- Elon Musk kezébe adnák az amerikai TikTokot
- Nem tetszik az EU-nak az új díj, amit az Apple a fejlesztők vállára tesz
- Egy hibás appfrissítés miatt távozott a vezérigazgató
- Csoportos keresetek tömegeit zúdítják a tech cégekre a britek, az Apple az első
- Kiderült, hogy miért nem viszik az NVIDIA új AI-chipjeit
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tigerclaw
nagyúr
A "többszörösen közvetett" azt jelenti gondolom, hogy nem egyszeru nokias dobozt hasznalnak.
Pl. Egy kamuceg rendel a politikus vagy a felesege/ferje neven levo cegtol fogpiszkalot x millioert.
Erdekes lenne latni, hogy milyen tetelek vannak abban a 97 millio euroban. Whiteboardokat vettek a prezentaciohoz, ami kellett a meggyozeshez? Megrendelesre eleg olcson keszitenek tanulmanyokat a kamu-fuggetlen cegek foleg ha mar keszen kapjak az egeszet a megrendelotol es csak vissza kell adni, nulla munka elvegzese utan.
Erdekes, hogy a nyomasgyakorlas csak akkor mukodik ha a penz is helyet kap a dologban.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
Giovan!
addikt
válasz Gargouille #46 üzenetére
Elméletben persze mindenre van lehetőség (úgymond a matematikai esély nagyobb nullánál), de a gyakorlatban az önáltatásnál nem sokkal több.
Szerintem pont az az önáltatás, mikor az emberek elhitetik magukkal és másokkal, hogy nincs mit tenni, és ahelyett, hogy megtennék amit lehet, inkább csak panaszkodnak. Az USA-ban lényegében minden adott a polgárok számára az érdekeik hatékony érvényesítéséhez, hogy a többségük nem él ezekkel az eszközökkel, azt én továbbra sem tudom a rendszer hiányosságának tekinteni.Speak softly and carry a big stick, you will go far.
-
dabadab
titán
válasz Gargouille #46 üzenetére
A lobbizás a "többszörösen közvetett nyomásgyakorlás", nem pedig a "közvetlen pénzen vásárolt tényleges befolyás".
DRM is theft
-
Tigerclaw
nagyúr
Sajnos a rendszert a korrupt politikusok epitik sajat maguknak, igy legtobbszor nincs benne visszahivasi opcio, vagy felelossegre vonas. Meg be se kell jarnia dolgozni, mivel nincs olyan fonoke aki felelossegre vonna. Megszavazza maganak a sajat fizeteset is. Gyakorlatilag out of control szamunkra, ha mar egyszer bekerult. Amugy se tudnal osszeszedni eleg embert csak hogy visszahivj egy politikust, mikor a 4 evenkenti valasztasokra se mennek el.
A legtobb amit tehetsz az az, hogy olyan orszagba koltozol, ahol kisebb a korrupcio.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
Gargouille
őstag
Ezt nem vitatom (és természetesen én is tisztában vagyok azzal amit leírtál), de továbbra is azt gondolom, hogy a közvetlen pénzen vásárolt tényleges befolyás és a többszörösen közvetett nyomásgyakorlás (melynek hatékonysága nagyon könnyen erodálható, csírájában elfojtható, amire kiváló gyakorlatot mutat be például hazánk kormánya) között hatalmas szakadék van, súlyát tekintve egyszerűen nem is említhető egy lapon. Elméletben persze mindenre van lehetőség (úgymond a matematikai esély nagyobb nullánál), de a gyakorlatban az önáltatásnál nem sokkal több.
Szóval továbbra is fenntartanám, hogy a lobbizás alapvetően nem erősíti a demokráciát, mert nem a közjót és nem a többség érdekét szolgálja.
Viszont ezen legalább jót nevettem: "Válasszanak olyat, akit nem tud megvenni a lobbi." Bearanyoztad a napom.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
Giovan!
addikt
válasz Gargouille #43 üzenetére
Válasszanak olyat, akit nem tud megvenni a lobbi. Vonják felelősségre, ha úgy érzik, az ígéretei ellenére is megvették. Vegyék fel vele a kapcsolatot telefonon, levélben, akár személyesen, ha ezután sem változik semmi, vagy neadjisten ezektől a kapcsolatfelvételi próbálkozásoktól megpróbálna elzárkózni (pl. folyamatos halasztásokkal), akkor irány tüntetni. A közösségi média korában egy elégedetlen tömeg pillanatok alatt meg tud szerveződni, ha megvan a szándék és az akarat. Nem Oroszországról beszélünk, az USA-ban ezekhez joga van a polgároknak. Ha akarnák, rá tudnák kényszeríteni a választott képviselőiket az ígéreteik betartására, már csak azért is, mert ezek a népszerűségi mutatóikat mindennél többre tartják.
De amíg a nép túlnyomó többségének megfelel, hogy 4 évente leszavaz valamelyik nagy párt helyi mamelukjára, addig nem érdemes változást várni.Speak softly and carry a big stick, you will go far.
-
Gargouille
őstag
A demokrácia szerintem inkább azt jelenti, hogy a többségi akarat érvényesül, mely a többség érdekét szolgálja, vagyis az általános közjó a célja. A lobbizáskor viszont az történik, hogy egy személy, cég vagy érdekcsoport sok pénzzel befolyásolja a döntéseket a saját érdekei szerint.
Az már - szerintem - részletkérdés, hogy ezt nyíltan teszik vagy pedig füstös hátsó szobákban sutyiban, mert a végeredmény pontosan ugyanaz és pontosan ugyanannyira nincs beleszólása az átlagos választópolgárnak. Így végül nem a többség érdekei érvényesülnek, hanem azé, akinek sok pénze van.
A választópolgárnak maximum nagyon közvetett beleszólása lenne 4 évente a folyamatba, de mivel bárkire is szavaz, azt ugyanúgy "megvásárolja a lobbi" így végeredményben még sincs valós beleszólása.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
veterán
Amelyik kezével csinálta, azt nyissz le, sóval behinteni, és útjára engedni.
Ha két kézzel csinálta, akkor megtanul majd lábbal enni.mod:
Lehetsz Te intelligens, és lehet mérlegelési képességed, és képes lehetsz a gondolkodosára...
A probléma viszont az, hogy aki Mordorban baltával veri a nyugdíjast, arra nem tudsz ész érvvel hatni, mert nem képes felfogni amit mondani szeretnél neki.
Ők abból értenek, ha le van vágva a karja. Ezt az inputot képes feldolgozni, ennél bonyolultabb nem megy át a dúcidegrendszerén.
Ezt kellene megérteni.
Börtönnel sem mész semmire, mert haveri közegbe kerül. Lehet, hogy van példa arra, hogy bement a kaptárba, és jógyerekként jött ki, csak mellette 99 meg terminátorként, és ott folytatja ahol abba kellett hagynia.[ Szerkesztve ]
A Harry Potter film egy Die Hard koppintás. A főhős éjnek évadján egy toronyban rohangál össze-vissza, és próbálja elkerülni Alan Rickmant.
-
Giovan!
addikt
válasz Tigerclaw #40 üzenetére
Mondom, nem két párt van. Helyi jelöltek mindenütt indulnak, csak utána kéne járni, hogy kik ezek, mi a programjuk, mit lehet várni tőlük. Ez persze munka lenne a választóknak, dehát senki sem mondta, hogy a demokrácia működtetése könnyű lenne. De a lehetőség, mint fentebb is írtam, ettől még adott, csak nem élnek vele a legtöbb helyen.
Eddig az USA-ról beszéltünk, hogy jött most ide Magyarország?
[ Szerkesztve ]
Speak softly and carry a big stick, you will go far.
-
Tigerclaw
nagyúr
Hogy valasszon a kisember olyan kepviselot, amikor szinte az osszes jelolt korrupt ? Sot part tamogatast se kapna ha nem lenne korrupt, hiszen penzt/tamogatast csak valamiert cserebe adnak. Mibol kampanyolna sikeresen, ha nem lenne korrupt? Az egesz rendszerbe be van epitve a korrupcio a jeloles napjatol kezdve. Sot gyakran pont a korruptabb jelolt nyer, mert neki volt tobb penze kampanyolni. Meg az elszamolasok is nevetseges modon tortennek, ugyanugy ahogy a kepviselok bevalljak a vagyonukat. Szinjatek a parasztoknak.
Nalunk mit ertek el a tanarok, noverek a tuntetesekkel, demonstarciokkal? A legkritikusabb szakmakban, poziciokban egyenesen meg van torvenyileg tiltva a sztrajk, ami az egyetlen hatekony eszkoz.
De a haverok azt is el tudjak erni, hogy ha nagyon vergodnek mar a magyar alkalmazottak, akkor Orban hozat mongolokat, kinaiakat, ukranokat, akik tenyleg olyan migransok akik elveszik a munkankat... csak ezek a havernak dolgoznak, aki ezt ki tudta jarni. Biztos addig tuntetett, demonstralt, ehsegsztrajkolt amig el nem erte a kepviselojenel, hogy hozzanak mar nek 500 olcso munkast kulfoldrol. Ja nem, mert neki nem kell az uram/batyam/gazszerelom vilagban.
[ Szerkesztve ]
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
buxiex
tag
[link] Úgy látszik a Google nem költött eleget a francia trösztellenes hatóságnál
george carlin education
-
Tschubi
tag
Vélhetően a francia trösztellenes hatóságnál is fognak majd lobbizni, hogy a jövőben az ilyeneket elkerüljék: [link]
Illetve lehet, hogy már lobbiztak, csak nem eléggé. -
Giovan!
addikt
válasz Tigerclaw #32 üzenetére
A kisembernek semmi beleszolasa sincs a torvenyek letrehozasaba, a nagy cegel meg kvazi diktaljak a szoveget.
Értem, hogy demagóg vagy, de azért nem kéne fullba nyomni. A kisembernek ott a lehetősége, hogy olyan képviselőt válasszon meg, aki az ő érdekeit képviseli (merthogy a közhiedelemmel ellentétben az USA-ban sem csak 2 párt jelöltjeiből lehet válogatni), ha ezzel a lehetőséggel nem él, az nem a rendszert minősíti, hanem őt magát. Emellett számtalan egyéb eszköze van arra, hogy nyomást gyakoroljon a politikusokra: tüntetések, sztrájkok, stb. De ja, nincs demokrácia...Speak softly and carry a big stick, you will go far.
-
buxiex
tag
"több mint 97 millió eurót költött éves szinten lobbira"
és pontosan mire is, kérek 5.000.000,- euróért lobbit?george carlin education
-
félisten
Mindig lehet kiskaput találni, politikus ír egy ostoba könyvet, felkérik előadást tartani, a szaudi herceg megtámogatja az alapítványt a szülinapodon, etc.
Ha valaki politikusnak áll, onnantól kezdve nem származhat bevétele máshonnan. Ez lenne az alap.
Aztán persze lehet játszani a családtagokkal, de biztos van arra megoldás.
Szerencsére Magyarországon a politikus telepszik rá a tőkére, nem fordítva.
"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."
-
-
Tigerclaw
nagyúr
"a lobbi gyakorlatilag kulso befolyasolasa a megvalasztott kepviseloknek.
Igen, és ez teljesen rendben van. Egy működő demokrácia pont arról szól, hogy különböző csoportok megpróbálják meggyőzni a képviselőket arról, hogy mindenféle kérdésekben nekik van igazuk."
Viszont ezt csak akkor teheted meg sikerrel ha jo vastag a bankszamlad. Penztelen kisemberbol osszeallhat tobb ezer is, megsem ernek el semmit, de ha a gazszerelonek kell valami, arra azonnal irnak egy tovenymodositast. Lasd mennyire tesznek a noverekre, tanarokra, vagy epp az egyetemistakra. Viritsd a lovet rendszer van.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
Tigerclaw
nagyúr
válasz #92253184 #22 üzenetére
A baj az, hogy ha a lobbizas elterjed nalunk, ugyanaz lesz mint az USA-ban, vagyis az osszes torvenyt a nagyobb cegek irjak majd, mivel nekik van penzuk lobbizni. Igen a lobbizas szintiszta korrupcio es a demokracia szemenkopese. A kisembernek semmi beleszolasa sincs a torvenyek letrehozasaba, a nagy cegel meg kvazi diktaljak a szoveget. Az USA-ban plutokracia van pont ezert. A milliardosok allando adocsokkentest kapnak, hozzajuk csatornazzak be a palyazati penzeket, sot ott meg az USA ereje miatt meg akar haborukat is inditanak, csak hogy legyen eleg megrendelese a fegyvergyartoknak.
Annyi a kulonbseg, hogy nalunk hivatalos lobbizas nelkul is ugyanez megy es a torvenyeket siman modositjak egy-egy haver, palyazat vagy esemeny miatt.
Amit te vazolsz fel az az elmelet, a bullshit marketing, ami azon alapul, hogy a politikusok, kepviselok jo emberek, akik a valasztoikat kepviselik. Mivel az utobbinak nincs koze a valosaghoz, az egesz dolog bukik.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
VIC20
őstag
Az EU nem hoz törvényeket. Egyik szerve sem. (Ennélfogva természetesen szigorú értelemben vett törvényhozói sincsenek.)
-
dabadab
titán
a lobbi gyakorlatilag kulso befolyasolasa a megvalasztott kepviseloknek.
Igen, és ez teljesen rendben van. Egy működő demokrácia pont arról szól, hogy különböző csoportok megpróbálják meggyőzni a képviselőket arról, hogy mindenféle kérdésekben nekik van igazuk.
Amit te vízionálsz, hogy a cégek vastag borítékokat gyömöszölnek a képviselők zsebébe, az sima vesztegetés, nem lobbizás és kb. mindenhol törvénytelen. A jelentésben - amiről ez a cikk szól - ez fel se merült.[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
Hiftu
senior tag
válasz #92253184 #22 üzenetére
A lobbi akkor lenne a korrupciora valo valasz, ha az eredmenye az lenne, hogy minden egyes alkalommal a lobbista barmilyen penzmennyisegre nemleges valaszt kapna.
Amig nem ez tortenik, addig a lobbi gyakorlatilag kulso befolyasolasa a megvalasztott kepviseloknek.
Anyagi javakert cserebe torvenyi segitseget/immunitast kap, amit a ceg maga profitta valtoztathat.
Ez pedig korrupcio, barhonnan nezem is.
Igy pedig nem demokraciaban, hanem plutokraciaban elunk.Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver
-
emelhu
aktív tag
válasz #92253184 #22 üzenetére
"ha valakit megfosztanak a jogtól, hogy beleszóljon. (Anyagi helyzettől függetlenül, akkor is ha valaki minő borzalom gazdag vagy adott esetben szegény."
A probléma az, hogy az erősen korlátozottan működő demokráciánkban a szegény "igaza" sokkal, de sokkal ritkábban érvényesül, mint a gazdagoké.
Vagyis jelen esetben nem a gazdag jogát, hanem az előjogát kérdőjelezzük meg. -
gabor7th
addikt
Alighanem hatásos is, ha egyre csak növekszik az összeg...
A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu
-
Tigerclaw
nagyúr
Hirtelen megorultem, hogy vannak mar tech cegek Europaban, aztan kiderult, hogy ezek nem azok a cegek, amire gondoltam.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
Gargouille
őstag
Tudod én még soha nem láttam olyat, hogy valaki a büntetéstől "megjavult" volna. Mikor kezeket vágtak le, meg akasztottak, akkor is volt bűnözés, megszüntette ez vajon a jelenséget? Amennyire én látom, a büntetés után nem megjavulnak az emberek, hanem általában óvatosabbak lesznek, hogy legközelebb jobban elkerülhessék a büntetést. Ez ugyanúgy igaz a gyerekekre, autóvezetőkre, kábítószer kereskedőkre, politikusokra... nagyjából mindenkire.
Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.
-
#92253184
törölt tag
"lobbikorrupció" Tipikus buta összemosása a dolgoknak.
A korrupció elleni küzdelem egyik lépése a szabályozott, ellenőrizhető és transzparens lobbi. Vagyis azzal ellentétben, amit az "okos" népharag hisz a lobbi nem a korrupció szinonimája, hanem az ellene való küzdelem eszköze. Csakúgy mint a szigorú büntetés, ott ahol szükséges.
Jelenleg az a kérdés, hogy mennyire erős az informatikai vállalkozások lobbi tevékenysége és mennyire indokolt a szigorúbb korlátozás. Nincsenek-e fölül reprezentálva az érdekképviseletben. Nem pedig az, hogy tetszik-e a nyárspolgárnak, hogy a vállalkozások, akik társadalmi szereplők, beleszólnak a politikába.Magyarhonban inkább az a baj, hogy nem akarjuk érteni a lényeget. Nem az a baj, ha valaki beleszól a politikába, hanem az, ha valakit megfosztanak a jogtól, hogy beleszóljon. (Anyagi helyzettől függetlenül, akkor is ha valaki minő borzalom gazdag vagy adott esetben szegény. Vagy ha urambocsá nem Magyarországon született, de itt él vagy működik, mint jogi személy.)
[ Szerkesztve ]
-
dabadab
titán
Én azt csinálnám, hogy bármelyik képviselő vagy kormánytag, ha csak egy zacskó fruttit elfogad lobbistától, akkor életfogytiglani fegyház, nincs mérlegelési lehetőség, nincs enyhítő körülmény. Max súlyosbító, ha nagyobb értéket, akkor tényleges életfogyt, sose szabadulhatna...
Ez a cikk nem erről szól.
DRM is theft
-
nagyúr
Azon nem változtatnék semmit, egy gyilkos egy embert öl meg (vagy kettőt, itt most mindegy), arra megvan a bevált büntetés.
Egy képviselő viszont, ha mondjuk egy tál lencséért megszavaz egy törvényt egy gyógyszercég érdekében, ami miatt mondjuk százezrek élnek rosszabbul, betegednek meg, vagy nem gyógyulnak meg, halnak meg hamarabb, az messze nagyobb bűn, mint egy embert megölniAki él és nem boldog, az téved!
-
Tiszteletes
aktív tag
Anélkül, hogy olvastam volna a leed-en kíüli részt a cikkből. Talán ripacskodó Puzsér mondta valamelyik műsorában: "Mostanra már nem az országoknak vannak multi cégei, hanem a multi cégeknek vannak országai."
[ Szerkesztve ]
Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!
-
Megválasztanálak.
Egyébként van olyan ország ahol ez működik. Szingapúr. Igaz ott a politikusi fizetések is van hogy millió dollár körül vannak éves szinten de legalább így nem lehet őket megkörnyékezni. Akit meg igen és kiderül az megy a darálóba. És hát bizony ott is tartanak.
Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...
-
nagyúr
Ez csak azt mutatja, hogy ennyire olcsó egy politikus...
Én azt csinálnám, hogy bármelyik képviselő vagy kormánytag, ha csak egy zacskó fruttit elfogad lobbistától, akkor életfogytiglani fegyház, nincs mérlegelési lehetőség, nincs enyhítő körülmény. Max súlyosbító, ha nagyobb értéket, akkor tényleges életfogyt, sose szabadulhatna...
Aki él és nem boldog, az téved!
-
Tschubi
tag
Elképesztő magasságok? Mihez képest?
A gugli éves nettó profitja kb. 60 milliárd (!) €: forrás
A 5,75 millió € lobbipénz ennek csak kevesebb, mint 0,01%-a.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- SSD kibeszélő
- Nintendo Switch 2, vagy amit akartok (találgatós topik most még)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Gyúrósok ide!
- Napelem
- Digitális Állampolgárság Program
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Milyen processzort vegyek?
- Okos Otthon / Smart Home
- További aktív témák...
- Konica Minolta Bizhub C227 fénymásoló
- Yamaha NS-555 hangfalpár + opcionális HiFi - házimozi cuccok
- Lenovo ThinkCentre M93p SFF PC, Quad Core i5-4570 CPU, 8 GB DDR3 RAM
- Lenovo ThinkCentre M83 SFF PC, Quad Core i5-4590 CPU, 8 GB DDR3 RAM
- Lenovo ThinkCentre E73 SFF PC, Quad Core i5-4460 CPU, 8 GB DDR3 RAM