Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigga

    aktív tag

    válasz BonFire #29 üzenetére

    Ez mind szép és jó, amit leírtál egyetértek veled, egy művészeti értéket nagyon nehéz anyagi keretek közé szorítani, de mivel el kell adni, ezért ezt is meg kell tenni valakinek. A legnagyobb gond itt igazából azzal van, hogy amig itt egy külföldi előadó albumát meg tudom vásárolni 3500-4000 magyar forintért, addig odakinn (nyugatabbra), már jóval olcsóbban 8-10$-ért (Euroért) megkapom. Ráadásul új lemezről van szó, a megjelenés pillanatában ennyi - ezzel azt akartam érzékeltetni, hogy nálunk egy átlag zenefogyasztó nem tud megvenni a fizetéséből 10-15 db lemezt, mint a kint elő honfitársa, akinek ez meg se kottyan - és amíg ez így lesz addig több lesz az illegális letöltés is, arról nem beszélve, hogy ott a Youtube is, ahol bele lehet hallgatni az új dalokba, klipekbe belenézni, tehát az ember megkívánhatja az adott muzsikát, és ha nincs pénz, hát letölti, vagy csak éppen azért mert nem várakozni, boltba menni, stb. Ja, hogy legálisan is le lehet tölteni? Azt szerintem a nagyon kevesen választják, hiszen amíg ingyen lehet, addig minek fizessen érte?.. Meg amúgy sem kézzelfogható adathordozó az MP3, ez is eltántoríthatja a becsületes zenefogyasztót.

    " You know what capitalism is? Getting f*cked! "

  • bigga

    aktív tag

    válasz azbest #36 üzenetére

    Ahogy írod, szerintem is túl telített a piac Mo-n, ez lehet azért van mert sz@r a gazdasági helyzet, lusták az emberek, vagy csak egyszerűen tehetségesek vagyunk..? Nem tudom a választ, de a fejlődő technikának, az internetnek, na és a növekvő tehetségkutató áradatnak köszönhetően egyre több ember érez késztetést a zenélésre, ami nem is baj, csak ezáltal felhígul a piac, de ez trend megfigyelhető világviszonylatban is.. És ez is közrejátszik abban, hogy eladhatatlanok az eredeti lemezek, és egyre többen választják a warezt. Én személy szerint egyetértek azzal, hogy egy előadó a fellépésekből keresse meg a betevőre valót, és a royalty(jogdíj), csak amolyan kiegészítő keresete legyen - nem azt mondom, hogy ingyen adják a zenét, de nyilvánvaló az is, hogy idehaza nagy haszonkulccsal dolgoznak a kiadók, nagyon lerántják a zenészeket, az előállítási költségekhez képest (stúdióidő 5k/óra egy olcsóbb stúdióban + mastering, nyilván egy nagyobb zenekarnak többe kerül, és tovább is tart a felvétel). Persze a tehetséget nem lehet Forintban mérni, mint írtam fentebb, de mindenre kell egy váltószám a mai kapitalista világban.
    És nem hinném, hogy a koncertjegyek árát a zenészek nagyravágyása, vagy a kimaradt (lemezeladás utáni) bevételek bepótlása miatt emelnék, hanem egyszerűen a költségek+haszon egyenletéből ez jön ki - fentebb egy Metallica koncert volt példának megadva - 40 ropi egy élőzenés, világszínvonalú zenét játszó zenekarhoz képest nem sok, ha a kinti árakat nézzük, más kérdés, hogy ki mennyire tudja megengedni magának, hogy a fél fizetését (sajnos itt tartunk az Alföldön) 2 óra alatt erre elköltse..
    Amúgy odakinn egy hasonló kaliberű koncertre - 80-150 font körül már el lehet jutni, a minimálbér pedig 800 font asszem (lehet nem voltam pontos).
    Na most már nem OFF-lom szét a topikot, ennyit akartam :)

    " You know what capitalism is? Getting f*cked! "

Új hozzászólás Aktív témák