Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz zone #22 üzenetére

    Szerintem ezek ott buknak el hogy nem sokan fogják neked elhinni hogy a virtuális pénz mögött valódi érték is áll mert nincs egy hivatalos intézet aki ezt bizonyítja, hogy erre kitaláltak valami algoritmus félét az lehet de nem nagyon fog hinni senki az ilyesmiknek, az is igaz hogy mostanában a bankrendszer is veszített a bizalomból de még mindig a legjobban elfogadott dolog, hogy valamikor 150-500 év múlva kikopik a hagyományos pénz és lesz helyette valami az meg egy másik mese.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • brd

    nagyúr

    válasz zone #67 üzenetére

    De pénz, legfeljebb egyeseknek szokatlan a megjelenési, kezelési formája, ill. nem kötelez jogszabály a használatára. Pénz, mert lehet rajta szolgáltatásokat, megtermelt javakat vásárolni (még ha ezek köre jelenleg erősen kötött is). Mitől pénz a pénz?

    The only real valuable thing is intuition.

  • brd

    nagyúr

    válasz zone #81 üzenetére

    Nem stabil és nem áll mögötte központi bank.

    A stabilitás elterjedtségi kérdés, a központi bank pedig inkább hátránynak tűnik (pont ez volt az egyik oka a bitcoin létrejöttének). Dollárra azért kell átváltani, mert (remélhetőleg csak még) nincsen olyan széles körben elterjedve, hogy mindenki elfogadja. Ha szerinted ettől függ a pénz definíciója, akkor mikortól lesz pénz? Amikor a sarki fűszeres elfogadja? Ha a másik sarkon még nem, akkor csak félig pénz?

    Önmagában nincs értéke, most is csak azért van, mert valaki az elején elkezdett dollárt tolni bele és meggyőzött valakit, hogy elfogadja dollár helyett.

    A többi pénzzel is pont ez a helyzet, valaki (állam) megbízott valakit (állampolgár), hogy fogadja el (más kérdés, hogy ott kötelezettségről van szó, itt pedig saját érdekről - legalábbis, nem látom be, miért fogadná el bárki is, ha nem látná értelmét, hiszen nem kötelező).

    A bányászat pedig meg fog rekedni egy bizonyos szinten, ami miatt nem fog tovább növekedni a hálózat, mert minél többen szállnak be, annál kisebb lesz a jutalom.

    Ez nem probléma, mert ha nem fogja megérni a minereknek, akkor egyesek kiszállnak, emiatt a BTC előállításához szükséges számítási kapacitás csökken, így megnő az adott számítási kapacitással rendelkezők jutalma. Egészen addig fog csökkenni, ameddig nem gondolják úgy az éppen nem minerek, hogy megint megéri minerkedni.

    A pálinka is lehet pénz, csak elég széles körben kell elfogadják.

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

  • grau

    csendes tag

    válasz zone #81 üzenetére

    Egy kozponti bank segithet egy penz stabilitasaban, de nem feltetele es nem is garancia. Lasd CHFHUF.

    Ha sikerult valakit meggyozni, hogy elfogadja akkor annak volt oka. Keresd az okot, es ne feltetelezd, hogy az osszes elfogado hulye.

    Sajnalom, hogy a technologia megint nem erdekel senkit. A lenyeget nem latjatok. Azt hittem ez it IT szakemberek foruma ehelyett mindenki ugy tesz mintha kozgazdasz lenne.

    De van erre egy jo mondas: "Bitcoin is devil's way to teach geeks economics".

    Bits of Proof

  • brd

    nagyúr

    válasz zone #94 üzenetére

    A stabilitás likviditási kérdés. Ha valaki elkezdi gyűjteni az ötforintost, az állam új ötforintost bocsájt ki.

    Rossz a példa. A bitcoinnál nincsenek érmék, csak számok, azokat oda osztod, ahová akarod. De értem, mire gondolsz, viszont ahhoz előbb tisztázzuk, hogy az önmagához képesti érték miatt aggódsz (hány libát kapsz egy BTC-ért), vagy a többi fizetőeszközhöz képesti értékről (hány USD-t ér egy BTC), mert a hozzászólásodban kevered a kettőt.

    Ki vesz BTC-t? Spekulánsok, vagy akik tisztára akarják mosni a pénzüket, esetleg illegális dolgokat akarnak venni a legkönnyebb módon.

    Erről bizonyára saját kimutatással rendelkezel. Én vásároltam már vele pl. számítástechnikai alkatrészt, és szolgáltatást is. Fejlettebb országokban akár éttermekben, vagy szállást is fizethetsz.
    Igen, bizonyosan vannak spekulánsok is, mint mindehol, búzával is spekulálnak, tudtad? Sőt, búzával is követnek el pénzmosást. Erre sok minden lehet eszköz, mint ahogy pl. egy gyilkosságnál is a kés, mégsem tilthatják be a kés tulajdonlását. (Ill. tulajdonképpen igen, de ezt most hagyjuk.)

    atti_2010: Ebből most mit akarsz kihozni? Ki mondta, hogy mindenkinek kötelező a mininggal foglalkozni (pláne azt, hogy GPU-val)? Akik csinálják, bizonyára úgy érzik, érdemes, hiszen 4 éve csinálják.

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

  • brd

    nagyúr

    válasz zone #110 üzenetére

    Miért ne lenne értéke? Veszek HUF-ért BTC-t, veszek rajta mondjuk VGA-kártyát. Értékközvetítő, mint a HUF. A HUF mitől jobb? Az is többnyire csak egy elektromos jelsorozat egy számítógép háttértárán. De ha bányászok BTC-t, akkor közvetlenül ugyanakkora értéket képvisel, mint ha HUF-ért vásárnék belőle, ugyanúgy tudok belőle ugyanannyiért VGA-t vásárolni. Az elfogadó azért váltja át, mert az áramszolgáltató, a pék, a vízszolgáltató, jelenleg általában nem fizethető BTC-vel. Ha az általános szükségleteit tudná vele fizetni, minek váltaná át? Nem a pénz boldogít, hanem a rajta vehető javak (már ha egyáltalán, az igazi boldogító értékek úgysem pénzért eladóak, legfeljebb hozzásegítenek).

    De akkor tehát szerinted nem keverted. Ahogy a topictárs írta, mi garantálja az USD/HUF arányát? Mert szerintem semmi. Ha garantálná, nem létezne Forex. (Igen, a jegybankok/állam próbálnak időként erőlködni, de vagy csak irtózatos veszteségek árán, vagy csak elkenik a problémát, lásd pénznyomtatás/hitel).

    Elhiszem, hogy vásároltál vele, de azt ne mondd, hogy bitcoint vettél csak azért, hogy majd azzal fizess.

    Rendben, nem mondom. Tehát szerinted a minerek vásárolnak csak. A kérdésem az, hogy akkor kinek adják a BTC-t? A bolt utána kinek? Ennyi hülye ember lenne azok között, akik képesek megérteni BTC működését? Nem, nem tudom, mások miért fogadják el, legfeljebb sejtem. Már leírtam, én miért teszem. De ha mégis olyanra van szükségem, amit csak mondjuk HUF-ban tudok elérni (és nincsen HUF-om), (egyelőre?) különösebb probléma nélkül át tudom váltani.

    A probléma ott van, hogy nincs a deflációra megoldás. Már rengeteg bitcoin létrejött, de a nagy része nincs forgalomban, senki nem tudja hány ember ül rajta hála az anonimitásnak, az is lehet, hogy 40%-a egy ember kezében van.

    Dehogy nincs, szorgosan dolgoztok rajta, hogy ne érjen egyre többet. ;] Miért kellene megoldani? Ha a pénzed egyre többet ér, nem kell enned, ruházkodnod, nem kell fedél a fejed fölé? Költeni úgy is fogsz. Miért baj, ha valaki összegyűjti? Költsége van vele, vette valahonnan, ha úgy jó neki, hajrá, egyszer úgyis elkölti. Hiány nincs BTC-ből, az biztos, nem azért drágul, mert kevés van belőle. Vagy igen? Hol? Adok szívesen. ;)

    The only real valuable thing is intuition.

  • Penge_4

    veterán

    válasz zone #189 üzenetére

    "Kíváncsi lennék ha a rendszerben nem lenne ingyen pénzosztás, hányan támogatnátok."

    Mivel piacgazdaságban élünk, amiben mindenért fizetünk (a hardverért+amortizáció és az áramért is), ezért ami az egyik oldalon ingyen, az a másik oldalon ráfizetés.

    Még az önkéntes munkáért is kapsz ellenszolgáltatást. Véradásért kaját, árvízvédelemért szintén osztottak ivóvizet, kaját, stb. Figyelembe véve, hogy az ember vízzel és táplálékkal "működik" és regenerálódik, ellentétben a gépnek van egy életciklusa, nem regenerálódik, újat kell venni, további pénzért. És az áramot is neked kell fizetned, amit elfogyaszt.

    Szóval a SETI és a többi látszólag ingyenes, valójában ráfizetés. És még ennek ellenére is vannak olyanok, akik csinálják.

    Amit én önkéntesnek tartok az már közelebb áll pl. a fórumos segítségnyújtáshoz. Ez nem jelent többletáramot a normál böngészéshez képest, de nem fizetnek érte, szóval ingyen, önkéntesként csinálod. Na ezt már nagyságrendekkel többen csinálják. Hoppá!

    [ Szerkesztve ]

  • brd

    nagyúr

    válasz zone #189 üzenetére

    Csak más lenne az arány. SETI klienst ki futtat? Élő embert nem láttam még. a Linux seedelése kicsit más, mert önmagában alig jár áramfelhasználással, ha a gép egyébként úgyis be van kapcsolva. Itt mégis csak pénzről van szó, ha pusztán hobbi szinten művelnék a hálózat életben tartását, nem lenne biztosíték benne, hogy bárki is csinálná.
    Én nem vagyok rá kíváncsi, hogy akkor mi lenne, örülök, hogy van, mert ez tartja életben a rendszert. Nincs ingyen pénzosztás, meg kell dolgozni érte, be kell szerezni a megfelelő eszközöket, figyelni kell a fogyasztást, hőmérsékletet, zajt, számolgatni, hogy megéri-e még.
    A bitcoinnak szerintem nincs deflációja. Van egy értéke, a piac többi értékhordozójához képest. Saját magához képest az értéke inkább csökken, mert egyre több lesz belőle. Amit te defláció alatt értesz, az az a folyamat, hogy a BTC-t biztonságosabbnak, vagy hasznosabbnak érzik a használói, ezért felmegy az ára a többi értékhordozóhoz képest. Az arany értéke miért nőtt meg az utóbbi pár évben? Nem a BTC változásától változik az árfolyam (hiszen az előre ismert), hanem a piaci folyamatoktól.
    Abban a lufidurranásban nekem spec. semmi meglepő nem volt, tipikus piaci viselkedés, hirtelen megszalad az árfolyam, majd jön a korrekció. A devizapiacon is pontosan ez történik ilyenkor.

    The only real valuable thing is intuition.

  • Penge_4

    veterán

    válasz zone #217 üzenetére

    Az arany árfolyamára céloztam vele.

    (#218) Komplikato: "No no! Ne a gagyi magyar bankokból induljunk már ki"

    SEPA, Paypal is több nap. Ha meg Kínával kereskedsz még több...

    "Azért nem viccből van olyan szolgáltatás pár kártyánál, hogy vissza tudják vonni a tranzakciót ha bizonyítod, hogy a másik fél átvert!"

    Ez így van. Ezért mondom a zálogszolgáltatást. De azért mégis jobb, hogy a harmadik felet te választod (vagy az is decentralizált), mintha a pénzkezelőd dönt önhatalmúlag.

    Ráadásul a kereskedő mindig jobban célkeresztben van, mert azt szénné lehet fikázni fórumokon, lehet pozitívan is értékelni, ellentétben az n+1. Átlag Józsefről senki nem tudja, hogy csalni akar-e vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

  • bolbatiku

    tag

    válasz zone #236 üzenetére

    Arra akartam rávilágítani hogy ha létezik jobb alternatíva akkor csináljuk, mert minden adott hozzá. Ha meg nem létezik jobb változat akkor hiába.

    Ha leegyszerűsítem akkor a bitcoin ellen ezek az érvek bukkannak fel különböző formában.
    - a jövője kérdéses
    - nem felel meg minden egyes ember minden egyes elvárásának
    - a gazdagok előnyben vannak

    Ezeket bármiről el lehet mondani, de ha van valami létező alternatíva akkor csináljuk.

    A hitelezés meg úgy működik ahogy akarod, pont ez benne a szép.
    Maga a rendszer amire a bitcoin épül egy csomó olyan lehetőséget ad az átlagemberek kezébe amik eddig egyáltalán nem léteztek a pénzügyi világban, vagy egy harmadik fél (bank, ügyvéd) kellett hozzájuk. Kickstarter szerintem a legjobb példa bár biztos nem ilyesmire gondolsz.

    Szóval mindenki számára hasznosabb lenne ha a lehetőségekkel is foglalkoznánk, azokkal amik már most megvannak vagy amik még egyáltalán ki sincsenek aknázva (vagy találva).

Új hozzászólás Aktív témák