Keresés

Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz dabadab #29 üzenetére

    Nem nagyon vagyok ismerős desktop-os Linux-okban, de kb fél éve CD-ről bootlva kipróbáltam az akkor legújabb Ubuntu-t, és hát kapásból ilyen dolgokba futottam, hogy a törlés és a szemtes teljesen béna. Nyomok egy file-ra Del billentyűt, és kapásból eltünt, nem kérdezett rá. Hm, -- gondoltam -- bátor alapbeállítás (mert feltételezhetem, hogy átállítható), na de végül is vissza lehet szedni a szemetesből, nem? Hát nem igazán... Ott volt a szemetesben ugyan a cucc, de nem találtam "visszaállítás" funkciót, hanem nekem kellett kitalálni honnan volt törölve, és visszarángatni oda, mint egy sima mappából! :W Könyörgöm, a szemetes, ez egy teljesen alap funkció desktop-on! Szóval én ilyesmikben látom a gondot ami az OS-t illeti... 2008-ban nem szabadna ilyen alap dolgoknak fapadosnak lennie.

    A másik meg az, hogy az emberek általában arról beszélnek, hogy a Linux így meg úgy nehéz/könnyű jucinéninek, stb... Ideális esetben az OS-t szinte észre se kéne vennie a usernek, mert az "csak" egy alap infrastruktúra aminek az felhasználó 99%-át soha nem is látja. Persze most még nem áll fent az ideális eset... De akkor is, a "Linuxra átállás" lényegét én inkább a Free alkalmazásokra való átállásban látom, szóval ha már Windows-osok VS "Linux-osok" vita van, akkor azon a fronton kéne elsősorban megütközni.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz bambano #49 üzenetére

    Na, most ezt mire mondod... remélem nem a létező ámde fájdalmasan fapados szemetesre.

    Amúgy, lehet azt mondani, hogy nem "idiot friendly" valami, rendben van, de viszont akkor nem kell várni, hogy valaha is széles körben elterjedt legyen. Bármi ami igazán elterjedt pontosan, hogy az emberei hülyeségre épít (gyakran már annyira, hogy nem hogy idiot friendly, hanem már egyenesen for idiots only).

  • ddekany

    veterán

    válasz dark100 #82 üzenetére

    "Ebbol kovetkezik, hogy az olyan beszolas, mint a kuka nem mukodik a linux alatt ertelmetlen."

    Megjegyzem, nem is azt mondtam, hanem hogy a kb féléve (se?) legfrissebb Ubuntu alatt csinálta azt amit. Lévén a jelenleg talán legnevesebb desktop disztróról van szó, ez ezért jelezhet valamit...

Aktív témák