Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EnGarde

    csendes tag

    válasz Bennyboy #42 üzenetére

    Nem csak számodra.
    Amióta állam van, azóta ez így megy, ünneplik is a mindenkori vezérek rendesen, tüzijátékkal meg mindenféle más vakítással.
    A kérdés: elég eszed/kitartásod/fegyelmed van-e ahhoz, hogy kikapard magadnak a gesztenyét, mint pl Rogán, akinek láthatólag van (az most mellékes, hogy ő egy bunkó bűnöző is egyben)?
    Sírni és panaszkodni nem kifizetődő a jövőd/családod szempontjából. Tenni valamit igen. Megszűnt a KATA? Akkor keress más megoldást, akár itt, akár külföldön. Gondolkodj, kutass, kérdezz.
    Senkit nem érdekel, te hol keresel pénzt, szóval menj oda, ahol van. Senkit nem érdekel, melyik ember hogyan küszködik. legalábbis az emberek 99%-át tuti nem. A kormányt nem érdekled, az államot nem érdekled, szóval nem kell rájuk időt pazarolni.
    Aki akarja, lengesse csak a trikolórt meg a keresztet énekelve és menjen éhbérért bohóckodni mondjuk valamelyik összeszerelő gyárba, 3 műszakba - általában az emberek túl lusták ahhoz, hogy ezen túllássanak és túljussanak.

  • EnGarde

    csendes tag

    válasz niof #50 üzenetére

    Hát én nem ezt látom, az átlagember rettenetesen lusta, addig egyetértek, hogy csak meg akar élni tisztességesen (én is), de mondjuk hogy szakmát váltson, elmenjen egy tanfolyamra, energiát és időt szánjon valamire, ami előrébb vinné, hát azt nem...inkább visít és kapálódzik, mint jégen a disznó. A legtöbben egy helyen akarnak eltölteni 40 évet...
    Lenin is megmondta: tanulni, tanulni, tanulni.

  • EnGarde

    csendes tag

    válasz cskamacska #48 üzenetére

    Szerintem akkor van egy államon belül kohézió, ha jólét van. Az pedig nálunk nem is volt, nincs és nem is lesz. Ha az ember azért küzd, hogy valahogy fenntartsa magát, nem érdekli másnak a baja. Persze pár kivétel biztosan akad, de csak pár.
    Amikor a zsebputyin kimegy a brüsszeli bürokratákhoz embereskedni és a keresztény MO akaratára hivatkozik, akkor szerintem mindkét fél tisztában van vele, hogy MO nem keresztény és nincs egységes akarata. Távolról sem ez a helyzet.
    A nyugati demokráciák is tele vannak önző emberekkel, de a többség - talán - nem azzal van elfoglalva, hogy a hónap végén mi lesz a gázszámlával vagy a gyerekek ebédjével. Ez óriási különbség. Mondom ezt annak ellenére, hogy sok nyugati céggel dolgoztam együtt, mint keleti munkavállaló és szinte mindegyik nagy ívben tojt a fejünkre, nem vettek minket emberszámba (de ott is volt kivétel).
    És igen, MO-n farkastörvények vannak, csak szinte mindenki színleli ezerrel, hogy nem. Pedig de.

  • EnGarde

    csendes tag

    válasz niof #55 üzenetére

    Legalább három okból kell többre törekedni, mint a sima megélhetés:
    1. jusson belőle a gyerekednek, vagy akár még az unokádnak is, így nekik nem kell annyit kapálódzni és/vagy könnyebb lesz az életük
    2. a politikusok nyilvánvalóan idióták, önzők és kapzsik, ezért alád fognak vágni, meg fognak szivatni, lásd KATA - minél többed van, annál nehezebb ez, szóval biztonságra kell törekedni
    3. ha menni kell innen, mert - szintén a vezérek végtelen ostobasága miatt - háború lesz, akkor jó, ha van sok-sok tartalékod, bárhová mehetsz a családoddal ezen a szerencsétlen sárgolyón

    De mondhatnék olyanokat is, hogy befektetés, kamatoztatás, rokonok segítése, akár ismerősök segítése, munkahelyteremtés, klímavédelem kicsiben, önellátásra törekvés, stb, stb.
    Rengeteg indok van.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés