetségesi között is veszt a befolyásból.
-
nagyúr
válasz #88470784 #133 üzenetére
A világon a legtöbb luxuscikket kínában adják el
Ezt honnan veszed?Persze, hogy be akarnak törni, csak nem úgy törnek be, hogy az USA-ban legyártják, aztán áthajózzák az óceánon, hanem legyártják Kínában. Csakhogy ha elpárolog az olcsó munkaerő előnye, akkor azután már csak azt fogják ott gyártani, amit ott is adnak el, szemben azzal, hogy ma mindent ott gyártanak.
Aki él és nem boldog, az téved!
-
#88470784
törölt tag
A világon a legtöbb luxuscikket kínában adják el, szóval nem igazán állja meg a helyét az amit mondasz.
Gondolom az amerikai cégek is azért akartak betörni a kínai piacra mert nem fizetőképes.
Ugyanez érvényes indiára is ahol nagyon sok szegény ember él de emellett nagyon sok aki viszont fizetőképes.
Ráadásúl ez a két ország annyira nincs jóban az amcsikkal. A kettejük népessége nyaldossa a 3 milliárdot lassan. Szóval fordítva ülnek a lovon, mert egyre kevésbé van rájuk szükség a világ ezen részen és ezt bizony ők is érzik.
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz 7Heads Drago #131 üzenetére
A telefon csak egy példa volt a sokszázezer termék közül, ne ragadj le annál...
Aki él és nem boldog, az téved!
-
nagyúr
válasz #88470784 #129 üzenetére
Egy baja van ennek a nagy népességnek, hogy nem túl fizetőképes.
De ettől függetlenül is pont az a lényege, hogy ha robotok meg tudják csinálni, akkor még Bangladesnek is jobban megéri helyben gyártani, mint Kínából hozatni, szóval Kínának marad a Kínai piac. Ami nem kevés, de töredéke a mostani termelésének, mert a mostani termelése kb. Kína+az egész világ, a robot korszak után ebből kiesik a +az egész világ rész, marad a Kínai belpiac...
Szóval nem az lesz, amit gondolsz, hogy az USA helyett Kínából rendelnek, hanem USA-ból sem és Kínából sem (mondjuk eddig se rendeltek USA-ból, Kínából rendeltek mindent, mivel ott gyártották...), hanem legyártják helyben.[ Szerkesztve ]
Aki él és nem boldog, az téved!
-
#88470784
törölt tag
Igen ez így van és a föld ázsiai részén él az emberek többsége, nem európában vagy amerikában. És ennek a többmilliárdos népesség közepén ott van kína.
Nem fognak amerikából rendelni árut ha ott helyben is megkapják, ráadásul sok kínával szomszédos országnak egyáltalán nem is jó a viszonya amerikával.
Eszük ágában sincs onnan rendelni.[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz #88470784 #123 üzenetére
Nem érted. Mire megy vele? A saját Kínai cégei fognak csak Kínában gyártani, a Németek vagy a Franciák sem fogják elvinni a gyártást Kínába, ha nem kell a német vagy francia extra munkaerőt megfizetni, nekik is jobban megéri otthon gyártani...
[ Szerkesztve ]
Aki él és nem boldog, az téved!
-
#88470784
törölt tag
Közben azért gözerővel dolgozbak a kínaiak a 7nm chipek gyártásán.
Azért látszik, hogy még le vannak maradva a TSMC től. Amit a TSMC egy lépésben képes legyártani az SMIC csak 3-4 lépésben fog tudni csak.
Elvileg már közeljárnak a végeredményhez, jelenleg a 12 nm próbagyártás folyik.
[link]Mondjuk azért az ciki, hogy már most is fejletebb a gyártásuk mint az intelnek.
[ Szerkesztve ]
-
#88470784
törölt tag
Igen és kína is fejleszti robotizálja a gyárait gőzerővel.
Sok ország nem tud vagy nem akar majd gyártatni az USA ban. Akár földrajzi, politikai vagy gazdasági okok miatt sem.
Kína nem az a 30 évvel ezelötti ország már és felvette a lépést az Usa val sok területen le is hagyta már.[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz 7Heads Drago #121 üzenetére
Nem egyszerű ez...
Még ha fel is tételezzük, hogy a telefon gyártást nem lehet robotizálni (pedig de), nem csak telefont gyártanak ám Kínában. Például nemrég jelent meg a pólóvarró robot. Na ha azt tökéletesítik, kb. ezerszer több munkaerő feleslegbe kerül kínának, mint a telefon összeszerelés...
[ Szerkesztve ]
Aki él és nem boldog, az téved!
-
nagyúr
válasz 7Heads Drago #119 üzenetére
Ennyire nagyon nem érted, vagy csak nem akarod érteni?
Nem arról van szó, hogy most mi van. Arról van szó, hogy a robotika fejlődik, egyre több helyen veszi át az élőmunkát. Nem holnap reggeltől és nem mindenhol, de nemsoká és egyre több helyen...Aki él és nem boldog, az téved!
-
7Heads Drago
veterán
Nekem meg lesz addigra egy pénzverdém... És?
Az amcsiban épülő gyár gondolom olyan terméket fog gyártani ami kevés utómunkát igényel, vagy semmit. Én a Merci gyárban dolgozok, a karosszéria összerakás, hegesztés, festés, fényezés a robotokké. Ellenben a hiba keresés a festésben-hegesztésben és a műanyag alkatrészek, motor, elektronika beszerelése kézi munka. A jelenlegi technológia mellet nulla esély van ennek a változására.[ Szerkesztve ]
Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.
-
nagyúr
válasz 7Heads Drago #116 üzenetére
Jól tudod, jelenleg kézi munka. De pont arról írtam, hogy ha majd meg tudják csinálni a robotok, akkor mi lesz, nem arról, hogy most mi van...
Aki él és nem boldog, az téved!
-
7Heads Drago
veterán
+1
El se hiszem hogy ezt egy amcsi vezető mondta. Hihetetlen.pilóta 101 #:
Rosszul látod. Amit legyártanak össze is kell rakni. És az jelenleg kézimunka tudtommal.
Ezért akar az Apple Indiába menni.
Amíg Kínában éjjel-nappal dolgoznak egy gyárban akár gyerekek is addig az amcsiknál ez nem fog menni.[ Szerkesztve ]
Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.
-
7Heads Drago
veterán
Ha tanultad jól tudod nem ment az ilyen simán, mint ahogy most ezt írod. Sokan kerültek ott hirtelen az asztal szélére, vagy alá.
aujjobba: Mesélj még... Mire gondoltál? Mit tanuljon? Mert pont a hétköznapi szakmunkásból van jelenleg kevés. Nálunk is sok az érettségizett vagy főiskolázott kétkezi munkás. Nagyon sok olyan végzettség van ahol nulla a kereslet de a sulik meg nyomják őket kifelé. Na de sebaj.Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.
-
#88470784
törölt tag
Az a baj ezzel az általad törvényi szabályozásnak nevezett példával, hogy itt ...dopregés....nem az adott ország kormánya által demokratikusan meghozott tiltásról van szó.
Hanem egy harmadik ország házmesetere által a szerinte vélt vagy valós sérelmei alapján tilt meg egy harmadik országbeli gazdasági társaságnak vmit amihez amúgy semmi köze nem lenne.
Ilyen egyezményet ami alapján ez törvényes lenne (harmadik ország vezetője tilt meg egy másik ország ban vmit) egy ország sem fogadott el és erre egy ország lakossága sem adott felhatalmazást.Na ez a része minden csak nem demokratikus.
[ Szerkesztve ]
-
válasz #88470784 #109 üzenetére
Megint félreértésben vagy, mert (dobpergés...) egy demokráciában a vállatok csak azt gyárthatják, amit a törvények megengednek, és csak annak és úgy adhatják el, ahogyan ezt a törvények engedik.
Persze tudom én, hogy sok kapitalista milyen boldog lenne, ha mindenféle törvényi szabályozás nélkül lehetne alkoholt és egyéb tudatmódosítókat eladni (főleg fiataloknak), de sajnos nem lehet. Vagy egy jó kis bérgyilkos szolgáltatás is népszerű lehetne, de sajnos azt sem lehet.
-
#88470784
törölt tag
Persze lehet erőből is irányitani de azt nem demokráciának hívják ahol megmondják a vállalatoknak mit és hogyan gyárthatnak és kinek adhatnak el mit.
Pl a.holland ASML biztos nagyon boldog hogy a világ másik felén lévök mondják meg mit csinálhatnak.
Ez minden gazdasági vállalkozás állma.Ezekután biztosan sokan fognak bizalommal fordulni az amerikai cégek felé, ahol a házmester bármikor újraírhatja erőből a szabályokat, micsoda remek ötlet.[ Szerkesztve ]
-
bambano
titán
válasz #88470784 #87 üzenetére
próbáld meg értelmezni a válaszokat, amiket kaptál.
eddig a nagytőkés bizonyos költségeket mással, többek között az állammal fizettetett meg.
ha megváltoztatja a termelési láncot, akkor azt majd neki kell megfizetni.
ő is pontosan tudja, mi a helyzet, csak nem akarja felvállalni a profitcsökkenést.érdekellentét van a cégtulajdonosok meg mindenki más között.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
nagyúr
Az, hogy parkoltatják a külföldön eladott termékeik utáni profitot, hogy jön a szállítási és vám költséghez?
Arról van szó, hogy amit az USA-ban elad, azt ott is gyártja. Minek szívjon a szállítással és vámmal? Most szív vele, de ezt kompenzálja az alacsony munkaerőköltség. Amit ez megszűnik, abban a tizedmásodpercben születik meg a döntés a gyártás áthelyezéséről. Pénzt parkoltatni meg ugyanúgy tud a külföldön eladott termékei után, mint eddig...
[ Szerkesztve ]
Aki él és nem boldog, az téved!
-
cog777
senior tag
"kifizetve a vám és szállítási költséget"
Dehogy. Ugyanugy parkoltatjak a penzeket ahogy eddig is. Aztan majd adoamnesztia idejen befizetik a toredeket. Sot, meg torvenyt is hozatnak csakhogy az amcsi adohatosag nem vizsgalgasson.Gyar meg egy dolog, masik az ellatasi lanc. Ha valahol olcsobb, akkor ott fogjak gyartatni.
HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11
-
#88470784
törölt tag
Úgy értem hogx azért mert az amerikaiak otthon fognak gyártani robotokkal a saját árujukat, nem jelenti azt hogy más országok nem gyártatnának továbbra is kínával.
Ez nem egy superman film ahol a világ egyenlő északamerikával.
Nem nem csak usa létezik az emberek sokkal nagyobb része nem amerikában él. -
nagyúr
válasz #88470784 #100 üzenetére
Ezt hogy érted? Mondjuk az Apple inkább Kínában épít gyárat, hogy ugyanannyiért gyártson, aztán elutaztatja az USA-ba, kifizetve a vám és szállítási költséget, ahelyett, hogy az USA-ban építené fel ugyanazt a gyárat, így megspórolva a szállítási és vám költségeket? Mi venné rá erre?
Mitől lenne nagyobb a volumen kínában egy robotokból álló gyárban, mini az USA-ban vagy Ausztráliában vagy Kamcsatkán?
Pont az lesz, hogy ott fognak gyártani, ahol eladják, mivel nem befolyásolja a gyártási költségeket a munkaerő költsége. Most csak és kizárólag azért gyártat kínában, mert ott olcsóbb. Ha nem lesz olcsóbb, akkot miért tenné? Kínában is fog gyártani az Apple, de csak annyit, amit Kínában akar eladni, az Európait majd Európában gyártja, az USA ban eladandót meg az USA-ban.[ Szerkesztve ]
Aki él és nem boldog, az téved!
-
nagyúr
válasz #88470784 #96 üzenetére
De Kína is fejleszti, meg Németország is meg Japán is, meg mindenki is. Hogy jön ez ide? Arról indult a dolog, hogy az USA (meg más se) nem fog Kínában gyártatni, ha olcsóbb lesz neki otthon robotokkal gyártani. Akkor is igaz ez, ha kínai robotokat vesz hozzá...
Aki él és nem boldog, az téved!
-
nyisziati
veterán
Ezt Kissinger teoretikusan mondta. Nem mellesleg az egyik legnagyobb formátumú politikus volt, aki többévtizedes BÉKÉN dolgozott - sikerrel.
Nem valami útszéli, rendőrök elől szaladó drogárus volt, ahogy ezt sugallni akarod.Úgyhogy nyugodj meg, a békén továbbra is az USA dolgozik - és nem Kína. Kínai határőrök még az indiaiakkal is nekiálltak pitiánerkedni pár határkő miatt.
-
szelim74
csendes tag
Az USA szerint megbízhatatlan vagy gyanús, ezt ne felejtsük. Ilyenformán a dolog igazságtartalma is erősen kétségbe vonható. Sorolhatnánk az elmúlt 25 év példáit, de csak annyit mondanék inkább: "Ami illegális, azonnal megtesszük, ami alkotmányellenes, az valamivel tovább tart.” Henry Kissinger (volt USA külügyminiszter).
-
aujjobba
addikt
Egy robot kivalt 10 fo alacsony hozzaadott erteku munkat vegzo, minimalberen nyomorgo szalagmunkast.
Ot robothoz kell 1 fo technikus, aki nyilvanvaloan sokat tanult azert, hogy technikus lehessen, ennelfogva sokkal jobban is keres, mint a kivaltott szalagmunkasok.A cegnek jo, kisebb a berkoltseg, a robotok visszetermelik az arukat.
A technikusnak jo, mert magas szintu munkat vegez amibol jol megel.
A kivaltott szalagmunkasoknak nem jo, de bakker 2020-ban ne akarjon mar szalagmunkas lenni, tanuljon valami ertelmeset, maskulonben sosem jutunk elorebb.[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz #88470784 #87 üzenetére
Nem a raktárban vannak, ennyire ne legyél már ...
Fejlesztik őket, folyamatosan csökken az élő munka igénye a gyártásban. Nem idén lesz ez, de nem is jövőre, de lesz. Folyamatosan, évről-évre. Nézd meg pl. a Tesla összeszerelő üzemeit, hogy mennyivel kevesebb ember kell hozzá, mint pl. a GM gyáraiban.
Minden attól függ, hogy olcsóbb, vagy drágább az élő munka. Kínában még éppen olcsóbb, indiában még jóval olcsóbb stb. De ahogy nőnek a bérek és csökkennek a robotika költségei, egy ponton metszeni fogja egymást a két görbe (minden iparágban máskor, mielőtt még ebbe is belekötnél...) és onnantól kezdve hülye lenne a gyártó drága embereket fizetni, amikor olcsó robotokat is alkalmazhat.Aki él és nem boldog, az téved!
-
#88470784
törölt tag
Dehát ha ennyire egyszerűen meglehet oldani hogy lenyomják kínát gazdaságliag, hogy csak bekell dugni a robotokat a konektorba, akkor miért nem teszi?
Minek foglalkoznak ennyit kínával, miért kockáztatják az amúgy is egyre gyengülő bizalmukat a többi ország szemében?
Tényleg ott vannak a robotok a raktárban, de hülyék vagyunk, csak bekéne kapcsolni őket, kiment a fejükből, végre megint minden olyan lesz mint régen. Isszuk a pepsicocacolat a gazdaság meg majd így csinál a munkanélküliség meg majd úgy...ja várjál nem.
[ Szerkesztve ]
-
bambano
titán
önmagában a szabad piac eszméjének az alkalmazása nem gond, az a gond, ha a szabad piac eszméjét szabadon alkalmazzuk. mert akkor lépnek be azok a mocsokságok, amikor valaminek a költségét mással kezdik megfizettetni.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
válasz #88470784 #79 üzenetére
mert a süket közgazdász-ezoterikusok egy csomó mindent nem akarnak megérteni.
például eddig a hatékonyságon kívül semmi nem érdekelte a tőkéseket. kínában két centet meg lehet takarítani a gyártással? annyiért az anyádat is. olcsóbb volt, kivitték.most majd szépen hozzá fogják számolni azt is, hogy két centet nyert a tőkés a kínai gyártással, közben generált három munkahelynyi munkanélküliségi támogatási igényt, meg 12 ezer kilométernyi bunkerolaj környezetszennyezést a szállítással, meg kétmilliárd dollárnyi szellemi tulajdonjog sértést azzal, hogy kínai kézbe adta a technológiát meg stb.
és akkor majd következik az, hogy a kormány lenyomja a szociális támogatásokat, és akkor muszáj lesz dolgozni, nem csak a 12.5 dolláros órabért kell majd elfogadni, hanem a 6 dollárosat is.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
válasz #88470784 #79 üzenetére
"Ha ennyire tudják mit kell csinálni hogy felvegyék a versenyt kínával gazdaságilag eddig miért nem csinálták?"
Mert mindent hagytak, hogy piaci alapon menjen, amit a neoliberálisok uralnak az Egyesült Államokban. Vagyis nem volt más döntési tényező, csak a pénz, és ha valami 2 centtel többet hozott, akkor azt választották. De ez nem tekerhető a végtelenségig, erre már rájöttek, és ezután jött a koronavírus...
-
#88470784
törölt tag
A robotokat nagyra fogja értékelni a több mint 30 millió munkanélküli amerikában. Hajrá.
bambano:
Ha ennyire tudják mit kell csinálni hogy felvegyék a versenyt kínával gazdaságilag eddig miért nem csinálták?
Jaj elmúlt 20 év észre se vettük hogy elmentek melletünk, de most majd hatékonyabbak leszünk, meg többet és jobban dolgozunk a grafikonok meg majd az êgig érnek...[ Szerkesztve ]
-
bambano
titán
válasz #88470784 #75 üzenetére
blablabla.
mindent tudnak. ha ez a bolond képes nekimenni egy atomhatalomnak a délutáni teázás közben, akkor a saját szakszervezeteivel csak képes elbánni...
másrészt meg az, hogy melyik termelés gazdaságos, függ attól, hogy mennyi a közvetlen költsége egy munkadarabnak és függ attól is, hogy milyen járulékos költséget sóznak még a nyakukba.
egy csomó területen tudtak megoldást találni, most is fognak tudni.
szépen elinflálják a munkanélküli segélyt, majd rájön john doe, hogy dolgozni kellene... jöhetnek, ahogy mások írták itt, a robotok.
kínát is lehet revolverezni, mégiscsak az usa piaca egy nagy és fejlett piac.
mindent lehet. kivéve, ha a tegnapi mindent ma visszavonja, mert egyébként ostoba, mint egy pár rendőrcsizma. az nem működik, hogy indulatok alapján dönt.Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
mepet
addikt
Uncsi ez a hír. Mindeközben a szankciókerülő Huawei igazgatónőt még mindig nem adták ki az USA-nak, még mindig Vancouverben él házi őrizetben... Töketlenkednek a szövetségeseink, mintha várnák a következő csapást a kommunistáktól, pedig az ellenség (ha trade war van, magyarul háború van, tehát fogalmazhatunk így nyugodtan, hogy az ellenség) anno tavalyelőtt válaszul azonnal kivégzett egy kanadai állampolgárt...
-
#88470784
törölt tag
Amerikai szempontból írtam le, hogy hátrányban vannak azt hittem ez elég egyértelműen leírtam, de ezek szerint mégsem.
Akkor egyszerűbben fogalmazok, nem tudják termelésben gazdaságosságban felvenni a versenyt kínával és ezt nem lehet péntek délutáni elnöki rendeletekkel megoldani.
Ez az egész már nem csak a huaweről szól.Teljesen mindegy ki lesz az elnök ezt a hátrányt nem lehet erőből megoldani.
[ Szerkesztve ]
-
válasz #88470784 #72 üzenetére
Nem igazán értelek, mert ha esetleg még dolgozol, akkor ezzel az érvrendszerrel csak a tulajdonos pártján lehet állni. Tehát szerinted nem az lenne a helyes, hogy a munkaerő legyen megfizetve és ne kizsigerelve, hanem inkább jöjjön minden Kínából, ahol ez nem számít, és téged meg tegyenek ki, mert úgyis sokat kérsz a munkáért...
-
#88470784
törölt tag
A probléma a 12.50$ amerikai munkás órabérében keresendő, plusz a szakszervezet, a napi 5 pihenő plusz ebédidő, munkához való hozzállás stb stb-ben.
Amíg ezek a dolgok nem változnak amerikában semmi esélyük felvenni a lépést kínával, mert ha az amerikai cégek nem akkor majd más cégek fognak ott gyártatni.
Ezt a hátrányt erőből nem lehet leküzdeni ahogy azt most ananászkapitány próbálja. -
bambano
titán
válasz nyisziati #69 üzenetére
ha obamánénak elnöki ambíciói lennének, már elindult volna.
akár kétszer is.a többire: az, hogy kínával meg a kiszervezett gyártással kezdeni kell valamit, elég egyértelmű. egyetlen eljövendő elnök sem teheti meg, hogy semmilyen lépést sem tesz. az ettől egy különböző vita tárgya lehet, hogy ilyen ostobán kell-e hozzáfogni vagy lehet normálisabban is.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
#88470784
törölt tag
Ez a dollár használat sem lesz már annyira magátók értetődő, mint régen.
Amerika bellengette nem fizeti vissza kínának a pénzt amit kína államkötvényekbe fektetett.
Szerintem sokan elfognak gondolkozni, azon hogy vmi más befektetési formát keressenek.
A mostani rendszerben a dollárba vetett bizalom az ami miatt tartja az értékét, ha ez meginog lesznek problémák. -
k-adi
nagyúr
válasz <Adamsky> #65 üzenetére
Hát.. rengeteg szempontból érdekes lesz.
Ha ő nyer most is, az is jelent valamit, ha nem, akkor az is.Ha nyer, annak ellenére hogy rengeteg megkérdőjelezhető dolga volt az elmúlt időben, akkor 99% hogy tovább viszi a kereskedelmi háborút és mégjobban nekimegy kínának, akár huwin keresztül...aminek hatalmas globális következményei lesznek.
Ebben az opcióban hogy utána a lánya nyer-e, az a köv. ciklustól függ, de még utána is lehet erős kihívója, így szerintem ne szaladjunk annyira előre.Ha nem ő nyer most, akkor az új elnöknek el kell döntenie (vagyis inkább azoknak akik mögötte vannak) hogy folytatják-e a megkezdett gyomrost kínának és ha igen akkor milyen mértékben.
Ugyanis lehet hogy új elnök lesz (bár kétlem) de ha az új valahogy kihátrál valami backdoor deal-el az gyengeségre adhat jelet --- amit aztán a többiek is, pl. oroszok stb. is kihasználhatnak akár később.Tehát lényegében most nyakig ugrunk a szarba (vagyis ők egymással szembe, de hatásai ránk is lesznek ezeknek a dolgoknak) és a kérdés az, hogy el is merülünk benne vagy felállunk és csak a derékig ér majd.
-
Tetsuo
őstag
A világhatalmi törekvések állnak nem is annyira a háttérben, semmi más.
Az Egyesült Államok technológiai előnye kezd elolvadni, miközben befolyása is gyengül bizonyos régiókban. A petrodollár használata sem olyan stabil már stb.
Kellett a Donald Trump-féle redneck kiállás, hogy hitelesen beleálljanak a protekcionizmusba, bár óriási kockázat az eszkalálódó konfliktus.
Most vagy soha, mert őrületesen jön fel Kína adott mutatókkal, számokkal. Oroszország is egyre erősebb.
Kettőt egy csapásra, vagy megrázzák a pofonfát...
A világ csendőre szerep miatt valószínűleg szörnyű háborúk jönnek, vagy az utolsó pillanatokban - háttéralkukkal - visszalépnek, mondjuk a következő amerikai elnök jóvoltából (politikai tőkét kovácsolva az esetből).
Hamarosan megtudjuk.Huawei nemzetbiztonsági kockázat más országoknak? Meglehet, de a Cisco, Apple, Google vagy akár a Facebook jóval nagyobb. A kínai kémkedésről nincsenek bizonyítékok, az amerikairól vannak.
-
bambano
titán
válasz Juhaszatti #58 üzenetére
még soha nem volt ennyire ostoba elnöke az usának, aki reggel aláír valamit, estére megszavazzák, másnap délre visszavonja.
trumplival nem csak az a baj, hogy mindenkibe beleköt, hanem az is, hogy annyira ész nélkül teszi, hogy igen gyakran kényszerül meghátrálásra.ha stáb adná ezeket az ötleteket, ők felmérnék a következményeket is.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Juhaszatti
addikt
válasz #88470784 #50 üzenetére
A legkevésbé sem hiszem hogy ezek Trump döntései lennének. Hogy egyetért velük az biztos, de szinte biztos vagyok benne hogy komoly apparátus "ötletei" ezek. Nem kizárt hogy Obama-nál is kopogtattak vele, de Trump az aki bele is állt.
Persze könnyen lehet hogy tévedek, de sokkal reálisabbnak tűnik mint az egy személyes ad hoc döntések.
[ Szerkesztve ]
-
bambano
titán
válasz #88470784 #50 üzenetére
"Engem legjobban az rémiszt meg az egészben, hogy az amerikai elnök mindenféle jóváhagyás felhatalmazás vagy szavazás nélkül hoz péntek délelött döntéseket": ez egy jogos nézőpont, de megkérdezném: ha jóváhagyással hozna olyan döntéseket, amikkel mondjuk minket korlátoz, az jobb? szerintem nem.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Fred23
nagyúr
"egyelőre csak 120 napos érvényességgel."
Nem túl bátrak. Ha ez az USA-Kína mérkőzés box meccs lenne, nem produkálna magas nézettséget. Kíváncsi lennék az ügy hátterére! Miért pont 120 nap vajon?
Sok sikert annak a trámplinak azért, végre valaki legalább próbál valamit tenni a kínai nyomulás ellen!
[ Szerkesztve ]
-
#88470784
törölt tag
Engem legjobban az rémiszt meg az egészben, hogy az amerikai elnök mindenféle jóváhagyás felhatalmazás vagy szavazás nélkül hoz péntek délelött döntéseket, amik délután már életbe is lépnek. Nemzetbiztonsági érdekre hivatkozva bármilyen döntést, mindenféle fékek nélkül.
Az ilyen mikor milyen kedvem van egyszemélyes döntések inkább a diktatúrákra jellemzőek, nem egy demokráciára.[ Szerkesztve ]
-
<Adamsky>
nagyúr
De, Te egy stratégiai döntésről beszélsz, itt pedig nem arról van szó. Ez a Huawei nettó sz*patásáról szól. Ha, úgy lenne, ahogy írod, akkor USA-ba betiltanák a Huawei hálózati eszközeit, esetleg összes termékét, de nem próbálná ellehetetleníteni azt.
Most egyébként már tényleg olyan szinten rázzák a pofonfát, hogy félek, Kína sem marad sokáig adós a válasszal ... -
bambano
titán
ez egy tipikus összezörrenés, amikor az ember nem tudja, hogy kinek drukkoljon.
amerikának, hogy pofánveri végre azt a huawei-t, amelyik pár napja is több backdoort akart a linux kernelbe csempészni?
kínának, hogy szétrúgja a seggét annak az amerikának, amelyik azt hiszi, hogy a világon mindenkinek parancsolhat? milyen tróger mentalitás már, hogy azt mondják, amerikai szoftverrel tervezett cuccot nem adhatsz el kínának? mi köze hozzá? egyszer majd te sem írhatsz trumpról kritikát wordben?Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
t72killer
titán
válasz 7Heads Drago #45 üzenetére
+2nulla.
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
addikt
válasz #88470784 #38 üzenetére
Tehát üzleti érdek az egész? Hol voltak akkor amikor a drága kid blackberry(rim) vagy a motorola került nehéz helyzetbe? Ami itt érintett az a qualcom illetve google és talán apple. Na ezeket amúgy sem kell félteni, akkor mire fel csapkodják a csalánt? Van olyan 5g fejlesztő cégük amivel konkurál a huawei? És ha kitiltják őket a zusából nem elég? Vagy mindenhol ők szeretnének terjeszkedni? De mivel?
No meg az ilyen tiltásokkal valamit szeretnének elérni, pl fizessenek büntetést, vegyenek még technológiát, vagy valami. Itt most azt látom hogy ha csúnyákat gondolnak akkor tiltanak, de hogy lehet a csúnya gondolatokat bizonyítani illetve megváltoztatni?
[ Szerkesztve ]
5600X 2x16GB 6800XT | ASUS Zenbook 14 UX425 | iPad Pro 12.9 | iPhone 15 | iMac e2008
-
7Heads Drago
veterán
Kína felajánlotta az amcsiknak a közös 5G fejlesztést.
Egy rakás cég, kormány nem látja Trump gondjait. [link] [link]
Ezen cikk is megemlít jó pár neves céget aki üzletel a Huawei-el, Kínával.
Ha tényleg lenne valamijük már régen bezárták volna Kínát. Ha így van miért nem áll ki mellé senki se? De Trump csak fenyegetőzik és semmit se mutat fel. Töketlen. Pedig jó lenne ha eldöntené mit is akar.Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.
-
t72killer
titán
válasz #88470784 #38 üzenetére
"With all the economic damage China wrought by covering up Covid-19’s spread, why should Uncle Sam pay back the $1.1 trillion it owes the People’s Republic? " <- nem másról szól ez egy picikét;? Bizony, kína elsumákolta a világjárványt, és ezzel bőven több kárt okozott, mint 1.1 billió (usául "trillion") $.
A németek 150Mrd EUR-s csekket állítanának ki a Covid-19 eltussolásával Kína által okozott károkért. - persze nem a tyúkot az asztalról lezavarni se merő Merkelmammer.
#39: melyik amerikai cég gyárt 5G infrastruktúrát (ami körül az igazi hercehurca megy)?
[ Szerkesztve ]
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
válasz <Adamsky> #27 üzenetére
(1) Kína mindig is sajátosan aszimmetrikus módon kezelte a hozzáféréseket
(2) pont a koronavírus-mizéria mutatta meg, hogy a hosszú ellátási láncok csak bizonyos körülmények között működnekHa csak ezt a két pontot elfogadod, akkor talán már érthető, hogy miért is problémás egy kínai gyártó egy országos mobilhálózat esetében.
-
#88470784
törölt tag
Amerikát néhány gazdasági területen már megelőzte kína és mivel nem tudják velük tartani a lépêst ezért erőszakos intézkedésekkel próbálják meg lassítani a kínai gazdaságot.
Hogy ez mennyire lesz sikeres az majd kiderül, de nagyon sok más országban is bizalmatlanságot váltot ki, és ezentúl sokkal óvatosabban fognak üzleti kapcsolatokat kiépíteni amerikai cégekkel.
Amúgy ehhez a gazdasági hidegháborúhoz kapcsolódik, hogy amerika második legnagyobb hitelezője kína által vásárolt állampapírokat (usa adósságának) visszafizetését szeretné befagyasztani amerika.
Ami nagyon nagy bizalmatlanságot eredményezne a dollár alapú gazdaságokban, ha ezt tényleg meglépi amerika.
Ugyanis abban a pillanatban, ha azt mondják nem fizetjük vissza az adósleveleink (állampapírok) értékét nektek, mert "csak" az összes dollárba vetett bizalom meginog majd. -
őstag
Pár hozzászólás az Észbontók c. műsor színvonalát idézi
-
brd
nagyúr
Úgysem lehet már rootolni a HUAWEI telefonokat, tőlem be is borulhat az egész cég. ()
The only real valuable thing is intuition.
-
Gubu0101
veterán
válasz nyisziati #30 üzenetére
Nekem mind egyforma De lehet
(#29) t72killer Pedig ők is épp úgy azt használják,kínaiak is,igaz kisebb cégek mint a Huawei de növekednek,sőt,ha most kiütik még jobban a H-t,akkor lehet még nagyobb növekedést érnek el.
Aztán nem fogja érdekelni őket,hogy ők nem gyártanak hálózati eszközt.…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)...Sony Xperia 1 VI…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…
-
radírfej
senior tag
Az megvan ugye, hogy két Korea van, két állam:
Észak Korea egy kommunista jellegű diktatúra, itt fenyegetőznek atommal néha, és Dél Korea, ami egy szuperfejlett, nyugatbarát, Usa szövetséges, a világgazdaság egyik megjat\rozó állam olyan cégekkel, mint pl a Samsung. Ez utóbbit soha nem fogja szankcionálni az USA.Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.
-
t72killer
titán
Ez mindenképp egy következő szint, amikor már a kínai gyármány akksis fúrógépekből is kitiltanak esetleges amcsi alkatrészeket/nyersanyagokat. Lehet nem is rögtön a következő lépcső, hanem 2vel feljebb. Szóval én rögtön még nem aggódnék, hogy a xiaomi, elefone, ulefone stb ki lesz rúgva a guglitól.
Ami érdekes kérdés: meddig maradhatnak a még mindíg guglival árult hüvej modellek? P30 pro "new edisön" és hasonlók ?
[ Szerkesztve ]
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
<Adamsky>
nagyúr
" ... nem akarják kiszolgáltatni az alap infrastruktúrát megbízhatatlan vagy gyanús beszállítóknak ... "
A gond ezzel csak az, hogy ők ezt gyakorlatilag "pofára" teszik. Olyan, mintha lenne egy boltom, ahová csak azokat engedem be, akik szimpatikusak. Aki pedig nem, azt azzal az indokkal, hogy "hé öreg, rajtad látom, hogy te csak lopni akarsz" tartanám az üzleten kívül.
Én ugyanis semmilyen konkrétumról nem olvastam vagy hallottam, ami alapján ez az egész cécó indokolható lenne.(#10) Ricardo
+1 -
Gubu0101
veterán
válasz t72killer #25 üzenetére
Majd jön szépen sorba a többi kínai modell is,előtt utóbb mind egy kalap alá veszik,főleg ha beindul a kereskedelmi háború még jobban,így tényleg a teljes Kínában lévő gyártót megszívatják,ami ugye rajtunk csattan felhasználókon(már akin).
Guglit se értem,mivel ő adja a szolgáltatást bármit megtehetne a védelem érdekében,helyette inkább teljes tiltást nyom,mert fél,hogy a kis kezére rácsap a csúnya bácsi.[ Szerkesztve ]
…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)...Sony Xperia 1 VI…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…
-
t72killer
titán
válasz #30610944 #23 üzenetére
A Hüjevej sztori nem a telefonokról szól, hanem a hálózati eszközökről (igazából ennyi erővel: 1, a cég telefonjait még hagyhatnák is futni guglival, 2, Hüjevej kiszervezhetné Hüjetong néven a komplett telóiparágat és mehetne minden a régiben).
30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)
-
t72killer
titán
-
joey04
titán
helyes. Így legalább usa is magasabb fokozatra kapcsol, nem tötymörög ilyen fél tiltásokkal, meg hosszabbításokkal.
-
Gubu0101
veterán
válasz #90384640 #19 üzenetére
Naja,Obama se csípte a Knaiakat,de ő nem akart ilyen szankciókkal élni.Lehet őt is megkörnyékezték ez ügyben,de nemet mondott egyenlőre,aztán jött más aki nem.Meg még ki tudja mi lesz ezek után,nem csak Kínával,esetleg más országokkal.
(#14) nyisziati Igen,volt is rá példa,hogy mennyire kezelhetők,ott az atomrakéta,van körülötte egy kis mizéria.
…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)...Sony Xperia 1 VI…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…
-
#30610944
törölt tag
válasz ProEvoFan #15 üzenetére
Nyilvan tudtuk, hogy erre gondoltal de eleg furan fogalmaztad meg.
“akaratod ellenere”
Megis mit vartal, hogy majd engedelyt kernek toled, vagy figyelembe veszik neked mi jo?
A HMS telefonokat meg tovabbra is megveheted, mokolni is lehet rajta vagy alternativakat hasznalni. Ennyi. -
Gubu0101
veterán
Majd ha szépen elkaszálják a Samsungot is,lehet leskelődni,mert hihetetlen,hogy Korea ellen még nem kezdtek el fel lépni ilyen téren,pedig az se egy fehérbárány.
Most beindul egy kereskedelmi háború és szépen sorra vesznek minden Kínával kereskedőt.
Már azon se lepődnék meg ha nem kezdenék kitoloncolni a kínaiakat Amerikából,meg fordítva,hamarosan
Az említett trion se lepődök meg[ Szerkesztve ]
…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)...Sony Xperia 1 VI…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…
-
nyisziati
veterán
"teremtsen megfelelő feltételeket a normális kereskedelem és együttműködés számára”.
Viccesek ezek a kínaiak, mondhatnám, ha nem lennének végtelenül arcátlanok és cinikusak. Előbb ellopják a technológiákat, majd olcsón tömeggyártják az így "kifejlesztett" termékeket, majd amikor az USA besokall, és korlátozza az ellátásukat, még nekik áll feljebb, ÉS KÖVETELIK az együttműködést. Meg "normális kereskedelmet". Évszázad vicce.
-
addikt
Valaki világosítson fel, miért csinálják ezt elsősorban az amcsik? Mi a cél?
5600X 2x16GB 6800XT | ASUS Zenbook 14 UX425 | iPad Pro 12.9 | iPhone 15 | iMac e2008
-
veterán
Az mondjuk vicces lenne, ha nem lenne a kínai mobilokba sd proci. Akkor tuti én sem vennék xiaomit.
-
ProEvoFan
nagyúr
Engem csak az zavar, hogy akaratom ellenére engem is szívatnak...
Pl miattuk nem tudom megvenni a Huawei P40 liteot...
Új hozzászólás Aktív témák
- SteelSeries Arctis Nova 1 Gamer Fejhallgató /// Újszerű // Számla + Garancia
- Logitech G335 vezetékes fejhallgató /// Újszerű // Számla + Garancia
- AKG Harman K72 Dj fejhallgató // Újszerű // Számla + Garancia
- Logitech G935 Vezeték Nélküli Fejhallgató /// Újszerű // Számla + Garancia
- Sennheiser Epos GSP 370 Gaming fejhallgató // Számla+Garancia //
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest