Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    Az erőszak miből fakad, azt az elöttem szólóktól már teljes egészében kifejtésre kerültek...

    Engem az érdekelne, hogyan akarja megoldani a játék betiltását. Amit szerintem el tud érni, hogy a saját országában nem árulnak, illetve az ottani játékfejleszők nem fejlesztenek ilyet. Ezt tudja szabályozni törvényben. De hogy az egész világon ne legyen ilyen játék? Szerintem valaki adjon neki egy bilit és lógassa bele a kezét. Ha pedig betiltják akár Németo.-ban, akár az unijó összes tagállamában (ez utóbbiban azért nem bízok), akkor mi lesz? Semmi. Megnövegszik a feketekereskedelme az ilyen játékoknak. 2 okból lehet ezzel számolni:
    1. ugye, aki eddig is ezekkel a játékokkal játszott, az ezután sem fog róla lemondani...
    2. általában ami tiltva van, azt annál inkább akarja az emberek nagy része (főleg a fiatalok - tisztelet a kivételnek)

    Az pedig, hogy hogyan szerezheti be? Legális és nem legális források állnak rendelkezésre bőven. Megveheti külföldi webshop-ból, kint még esetlegesen olcsobb is lesz, és a szállítási költséggel együtt ott van, mintha megvehetné a szomszéd özletben.
    Illegélis oldalt pedig...gondolom nem kell bemutatni.

    A globálisabb betiltás pedig szerintem azért nem fog összejönni, mert azért egy nagyobb fejlesztő cégnek, illetve egy kiadónak van akkora "hatalma", hogy lobbizzon olyan helyeken, személyeknél, hogy lehetetlen legyen kivitelezni a törvényi szabályozást - pénz beszél, kutya ugat. Illetve ha vesszük a szoftver-hardver fejlesztésnél az összefonódásokat és kapcsolatokat, akkor akár még vissza is vághat a piac: ha tilos nálatok x szoftver/játék, akkor minek szállítsunk be nektem y hardvert, minek maradjon abban az országban egy amerikai multi leányvállalata vagy pl. állami intézményekben használt komplex szoftver adott ország részére fenntartott tech.supportját miért tartsuk fenn, ha a nyugati anyacég másik leányvállalatának szoftverét nem engedik be az adott ország piacára?

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák