Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArGab

    őstag

    válasz L3zl13 #5 üzenetére

    Pedig van ilyen. Olvastam olyan tesztet, hogy tiszta gépekre feltették a vírusirtókat, de nem frissítették az adatbázist, majd szándékosan megfertőzték a gépeket a vírusdefiníciós fájlban még nem található vírusokkal. Százalékos értékeket már nem tudok, de a NOD32 kimagaslóan teljesített a többihez képest.

    mod.: De itt van ez a HDSentinel progi is. [link]
    Sokan nem tudták először feltenni, mert a NOD32 megfogta a viselkedése alapján.

    [Szerkesztve]

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz L3zl13 #5 üzenetére

    irod:
    > Minden vírusírtóban van heurisztika, de mégse nagyon láttam olyat, hogy
    > egy új vírus ellen alapból védelmet nyújtottak volna pusztán a kód viselkedése
    > alapján...

    Eloszor is, a heurisztika eleve azt jelenti, hogy a kereso olyan dogoket is megtalal, amirol nincs konkret ismerete. Teszi ezt egyreszt a vizsgalt programkod viselkedesenek elemzese alapjan, masreszt bizonyos funkciok megletenek ellenorzesevel. Ez persze nem azt jelenti, hogy egy jellemzo mar eleg lenne, hanem harom-negy vagy tobb ''virus-feature'' is jelen kell legyen a gyanusnak vagy virusnak minositett kodban ahhoz, hogy kiemelje a legalis szoftwarangyok kozul.

    Az mar az alkalmazott heurisztikus modszert, illetve a technologiai megoldast minositi, hogy:
    1. mennyire eber, azaz nem kerulik el a figyelmet meg az ismeretlen kartevok sem,
    2. mennyire uldozesi manias, azaz hogyan sikerul minimalizalni a vakriasztasokat,
    3. mennyire lassitja a keresest es ellenorzest

    Sajnos meg a heurisztika sem mindenhato, mert ha egy virusfejleszto olyan bejutasi vagy vezerlehez jutasi stb. modszert talal, amire korabban meg senki sem gondolt, akkor lehet, hogy ezt meg a heurisztika sem kapja el.

    Csak hogy felviditsalak: a natha ellen a leghatekonyabb gyogyszer a ciankali. Csupan az a baj vele, hogy a virus mellett a pacienst is kigyilkolja. Néha megis elnek vele... :R

    dr. Nagy Gábor

  • Eperfa

    tag

    válasz L3zl13 #5 üzenetére

    hát pedig sztem elég jól működik. nemegyszer fordult már elő, h oylan gépen keleltt vírust irtani, amin vmiért nem tudtam frissíteni (pl pont a vírus maitt), a nállamlevő telepítőben pedig több mint fél éves adatb volt, és szépen mondta h ismeretlen vírus. aztán utána, ha sikerült frissíteni, akkor már mint felismert vírust közölte.

    Sanya: control center - nod32 system tools - information - information on other scanner support parts

Új hozzászólás Aktív témák