Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz vicze #24 üzenetére

    "US-ben az Apple az isten, a WP-nek talán ott a legkisebb a részesedése, és EU-ban a legmagasabb."

    Ahhoz képest az egyetlen olyan régió, ahol az IE még mindig vezet és a az IE6-nak is mérhető részesedése van.

    (#25) capulet75: "A legújabb csúcsmodelljük olyat kínál amit egy más gyártó sem tud (41mpx), a belépő és a középkategóriájuk jó és megfizethető"

    Aztán a megapixel nevű e-penis-től mégis jobban kéne éreznem magam? 8 megapixel ma már bőven jó, ha mellette a többi (általában nem részletezett) specifikáció rendben van.

    (#26) Béééla: "bruttó 1 másodperc megnéznem W8 alatt, hogy jött-e mail, milyen teendőim lesznek és hasonló nyalánkságok. W7 alatt meg böngészőt nyitogatni nem szoktam."

    Ez Linuxon pl. conky-val nagyon jól megoldható, ha valakinek erre van igénye. Az Opera meg nálam mindig futott mindkét rendszeren. Bekonfigurált M2+RSS kombó, ha akartam akkor még filmnézés közben is beúszott az értesítő (ha fontos levelet vártam). Szóval ez ne legyen már akkora nagy dolog. Főleg úgy, hogy a pofádba erőltetik, nem pedig opcionális. Mellesleg: WinME-ben is volt már Active Desktop, ami gyakorlatilag ugyanezeknek a szaroknak volt az elődje, hogy a desktopra egy tetszőleges pozícióban és méretben webes tartalmakat hívhattál be.

    Adaptív ember vagyok. Ha úgy implementálták volna, hogy ott a desktop, a tálca meg minden és a statikus háttérkép helyett opcionálisan kiválaszthattam volna, akkor talán ezek miatt még meg is szerettem volna idővel. De így, hogy a Start menüt cserélték le meg úgy be van drótozva az egész, hogy egy ilyen hibrid hatást kelt, hol oda váltogat, hol vissza, még egy hálózati kapcsolatot sem lehet beállítani, hogy a desktopra nem az oldalsó slide-os ocsmány, metrós panel ússzon be. Katasztrófa az egész.

    "Én például a Samu kies szarjaitól hülyét kapok, és emellett semmire se jó. Tökéletesen megfelel a bloatware meghatározásnak. De be van építve, te ki nem szeded :U"

    Rootolással sem? A rendszer legmélyebb részébe is belenyúlhatsz. Alulfeszelheted, hogy jobban bírja az aksi, meg bármit. Máshol meg még azt sem döntheted el, hogy hova mentsen. Maximum SD kártya vagy telefonmemória (azon belül a default mappa értendő). Hol tudsz telepített programok config fájljában turkálni, ha valamire nincs GUI-s megoldás? Ráadásul alkalmazáskínálatban is elmarad. Van rá olyan cucc, mint Symbianra volt a BlackBaller, amivel beállíthattad, hogy pl. ne fogadja az ismeretlen számról érkező hívásokat? Smart Profiles?

    (#46) blackrulz: Az első kettő, hogy szignózás nélkül tudjak telepíteni meg hozzáférjek maradéktalanul a D:\ és Z:\ meghajtókhoz is, meg a C:\-n és az E:\ lévő védett, system fájlokhoz.

    A másik kettő meg két profi fájlkezelő, amivel ezeket megteszem. Korlátozásokat lehet vele kiiktatni (pl. régi 7610-esen a 10 perces videólimitet, bár volt rá ETI Camcorder is, amivel meg .avi-ban tudtam videót rögzíteni magasabb FPS-sel és jobb minőségben), meg van, ahol a gyárilag kikapcsolhatatlan kamerahangot is így tudod kicsapni.

    A lényeg, hogy hatalmad van a rendszer felett és nem az akarja eldönteni, hogy mi neked a jó és akkor az van, tetszik vagy nem.

Új hozzászólás Aktív témák