Aktív témák
-
ddekany
veterán
Nem nagyon vagyok ismerős desktop-os Linux-okban, de kb fél éve CD-ről bootlva kipróbáltam az akkor legújabb Ubuntu-t, és hát kapásból ilyen dolgokba futottam, hogy a törlés és a szemtes teljesen béna. Nyomok egy file-ra Del billentyűt, és kapásból eltünt, nem kérdezett rá. Hm, -- gondoltam -- bátor alapbeállítás (mert feltételezhetem, hogy átállítható), na de végül is vissza lehet szedni a szemetesből, nem? Hát nem igazán... Ott volt a szemetesben ugyan a cucc, de nem találtam "visszaállítás" funkciót, hanem nekem kellett kitalálni honnan volt törölve, és visszarángatni oda, mint egy sima mappából! Könyörgöm, a szemetes, ez egy teljesen alap funkció desktop-on! Szóval én ilyesmikben látom a gondot ami az OS-t illeti... 2008-ban nem szabadna ilyen alap dolgoknak fapadosnak lennie.
A másik meg az, hogy az emberek általában arról beszélnek, hogy a Linux így meg úgy nehéz/könnyű jucinéninek, stb... Ideális esetben az OS-t szinte észre se kéne vennie a usernek, mert az "csak" egy alap infrastruktúra aminek az felhasználó 99%-át soha nem is látja. Persze most még nem áll fent az ideális eset... De akkor is, a "Linuxra átállás" lényegét én inkább a Free alkalmazásokra való átállásban látom, szóval ha már Windows-osok VS "Linux-osok" vita van, akkor azon a fronton kéne elsősorban megütközni.
[ Szerkesztve ]
-
őstag
termeszetesen office 2003-rol Ooo-ra elobb atall a user, sokan eszre se vennek a kulonbseget a ketto kozott ha nem mas splash screennel indulnanak. (Emellett viszont szerintem office 2007 sokkal atlathatobb, persze ehhez nem art egy szep nagy monitor is, de ez most mellekes)
Altalanos beallitasok koze tartozik nekem pl egy driver felinstallalasa is, de ez csak otthoni felhasznalas eseten, visont ebbe ne menjunk bele mert erzem hogy rosszul jonnek ki belole
Vallalati kornyezetben tenyleg tokmindegy a usernek h mi van a gepen, felteve ha a vallalati alkalmazasok futnak linuxon, legalabb wine-el. A vallalatnak viszont nem biztos h mindegy, mert bar a linux maga ingyenes, de a support az nagyon nem.
A felhasznalobaratsag megitelesevel meg teljesen egyet tudok erteni veled, latoszog kerdese az egesz, mindket rendszernek vannak ilyen teren hianyossagai, csak amit az ember gyakrabban hasznal azon nehezebben veszi eszre. -
Cathfaern
nagyúr
"Ez persze erosen fugg az "altalanos beallitas" definiciojatol. Mindenesetre azt, amire egy mezei usernek szuksege van, Linux alatt is."
A linuxnak a kivételekkel van máig gondja. Mert igen, az esetek 80%-ban be tudsz állítani mindent kattingatással, de nagyon könnyű belefutni olyan esetekbe, amikor nem fog menni, akár egy olyan egyszerű dolog esetén is, mint wifi beállítás. Amíg ezen nem javítanak, addig nem fog tudni igazán elterjedni (had tegyem hozzá, hogy szerintem az ubuntus linux "boom" pont azért jöhetett létre, mert erre erőteljesen rágyúrtak).
Abban viszont egyetértek, hogy ha a mezei user kap egy előtelepített gépet (tehát gyárilag linux van rajta s minden hardver működik benne... sajna hozzá kell tenni ezt a kitételt, mert lehet kapni úgy linuxxal előtelepített gépeket, amin nem megy minden alapból ), akkor utána sokkal user-friendlybb már a linux, mint a windows. Csak valaki állítsa be először
Aktív témák
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th gen., I7-8650U, 16GB RAM, 256GB, FHD IPS, 2 év garancia, számla!
- Creality Ender 3 V2 3D nyomtató, fejlesztett, zárt nyomtatótérrel
- Zenbook Pro 17 27% 17.3" FHD IPS Ryzen 7 6800H 16GB 512GB NVMe ujjlolv gar
- Edifier R2750DB BT 136W RMS, akár 2.1 rendszerben
- Latitude 5440 27% 14" FHD IPS i7-1365U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest