Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz azbest #36 üzenetére

    Ha a paraszt a strandon rádlép vagy lenyom és a fejed a víz alá kerül, akkor az tényleg fontos kérdéssé válik, hogy a levegőből legyen kínálat és ezért mindent megtegyél.

    De ha nem veszed meg a legújabb cd-ket, attól még nem fogsz megfulladni... Semmiféle ténylegesen indokolható jog nem fűződik ahhoz, hogy megszerezz egy zenét, ha nincs rá pénzed. Tehát a kérdésnek nem az a része a releváns, hogy te szívesebben fizetnél, ha lenne több pénzed, hanem az, hogy miért veszed el azt, amire nincs.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bigga

    aktív tag

    válasz azbest #36 üzenetére

    Ahogy írod, szerintem is túl telített a piac Mo-n, ez lehet azért van mert sz@r a gazdasági helyzet, lusták az emberek, vagy csak egyszerűen tehetségesek vagyunk..? Nem tudom a választ, de a fejlődő technikának, az internetnek, na és a növekvő tehetségkutató áradatnak köszönhetően egyre több ember érez késztetést a zenélésre, ami nem is baj, csak ezáltal felhígul a piac, de ez trend megfigyelhető világviszonylatban is.. És ez is közrejátszik abban, hogy eladhatatlanok az eredeti lemezek, és egyre többen választják a warezt. Én személy szerint egyetértek azzal, hogy egy előadó a fellépésekből keresse meg a betevőre valót, és a royalty(jogdíj), csak amolyan kiegészítő keresete legyen - nem azt mondom, hogy ingyen adják a zenét, de nyilvánvaló az is, hogy idehaza nagy haszonkulccsal dolgoznak a kiadók, nagyon lerántják a zenészeket, az előállítási költségekhez képest (stúdióidő 5k/óra egy olcsóbb stúdióban + mastering, nyilván egy nagyobb zenekarnak többe kerül, és tovább is tart a felvétel). Persze a tehetséget nem lehet Forintban mérni, mint írtam fentebb, de mindenre kell egy váltószám a mai kapitalista világban.
    És nem hinném, hogy a koncertjegyek árát a zenészek nagyravágyása, vagy a kimaradt (lemezeladás utáni) bevételek bepótlása miatt emelnék, hanem egyszerűen a költségek+haszon egyenletéből ez jön ki - fentebb egy Metallica koncert volt példának megadva - 40 ropi egy élőzenés, világszínvonalú zenét játszó zenekarhoz képest nem sok, ha a kinti árakat nézzük, más kérdés, hogy ki mennyire tudja megengedni magának, hogy a fél fizetését (sajnos itt tartunk az Alföldön) 2 óra alatt erre elköltse..
    Amúgy odakinn egy hasonló kaliberű koncertre - 80-150 font körül már el lehet jutni, a minimálbér pedig 800 font asszem (lehet nem voltam pontos).
    Na most már nem OFF-lom szét a topikot, ennyit akartam :)

    " You know what capitalism is? Getting f*cked! "

Új hozzászólás Aktív témák