Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btprg

    senior tag

    válasz gabor7th #1 üzenetére

    Szerintem az, hogy bizonyos emberek kezében annyi pénz koncentrálódik, hogy egyszerűen nem tudnak vele mit kezdeni. És ezek közül a rendesebbek csinálnak valami árva afrikai gyerekeket megsegítő alapítványt, az alja meg értelmetlen baromságokra szórja a pénzt.

    szerk.:
    #3: Kicsit sántít az összehasonlítás, mert ugyan valószínűleg Picasso se volt annyival jobb egy bármelyik másik kortárs festőnél, ami indokolná az árkülönbséget, de egy Picasso művet nem lehet 0 költséggel atomi egyezőség szintjén másolni... Ha egy veterán Mercedes-t is annyi lenne duplikálni, mint a fancy_$60000000_random_picture.png-t, akkor természetesen nulla lenne az értéke a Mercinek is, mert ami végtelen mennyiségben elérhető az nem ér semmit. Ha valahol ennek az ellenkezője tapasztalható, ott vagy tömeghisztéria van, vagy valami sumákolás, bűncselekmény.

    [ Szerkesztve ]

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz emvy #6 üzenetére

    Az természetes, hogy csak pocsékba megy a pénz, nem kárba. Csakhogy nem látok különbséget hasznosságban az NFT-s történet és aközött, hogy egy random embernek átutalja az adott pénzt.
    (Amúgy szerkesztettem neked az előző választ.)

    Nehezen tudom úgy csűrni-csavarni gondolatban a dolgot, hogy bármi filozófia szerint értelmét lássam :)

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

Új hozzászólás Aktív témák