Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz BonFire #29 üzenetére

    a filmek ára jelentősen csökken az idő múlásával.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bigga

    aktív tag

    válasz BonFire #29 üzenetére

    Ez mind szép és jó, amit leírtál egyetértek veled, egy művészeti értéket nagyon nehéz anyagi keretek közé szorítani, de mivel el kell adni, ezért ezt is meg kell tenni valakinek. A legnagyobb gond itt igazából azzal van, hogy amig itt egy külföldi előadó albumát meg tudom vásárolni 3500-4000 magyar forintért, addig odakinn (nyugatabbra), már jóval olcsóbban 8-10$-ért (Euroért) megkapom. Ráadásul új lemezről van szó, a megjelenés pillanatában ennyi - ezzel azt akartam érzékeltetni, hogy nálunk egy átlag zenefogyasztó nem tud megvenni a fizetéséből 10-15 db lemezt, mint a kint elő honfitársa, akinek ez meg se kottyan - és amíg ez így lesz addig több lesz az illegális letöltés is, arról nem beszélve, hogy ott a Youtube is, ahol bele lehet hallgatni az új dalokba, klipekbe belenézni, tehát az ember megkívánhatja az adott muzsikát, és ha nincs pénz, hát letölti, vagy csak éppen azért mert nem várakozni, boltba menni, stb. Ja, hogy legálisan is le lehet tölteni? Azt szerintem a nagyon kevesen választják, hiszen amíg ingyen lehet, addig minek fizessen érte?.. Meg amúgy sem kézzelfogható adathordozó az MP3, ez is eltántoríthatja a becsületes zenefogyasztót.

    " You know what capitalism is? Getting f*cked! "

  • Sanya

    nagyúr

    válasz BonFire #29 üzenetére

    A színházas hasonlatod nem jó.
    Maga a Rómeó és Júlia már nem tartozik védelem alá, itt a színjátékért kell fizetned.

    mod: mellesleg meg kell találni azt az árat, amelyért többen megveszik a zenei albumokat. nem biztos, hogy az mp3 boltok miatt panganak a cd-üzletek, de tény és való, hogy néhány10 éves zenei CD-t én is szívesebben vásárolnék meg 1-2000 forintért, mint 6-ért.
    és maga a cd +csomagolás+szállítás+zenei díjjak+bolt haszna picit túl van árazva.

    [ Szerkesztve ]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • hohoo

    senior tag

    válasz BonFire #29 üzenetére

    "szerinted a Metallica 1986-os Master of Puppets című albuma 2011-ben már kevesebbet ér, mint amikor új volt? Elromlott azóta a rajta lévő zene? "

    Lehetséges... ugyanis néha újramasterelik, az aktuális loudness war fokozatnak megfelelően, dinamika kompresszióval, és vágásos túlhangosítással. Pl az iron maiden 1998-as remasterei már jóval rosszabb minőségűek mint a régebbiek.
    ez is szép: [link]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • azbest

    félisten

    válasz BonFire #35 üzenetére

    Először had szögezzem le, hogy nem a warez mellett érvelek.

    Az árak/bérek kérdése igenis fontos. Nem csak a relatív de az abszolút árak is lényegesen magasabbak nálunk. Erre szoktak hozni mindenféle mesét a pici piac drága piac témában, de általában ez csak mellébeszélés. Azért drága minden mert a befektetők (magas haszonkulcs), az állam (magas adóterhek) és a multicég (olcsó gyártás - alacsony bér) az itteni extra pénzekből kompenzálja az otthoni olcsó árakat is.

    Igenis van összefüggés az anyagi helyzet és a fizetési hajlandóság között. Saját magamon is tapasztalom, hogy sokkal inkább hajlandó vagyok fizetős szolgáltatásokat igénybe venni, amikor van miből... persze ez magától értetődő. Mindenkinem van igénye kultúrára (mégha magam nem is mindent sorolnék ebbe a kategóriába a mai felhozatalból), mivel nem robotok vagyunk. A fárasztó hétköznapok szürke monotonitását meg kell törni valamivel. Kinek mire van gusztusa. Nem csak a munkához van joga, hanem a szórakozáshoz is. A jogvédők élősködők, akik egymás ellen hangolják a zeneipart és a fogyasztókat.

    Rengeteg féle együttes, kiadó és befektető akar megélni a zenei iparból. Ilyen magas szám mellett, nem csoda, ha adott vásárlóerő mellett elaprózódik a bevétel is köztük. Normális piacon egyensúly alakul ki a termelés és fogyasztás között, de ez nem igazán jellemző a zenére. Vannak statisztikák évekre visszamenőleg arról, hogy az össz zene fogyasztás darabszáma mennyi volt? Mert külön-külön alacsony darabszámért hiába sírnak és hazudják azt, hogy azért kell dupla árat fizetnünk, mert ellopják a többit, ez nem lesz igaz.

    Adott sokszorosítható termék esetén teljesen reális elvárás az, hogy idővel csökkenjenek az árak. Ez alól a zene sem kivétel, főleg a filléres utángyártási költségeket is figyelembe véve. A közgazdászoknak erre vannak szép grafikonjaik. Mivel külföldön ugyanúgy olcsóbbak ezek, mint minden más is, ezért itt is egyértelmű lenyúlásról beszélhetünk.

    Túlzás a warezt a kenyér árába keverni. Ahhoz hogy pörögjön a gazdaság az kell hogy az emberek fizetőképesek legyenek, de a magas adók, magas haszonkulcsok és alacsony fizetések országában ez nem tud működni.

    Lehet különbség a külföldi és hazai előadó terméke közt. Elég csak a felhasznált technológiák és szakemberek színvonalára gondolni. Sok mai magyar filmnél is az az ember érzése hogy valami amatőr házivideót néz. Érdekes, hogy a régi magyar filmeknél ez nincs így. Talán azért ez javuló tendenciát kezd mutatni.

    A loudness war (vagy a filmek újraszinkronizálása) annyiban ide tartozik, hogy gyengébb minőséget adnak el újabban, nameg a vásárló nem is tudhatja előre, hogy mi lesz a többféle minőségi szint közül a csomagolásban.

    A végszóval egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

  • echterion

    nagyúr

    válasz BonFire #35 üzenetére

    Azért arra kíváncsi lennék, hogy a kenyér árára miképp van hatással az, hogy most hány ember tölti le torrentről az xy együttes muzsikáját. Ez komolyan érdekelne. És igenis komolyan be kell számítani egy piac felvevőkészségének elemzésekor azt is, hogy az mennyire fizetőképes. Ugyanis ennek ismerete nélkül nem lehet reális célkitűzéseket kitűzni egy-egy termék bevezetésekor, legyen szó kenyérről, sörröl, zenéről, filmről.

    **********

Új hozzászólás Aktív témák